Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Rendellenes homoszexuális...

Rendellenes homoszexuális viselkedés vagy természetes, normális a hím hörcsög saját nemével megegyező hörcsöggel szaporodási kísérlete, talán önkielégítése egy másik hím hörcsögön?

Figyelt kérdés

A hörcsögök 2015.december 24,25 vagy 26-án születhettek, kicsivel több mint fél évesek és már ivarérettek.

Anyjuk, apjuk csak a kiskorukig volt velük, utána már egyedül éltek 4-en. Ebből 3 a hagyományos vadas-csíkos mintájú, 1 pedig szürke aki nem csak színében hanem viselkedésében is jelentősen különbözik, szinte minden alomban van egy és tapasztalatok szerint ő a domináns a családban.

A születésüktől fogva onnantól kezdve hogy már nem kellett nekik anyatej, 4-en éltek közösen a hímek.

Ma vettem észre, hogy a "főnök", a szürke szaporodni próbált egy másik társával vagy talán csak saját magát akarta kielégíteni a nemi szerve máshoz dörzsölésével és hát tudjátok, mint a kisgyerek amikor elöszőr felfedezi ezt az érzést, ivaréretté kezd válni.

A lényeg hogy rendesen mint ahogy a korábbi szaporodott a nősténnyel, ez ugyanolyan szaglásással, nyalogatással, körberohangálással, stb mondhatjuk előjátékkal kezdett majd a hátára feküdt, átfogta mint a kutyák szokták és elkezdett volna vele közösülni, persze sikertelenül.

Ezt eddig csak ő csinálta ahogy az összes többi különlegesebb dolgot is, csak is a szürkék kivételesek valamiért, a korábbiaknál is a szürke ölte meg a saját anyját, a szürke ölte meg a társait, a szürke volt agreszívabb és domináns, stb.

A szaporodási kísérlete teljes mértékben egy normál szaporodásnak felel meg, pontosan ugyan olyan, mint a hím és nőstény közti rendes szaporodás és közösülések voltak.

Egyelőre mivel nem tudok sokat a dologról, a ketrecben hagytam, viszont benne egy kisebb a ketrechez képest 1/8-1/9-ed méretű hordozóban elkülönítettem kajával és vízzel a többiektől amíg többet nem tudok a dologról.

Amennyiben a többit bármilyen módon negatív módon bármilyen téren negatívan befolyásolna és amennyiben ez rendellenes viselkedés vagy esetleg nem is természetes, úgy kiveszem a családból és talán eladom, de lehet hogy inkább szabadon eresztem, mint az elöző szürke gyilkosok egyikét.(még mindig jobb mintha én végzem ki, még ha csekély esélye is van az erdei állatok, autók, stb ellen)

Amennyiben természetes cselekedet ez, esetleg csak alkalmi önkielégítés a sok felgyülemlett örökítőanyag miatt, tehát normális, abban az esetben még az lenne a kérdésem, hogy a többi -a 3 másik vadas-csíkos színű, átlagos- hörcsög miért nem csinálja ezt?

A hörcsög akivel megkísérelte, vagy akin kielégítette volna magát, nem ellenezte a dolgot, nem cincogott vagy fújt, lépett fel agresszívan vagy futott el.

Az elzárás óta néha kíváncsiskodnak felé a többiek, de nem érdekli őket különösebben.

A szürke kifelé nyaldos a hordozó résein keresztűl, ez persze nem új mert a többi is ezt csinálja ilyenkor, mondjuk az okát nem tudom.

Ezt az egyelőre információ hiányában eddigi tapasztalataim alapján rendellenes viselkedést vélhetőleg már 1 vagy legfeljebb 2 hete kezdte meg, ugyanis azóta vettem észre körübelül, de akkor még ezt a szaglásást, fogdosást és nyalogatást játéknak vagy egymás tisztogatásának tudtam be.

Válaszaitokat előre is köszönöm!



2016. júl. 23. 01:20
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, te elmebeteg vagy! Miért szaporítasz így ész nélkül?! És még csodálkozol, hogy megölik egymást, amikor csak egyedül lehet őket tartani?! Sajnálom az összes hörcsögöt, ami a te kezedbe került!!!
2016. júl. 24. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

Nem ész nélkül szaporítok, ezek voltak életem első állatai, és egy egyébként az apa halála nem az én hibám volt de most nem fejtem ki miért, az anya halála a figyelmetlenségem, de az megint csak a szürke beszámíthatatlansága miatt amivel akkor életemben elöszőr találkoztam, egyébként meg mindegyik hörcsög elégedett, hülyeség ez hogy nem lehet őket együtt tartani, szeretnek egyedül lenni de egészen más a társas viselkedésük és egyébként meg születésüktől fogva egy alomból valókat lehet együtt tartani, de nézzen utána kérem mielőtt válaszolna.

