Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Miért állítják hörcsögtartók,...

Miért állítják hörcsögtartók, hogy a hörcsöggömb "állatkínzás"?

Figyelt kérdés
Sokan vannak ellene, sokan pedig mellette. Az állítás szerint, csak azért megy benne, mert ki akar jutni. De akkor a kerekébe miért megy bele és miért hajtja őrült módon? Ha annyira rossz lenne neki, nem menne vissza, nem buta állat. Akkor egy gömb miben másabb?
2016. júl. 15. 19:15
 1/5 anonim ***** válasza:
61%
Olvass utána guglin
2016. júl. 15. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Annyiban mas a gömb, hogy abból csak akkor jön ki, ha te kiveszed. Kaptam egy gömböt egyszer. Belepisilt a hörcsög, és ahogy hajtotta, csupa pisi lett tetőtől talpig az egész... Én mindig úgy futtattam a hörcsögöket, hogy egy nagy részt elkerítettem, így szabadon azt szagolt és rágott meg, amit akart. Egy gömbben semmivel nem tud kapcsolatot teremteni. Ha túl gyorsan megy, nem tud rendesen irányt váltani, és így bárminek nagyobb erővel neki tud csapódni. Törés és rándulás lehet belőle... Ha szabadon fut, sokkal jobban tudja kontrollálni magát.

10 éve dzsungitartó

2016. júl. 15. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem sem jó az a gömb annak a kisállatnak.

Ő nem tudja mi az, zárt az egész és akadályozza a térbeli mozgásban.

Szerintem csak az ember szórakoztatására találták ki.


A höri a kerekét úgy hatja ahogy akarja, érzi, hogy hogyan gyorsítson, lassítson, hamar ki tud belőle mászni, stb.

2016. júl. 15. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

én már voltam olyan hörcsöggömben. persze az emberi változatában egy medencében. [link] ilyenben.

én önszántamból mentem bele, de hát alig vártam,hogy vége legyen. nagyon rossz érzés volt.

a hörcsögnek sem lehet sokkal jobb. ráadásul őt akarata ellenére rakják bele. nem tud kiszabadulni, nem lát rendesen a színes műanyagtól. csak nyargal és közben neki ütközik ennek-annak.. ami akár végzetes is lehet, mert mint írtam, nem lát benne.. + az csak a ráadás,hogy ezeknek sokszor nagyon kicsi az átmérője, nem is tesz jót a gerincének.

semmi előnye nincsen szerintem. ott van a mókuskerék a terráriumába, majd azt használja,hogyha akarja! biztos nem kényszeríteném bele a hörcsöglabdába sosem..tényleg semmi értelme. ott a mókus kerék, majd azt hajtja,hogyha akarja! de persze mókuskerékből is megfelelőt kell venni(nagy átmérő, nem rácsos futófelület)

2016. júl. 16. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nekem az előző hörcsögöm imádta a labdát mindig benyújtottam neki és belement, és amikor már kezdte unni és ki akart jönni akkor elkezdte rágcsálni a lyukakat(volt a gömb oldalán lyuk) és akkor kiengedtük.

Most meg már van egy új hörcsögöm tegnap vettük :)

2016. júl. 17. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!