Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mi a baja lehet a nyuszimnak?

Mi a baja lehet a nyuszimnak?

Figyelt kérdés
S.O.S!Baj van a nyuszimmal.Még nagyon kicsi , de már nem szopik.Kb.1hónapos lehet ,én pontosan nem tudom. Most este vettem észre ,amikor mentem etettni,h kivan nyúlva .Még él,de nem mozgatja magát.Mit csináljak vele? A hasa felvan puffadva!Kérlek,segîtsetek

2016. júl. 8. 18:40
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:

A puffadásnak rengeteg oka lehet és van rá sok alternatív gyógymód, amit ki lehet próbálni, de ilyen pici nyuszival ne kísérletezzünk, hanem állatorvoshoz kellene vinni.


Béluska2016, a háziállat.hu minden állatról írt eddig valami baromságot, onnan senkinek sem szabadna tájékozódni. Nem tudom, hogy az az oka, hogy hozzá nem értők (lehet ez állatorvos is..) írták vagy szimplán csak annyira elavultan informálódtak, hogy nem tudják, mi van. De az, hogy száraz kenyeret tilos adni, nem éppen új információ. 20 évvel ezelőtt az volt (Mo.-n), de ma már nem. A száraz kenyér nem koptatja a fogakat, mert puha. Legalábbis a fogakhoz képest puha, egy icipicit sem kell magát megerőltetnie a nyuszinak, könnyen szétmorzsolja és lenyeli, főleg, hogy a nyáltól fel is puhul. Aztán elkezd erjedni a gyomorban és a belekben és rengeteg betegséget okoz, illetve puffadást, bélleállást. Ráadásul tele van szemmel nem látható penésszel, ami árt a nyúl egészségének és kedvez a betegségeknek. Tele van a nyúl számára megemészthetetlen anyagokkal és nagyon hizlal is, eltelíti, ezáltal nem hogy csak kövér lesz és még több betegségre hajlamos, de kevésbé eszi a szénát meg a zöldeket is, ami pedig valóban fogkoptató hatású lenne. A fogkoptatásban nem az a lényeg, hogy kemény legyen, ez csak akkor ér valamit, ha keményebb, mint maga a fog. A kenyér pedig baromira nem az. A széna, illetve annak egyes összetevői (pl. szilícium) viszont keményebbek, mint a fogak.

2016. júl. 9. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segîtséget mindenkinek.De javulás nem látok.
2016. júl. 9. 12:23
 23/26 anonim válasza:
Ezek szerint még él a nyuszika?
2016. júl. 9. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
szóval kibírta volna az utat az állatorvoshoz is... Nem kínozni kéne egy dobozba, hanem végre elindulni vele az orvoshoz, hogy legalább egy altató injekciót adjon neki, ha már a kezelésre sajnáljátok a pénzt. Egyébként miattatok beteg, szeméttel etettek egy vakbélemésztő állatot, tök mindegy, hogy házi nyuszi vagy kedvenc nyuszi, a nyúl az nyúl! És ez a régen ez meg ez volt, meg hatvan éve így csináljuk és működik duma - bocs, de régen az embereket rabszolgának tartották és normális volt, hogy saját vizeletüket itták, ma mégse így van....
2016. júl. 9. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a segîtséget mindenkinek.Elvittük állatorvoshoz,de nem segîtett rajta már semmi.Sajnos elpusztult. 😭:'( :'( #rip
2016. júl. 9. 18:04
 26/26 anonim válasza:
Szegény nyuszika! :-(
2016. júl. 29. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!