Az a gond, hogy megoszlanak a vélemények, egyik ezt mondja, másik azt, én viszont szívesen feltöltök kérésre egy videómontázst (amit majd pár hét lesz összerakni), hogy átlagban hogyan viselkednek egymással.

Egynemű hörcsögöket akik egy családból valók, lehet együtt tartani, talán azért mondják hogy nem, mert ha kiveszem az alomból és mondjuk egy napig nem rakom vissza akkor már nem ismerik meg és ellenségként, idegenként kezelik.

Egyébként nincsen semmi gond, kérem bízzon már abba, amit én nap mint nap látok, mint a maga elméleti megnyílvánulásában.

Egyébként azóta lett egy macska is, ő is jól megvan a hörcsögökkel, jól érzi itt magát, rendesen viselkedik a lakásba, alkalmazkodott hozzám de azért időnként még vannak hülyeségei persze, kajához csak akkor nyúl, ha azt mondom "tied" és rámutatok vagy megkocogtatom az tálat vagy tányért maradék esetén, "ül"-re leül, általában kajáltatás előtt vagy csak úgy, és behívásra jön, annak ellenére hogy mindeki azt mondta, hogy hülye vagyok úgyse sikerül mert önkényes önfejű ösztönállat.

Azt is mondtam hogy meg fogom fürdetni, "áh úgyse sikerül, egy macskát biztosan nem fogok", 3x megfürdettem már.

Persze rájöttem hogy felesleges, de nem voltam tisztában, mennyire hatékony ez az öntisztító funkciója, rájöttem azonban hogy jobban tisztán tartja magát, mint én vízzel őt, természetesen ezt is felrónám tapasztalatlanságnak és nem hanyagságnak ha megengedi, vagy elmebetegségnek, mivel hogy ez meg életemben a 2. állatom.

A vízhez viszont továbbra is akarom szoktatni, ez is hülyeség tudom, azért szoktak a nagymacskák a vízben hűsölni és sok közülök kilométereket átuszni folyókon, tavakon.

Az első alkalomnál félt a vihartól, megint csak saját idiótaságomból adódoan kivittem a viharba, persze bújt hozzám meg kapaszkodott rendesen, amikor vége volt, pár naponta egy egész jó minőségű hangfelvételt jó minőségű hangszorón lejátszottam neki, valódi viharnak hitte és akkor is remegett a félelemtől, majd utolsó alkalomnál már ki is raktam őt és kombináltam azt, hogy villámlás, rá eső esővíz, és esővízben állt vagy feküdt, persze végig ott voltam mellette minden alkalomnál hogy nyugtassam.

Hamar 3 alkalom után közömbösség vált és realizálta, hogy nem kell félnie a vihartól, mert nem fenyegetés.

Megint csak az én hülye elméletem, hogy az állat egy logikus lény, még a kis ösztönállat buta hörcsög is, aki elássa a kaját a többiek elől, majd amikor alszanak akkor eszik belőle.

A rácsokba bele szuktam dugni kis fákat, amin tudnak mászkálni, az egyiknél viszont nagyobb hely volt, ez eddig nem volt gond, de amióta idekerült a macska, 3x is kiszöktek mire rájöttem hogy hol, és a macska megléte előtt hónapokig megvolt az a hely ahol kiszökhettek volna, úgyhogy valamiért érdekelte őket mi mászkál folyton a ketrecükön/ketrecük körül.

A macska minden alkalommal vagy elkapta, vagy a szájában visszahozta nekem, nem pedig megette, eltaposta, szétkarmolta.

Van még 1000 ilyen amit le tudok írni, tudok bizonyítani is és tudok vele kapcsolatban észérvekkel cáfolni, kérem kedves utolsó válaszoló vagy az elöző hasonló válaszolók, vegyék ezt figyelembe és kérdezzenek mielőtt alaptalanul rágalmaznak engem valamivel vagy le elmebetegeznek.

2016. júl. 25. 07:16
 13/18 anonim ***** válasza:
100%
Beszélj tenyésztőkkel. Kidhamsters, Karfiolhamsterd, Silver, Auróra... Majd elmondják, hogy jó nagy baromságot csinálsz.
2016. júl. 25. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

Elmondhatod nekem te is. Ha már valamivel megrágalmazol akkor azt tessék is kifejteni!

