Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Ha a nyuszit egyedül tartom,...

Ha a nyuszit egyedül tartom, mindenképpen mindenképpen rosz lesz az élete?

Figyelt kérdés
Három éves nyúl... Kikönyörögtem a szüleimtõl, 10 évesen. Nagyon sajnálom, és szégyellem hogy nem néztem utána hogy kellene neki társ. A szüleim nem akarnak neki társat... "Örülj hogy ez van, nem kell nekünk még egy állat ithonra". Nagyon nagy lelkiismeret furdalásom van...

2016. jún. 21. 18:18
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

Ne sajnáld, hanem tegyél érte.

Nekem sem engedték, hiába győzködtem. Apukám úgyahogy belement, illetve neki mindegy volt a végére, anyukám nagyon ellenezte. Megmondtam, hogy márpedig én hazahozok egy nyulat a másik mellé, mert szüksége van rá. Fogtam magam, felutaztam Pestre (120 km) mert onnan el tudtam hozni ingyen egy nyuszit. Nekem sem volt keresetem, max 500 Ft-ot kaptam a suliba kaját venni. De ennyi pénzt össze tudtam kaparni egy útra, nem olyan drága diákkal. Aztán itt volt a nyuszi, volt balhé, de ki nem rakták, sőt végül beleszerettek, aranyos nagyon. Belátták aztán ők is, hogy kellett a társ, mert azóta az első nyuszim szemmel láthatóan vidámabb.

Nézz körbe a nyúlmentésnél, ott ingyen vannak a nyuszik és nem csak Bp.-n vannak. Vagy jófogáson, akárhol, biztos találsz ingyen is vagy ha belefér 1000 forintokért. El tudsz enni érte. Ezek, amiket mondasz, kifogások. Ha tényleg akarod, meg tudod tenni.

Magyarázd el a szüleidnek, hogy kell a társ, ők is jobban járnak, mert a nyuszi rendesebb lesz. Ingyen beszrezehető, nem összeg. Valamelyik kérdésednél olvastam, hogy a széna ingyen van, azzal sincs gond. Nyúltáp ugye nem kell a nyulaknak mert csak tönkreteszi őket, szóval csak némi zöldségféle abból, amit ti esztek, nem kell külön venni neki és sok fű meg gaz, gyógynövény, ami ingyen van. legalább még a kertben is kigazolsz, jó pont. Amúgy is mondd meg nekik, hogy cserébe jobban tanulsz vagy segítesz a házimunkában többet, esetleg vállalhatsz diákmunkát és fizetni is tudod azt a szinte nem is létező költségüket (csak oltást kell fizetni igazából.. meg ha esetleg betegek lennének).

2016. jún. 21. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Igen, mindenképpen rossz lesz, jobb országokban ez állatkínzásnak minősül... szerezz fajtársat, két nyúl eltartása semmivel se több, mint egy nyuszié. Egyszer kell rá "költeni", amikor megveszed és ivartalalnítod...
2016. jún. 22. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

ha ennyire nem akarják megengedni,akkor első körben mutass nekik cikkeket arról,hogy egyedül tilos tartani. ha nem hatja meg őket,akkor igenis állíts haza egy másik nyúllal. pár napig morogni fognak miatta, de utána el is felejtik. nem jár több kiadással a két nyuszi.mármint nyílván kicsit drágább,de nem kell dupla annyit költeni havi szinten,csak mert ketten vannak. és nekik is sokkal jobb lesz.

úgyhogy hajrá.

2016. jún. 22. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

A miénk oroszlánfejű törpenyúl, sajnos ő is egyedül van, viszont az emeleten akárhova szaladgálhat (régen mindig feljött az ágyunkra is, volt hogy ő keltett :D), meg sokszor viszem ki a teraszra. Nem kell neki felügyelet (azért ezt neked nem tanácsolnám, nem tudom milyen a nyuszid), mindig a kertben marad. Szereti ha simogatom, néha azt hiszem, már embernek képzeli magát. Nem igaz az, hogy nem szereti az emberi gondoskodást, jó, lehet vannak olyanok, de nem csak. Sőt, néha ő jön oda hozzám.

Persze lehet támadni, de több éve meg van, és nem mondanám ezt. Ki gondolná, hogy egész nap kint van a nyúl a kertben, úgy hogy nem szökik el? Én sem, ha nem az enyém lenne.

A lényeg, hogy ahányszor csak lehet, engedd ki a házban, és sokat foglalkozz vele. Kertet is mondanék, de nem tudom, milyen gyors, mennyire tudnád megfogni ha szalad.. Esetleg tedd le a ketrec rácsát a fűre, és abba tedd bele a nyuszid, hogy lásson napvilágot is.

2016. jún. 23. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Az jó, hogy világot láthat, csak ez nem pótolja a fajtársat. Hawaiin is élhetnél, ha soha nem látnál embert, nem érdekelne... :(
2016. jún. 23. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Csak kíváncsiságból... Akik most itt válaszoltak a kérdésre, mindenkinek 2 nyuszija van??
2016. jún. 24. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Igen. :)
2016. jún. 24. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Nekem 3 van.

Mindegy mennyit van kint és mennyit foglalkozol vele, akkor sem érzi jól magát egyedül. Csak sajnos te ezt nem látod rajta.

2016. jún. 24. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!