Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mi a baja lehet a nyuszimnak?

Mi a baja lehet a nyuszimnak?

Figyelt kérdés
S.O.S!Baj van a nyuszimmal.Még nagyon kicsi , de már nem szopik.Kb.1hónapos lehet ,én pontosan nem tudom. Most este vettem észre ,amikor mentem etettni,h kivan nyúlva .Még él,de nem mozgatja magát.Mit csináljak vele? A hasa felvan puffadva!Kérlek,segîtsetek

2016. júl. 8. 18:40
1 2 3
 11/26 Béluska2016 válasza:

Milyen hat hónaposan? Akkor már levágják és megeszik!

Az jó, ha külön tetted, mert a fertőzés terjed. De mint mondtam a házi nyuszik nem olyan érzékenyek, mint a "dísz" szoba nyuszik. Nekünk 5 anya volt és bak, nagymamán negyven évig tartott nyulakat abból 15 évig vele voltam. Sokan mondják, hogy nem isznak a nyulak... De kell nekik friss víz, naponta kétszer cseréld ki, ne csak ráöntsd. El is kell mosni az edényeket. Mi fém konzerves dobozba raktuk, azt nem rágják szét. A "jó" nyuszinál nem gond. De van hülye, amelyik kiönti, belepiszkít, itt fontos a csere. Sok száraz kenyér kell a fogaik növése miatt rágnak. Ha nincs kenyér a ketrecet. :) Ami nagyon fontos és legtöbb esetben a felfújódást okozza: 1. A kenyér nagyon száraz legyen! Kicsit száraz gondot okoz az emésztésben.

2. Krumplit, főleg krumplihéjat ne adj neki, ez is veszélyes. Tudom van és el kell használni. Be kell ásni a kertbe, jó trágyának, De nyúlnak, ne add! 3. Mindenféle füvet, zöldet ehet, kivéve "fosóparaj" ezt kerüld el. 4. lucerna, nagyon szeretik, adhatod szénaként és frissen vágva, de ha friss akkor keveset, más fűvel keverve, és mindig száraz legyen olyan értelembe, hogy ne esőbe szed és add, meg ne a hajnali harmatban, stb. 5.magokat ehet, árpa, búza, nyúltápot sem kell túlzásba vinni szépen felnőnek anélkül is.

2016. júl. 8. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 Béluska2016 válasza:

Nem tudom mi a hivatalos neve, ahol én felnőttem ott "fosóparaj-nak" hívtuk. Tettem fel neked képet, ezt semmiképp se add nekik még véletlenül sem. Aki tudja a nevét annak köszönöm.

[link]

2016. júl. 8. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 A kérdező kommentje:
Ugyan így gondozzuk őket.Mindenből a szárazat adjuk neki(értsd:széna,fű,kenyér)Én nem tudom,h lett a baja neki.De már a végét járja.
2016. júl. 8. 20:28
 14/26 Brigi008 válasza:
szegényke :(
2016. júl. 8. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
Édes Istenem, senki sincs itt, aki kicsit is ért a nyulakhoz? Száraz kenyér, krumpli meg héja...? Csodálkoztok, ha elpusztul?!
2016. júl. 8. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 Béluska2016 válasza:
Kedves 15. Nem szobai dísznyusziról, hanem házi nyusziról. Tudom mostanság mindenki kutyakaját vesz a tévéreklám szerint... Mint mondtam, hosszú évtizedeken át foglalkoztunk nyúltartással, és meg is ettük őket. Képzeld, volt, hogy 3 lábú nyúl született, volt hogy 60 kicsi kiszökött és az összes szomszéd macskája azokat hajtotta. Régen a háziállatok "házikosztot" ettek, ami marad azt ette a kutya, meg a macska. A nyulaknak is fontos a vegyes és vitamin dús táplálkozás. De nem gondolod, hogy havi szinten 60 nyulat beoltasz 10000 forintért? Kell megfelelő nyúltáp, főként kiskorában, nem szabad hamar 2-3 hetesen elválasztani,mert ha már nem is szopik de még tanulja az életet az anyjától. de nem lehet hónapokig ott mert zaklatja az anyát és ugye újra is kell pároztatni. Általában 4-6 hetes korukba mennek önálló életre. Leírtam, hogy a száraz kenyér miért fontos, mert a gyerekednek is rágót játékot ha nő a foga, a nyúlnak meg folyamatosan nő. És ha nem akarsz hetente ketrecet javítani, mert bizony a fát, drótot elrágja. A krumplihéjra meg írtam hogy nem szabad adni nekik! Tehát mi a gondod? Ne bírálj, mondj okosat!
2016. júl. 8. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:

Nem feltétlen a te válaszodra gondoltam, habár azzal sem értek teljes mértékben egyet. Egy dolog, hogy itt most nem házikedvencről, hanem haszonállatokról van szó, de azt gondolom, náluk is fontos az egészség.

Többek között a kenyér is tönkrevágja az egészséget, akármennyire is száraz, ráadásul egy egészen picit sem koptatja a fogakat, amik - ahogy mondtad - folyamatosan nőnek, egy életen át. De a kenyér semmit nem ér, ez csak egy buta tévhit. Ha egy kicsit beleásod magad a dologba, megérted.

Másba is beleköthetnék, mert van mibe, de nincs energiám állandóan a nyulakon vitázni, mert a legtöbben - nem rád gondolok - úgysem fogják fel.

2016. júl. 9. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 Béluska2016 válasza:

[link]


Itt olvasható egy állatorvos részletes "táplálék" leírása.

Ő is javasol "száraz kenyeret" Bár kisebb mértékben, mint ahogyan én írtam, az elhízás miatt. Mi ugye húsállatokat tenyésztettünk és volt bőven szabad területük a testmozgásra én nem vettem ennek észre, hízásos következményt. Bár sajnos a mai kenyerek is "kicsit mű" kenyerek már, minden a mai világban. Részletesen felsorolja a mérgező zöld növényeket is, bár én csak egy féléről tudtam, saját tapasztalatból. Elnézést, ha nem túl pontosak az infóim a jelen korban, de akkoriban még helyt állak és kizárólag egyfajta házinyúlra vonatkoznak.

2016. júl. 9. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 fkriszta válasza:
Csak arra nem válaszolt senki szegénynek hogy a puffadással mit kezdjen... Ha még aktuális egyáltalán, akkor pár csepp olajat adj neki egy fecskendővel.. kicsit meghajtja, de jobban lehet tőle. Ha ez az alom hajlamos a puffadásra, akkor a többinek sem árt. Remélem jobban lesz!
2016. júl. 9. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!Még él ,szegénykém,de még mindig ugyan úgy nézz ki.Megpróbálom az olajos ötletett.
2016. júl. 9. 10:33
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!