Úgy vélem, hogy ha valamit mondasz akkor arról tudsz is valamit, tehát akkor valami tudást csak birtokolsz a hörcsögökről ha már ehhez kommenteltél egy választ, és mivel biztosan állítod hogy amit én mondok az rossz, ezért nyílvánvalóan többet jobban tudsz nálam.

Kérem fejtse ki amennyiben valóban jót akar ezeknek a szegény szenvedő hörcsögöknek, mert a hibáim tudatának hiányában nem leszek képes azokon a jövőben változtatni.

Rajtatok múlik :)

2016. júl. 26. 16:46
 15/18 anonim ***** válasza:
100%

Kifejtem. Egy helyen egy hörcsög legyen. Magányos állatok.

Egy hely minimum 60*40 cm alapterületű legyen.

Legyen minden helyen:

- 18 cm átmérőjű nem rácsos kerék

- fürdetőhomok/csincsillahomok egy magas falú edényben

- tányér

- golyós önitató

- házikó

- fajáték

- mászóka

- széna az egyik sarokban

- forgács, csutkaalom vagy papíralom

- WC papír vagy kéztörlő guriga

És két hörcsögöt sose engedj össze.

10 év tapasztalata ezt mondatja velem röviden tömören.

2016. júl. 26. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó válaszoló!

Köszönöm válaszát, de lenne benne pár kifogásalandó dolog.

Ezek az állatok nem emberek, nem tudom figyelembe vette e.

A természetbe nem tudok róla, hogy minden 5. méteren belül lenne forgókerék, fürdetőhomok, golyós önitató, házikó kifaragva meg különféle alom és gurigák.

Eleve kezdjük ott, hogy kerék az nem rossz nekik, de rendszerint megrágják és tele lesz műanyag reszelékkel minden amit később megehetnek véletlenül is, továbbá mozognak ők eleget mivel van elég alapterületük, de mivel elég lusták (ugyanis már így is eléggé elkényelmesedtek az eredeti természetes erdei/mezei túléléshez képest) ezért rendszerint csak döglenek, szóval elfáradnak eléggé a kajálásban és abba a futásba amit maguknak csinálnak egymással.

Fürdetőhomok legalább annyira értelmetlen mint a macskát fürdetni ugyanis önmagukat jobban megtisztitják, mint bármilyen ilyen mesterséges készítmény ki tudja milyen vegyszerrel, ami pár generáción belül kiöli az állat immunrendszerét, egészségét és ellenállóképességét ahogy ezt az emberrel sikeresen kivitelezték már.

Tányér felesleges és ez mutatja hogy tapasztalatlan vagy hogy 10 év alatt nem sokat gyüjtőtt, ugyanis a hörcsögök eleve bujkáló, gyüjtögető állatok és jobban szeretik maguk összeszedni, ha tányérba rakom (ahogy ki is próbáltam már 4 külön tányér a 4 külön hörcsögnek), szétszedik, széthordják, eldugdossák a saját helyükre és rendszerint a pofazacskójukba begyüjtik ugyis az egészet, a maradékot elrejtik vagy megeszik. Továbbá ismertetném, hogy ragadozók, gilisztákat és nála kisebb állatokat, sőt egy hörcsögöt is (tapasztalat) simán elfogyasztanak, emelett kaptak már csirkét, marhát, szalonnát és szívesebben megeszik mint sok mást, persze az étrendjük vegyített, hogy mindenből eleget kapjanak.

Továbbá értelmetlen a tányér azért is, mert eleve megfigyelésemen alapuló észrevétel, hogy a kaját lustaságból nem azonosítják, ha elé rakok egyenlő távolságba egy hörcsögöt aki eszik és egy csomó kaját, akkor ő előbb elveszi a hörcsögtől, mivel amit a másik hörcsög megeszik az ő gondolkodásábal biztosabban kaja, mint az amit még nem azonosított be csak lát.Egyébként berakhatok nekik akármennyit, mindig egymástól akarják elvenni.

Golyós önitató van nekem is mivel a nyílt vizet telehordják minden olyannal ami hamar felszívja, emelett egyszerűen megtanulják használni és tovább tart.

Házikójuk nincs, viszont a ketrecben csakis természetes dolgok vannak a golyós önitató belogó fémcsövén kívül.

Tele van fával, tobozzal, kavicsokkal és hasonlókkal, úgy alakítottam ki hogy ha nem akarnak együtt lenni, akkor 4 helyen mind külön-külön tudnak aludni, sajnos erre nem került sor, mindig együtt összebújva alszik legalább 2, rendszerint 4, biztos azért mert annyira szeretnének egyedül lenni.

Fajáték az van nekik, amit ők készítenek maguknak, több szintes farendszer van amin tudnak mászkálni vagy éppen szétrágni, kapargatni amit szoktak is.

Mászóka amint mondtam a fákból van megoldva.

Szénát néha rakok be nekik de bújkálnak benne amit egyébként fák között, alatt kis résekben és az alomban is csinálnak, egyebet nem kezdenek vele.

Forgácsból faforgács van nekik, nem kell semmilyen speciális levendulaillatos ilyen-olyan "szuperalom", ami valószínűleg nem azért olyan tiszta és kellemes illatú, mert a természetből szedték össze és épp csak átgőzőlték kicsit.

WC papír vagy kéztörlő guriga amit szétrághatnak majd a nyállal oldódott csomósodott papírdarabok a pofazacskojúkba ragadnak és gyulladást okoznak vagy a torkukra akadnak és fulladást.

A tenyésztők és állatkereskedők egyaránt egybe tartják az egynemű hörcsögöket, nem pedig minden egyes állatnak tartanak külön-külön ketrecet.

10 év tapasztalata mondatja ezt önnel röviden tömören, valóban rövid mivel többet ennél valószínűleg nem tud vagy ha igen az is hasztalan, amit önmagában összehordott is röviden, azt egy laikus beveszi de én meg vettem a fáradtságot mivel tisztelem önt annyira legalább azért mert szép igényes helyesírási hibáktól mentesen megszerkesztett formában válaszolt nekem, hogy hoszabban kifejtsem miért hülyeség mind az amit leírt.

Ha önnek ez 10 év tapasztalata, akkor ideje lenne kicsit átértékelni a dolgokat és esetleg nem csak néha beszorni 1 kg kaját a hörcsögnek meg adni nekik vizet, almot cserélni és ennyi, hanem megfigyelni az önálló és társas viselkedésüket, kommunikációjukat és gondolkodásukat mivel ha nem ismeri őket nem is tud velük mit kezdeni.

Amikor megvettem az első hörcsögöt, csak az anatomiájának jártam utána és hogy mi az amit tilos neki adni valamiért, de semmi mást, mivel a többi az a saját megfigyeléseimen és kisérletezéseimen alapult.

A 4 hörcsög mai napig nagyon vidáman megvan együtt, kifejezetten élvezik egymás társaságát, az apa halála nem az én hibámból következett, az anya halála pedig részben az enyém mivel akkor még fél évi tapasztalatom se volt, és nem terveztem egy ilyen beszámíthatatlan instabil agresszív hörcsöggel.

Jelenleg 1 évi tapasztalatból írtam ezt a szép hosszú választ, mely rácáfolt minden marhaságra amit leírt, maga pedig döntse el, hogy válaszol e erre is vagy átértékeli azt a 10 év tapasztalatot és esetleg elismeri, hogy legalább némileg nyomokban igazam van. Előbbi esetben legalább olyan igényes választ várok mint amilyet most írt vagy mint amilyet én írtam önnek.

Megjegyezném, nem az a célom hogy a tekintélyében porig alázzam itt állattartási ismeretekkel kapcsolatosan, megalázzam, kigúnyoljam stb, csupán megtiszteltem vele hogy vegyem a fáradtságot egy hosszú mindenre kitérő válasz megszerkesztésére valamint az Ön jobb belátásra bírni ezen információk megosztásával.

2016. júl. 27. 18:42
 17/18 anonim ***** válasza:
100%
Annyi hülyeséget írsz, hogy el se olvasom... Ahelyett, hogy kisregényt írsz, inkább csatlakozz be a hörcsög imádók nevű Facebook csoportba, ott kérdezz meg tenyésztőket erről. Ha már nem jut el a tudatodig, amit én mondok...
2016. júl. 27. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:

Annak írom ezt aki a jövőben még olvasná ezt a kérdést.

Csak mert most találkoztam vele megint. A végén kiderült, hogy az egyik nőstény volt csak benéztük ennyi, mert újszülött hörcsögnél nehéz megállapítani a nemet. Szét lettek választva, de egy darab valahogy elkerülte a figyelmünket. Ennyi a nagy megfejtés. Szóval szó sincs vagy volt itt homoszexuális rendellenes viselkedésről állatoknál.

2020. jún. 28. 16:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!