Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Van egy hím kb1 éves tengerim...

Van egy hím kb1 éves tengerim és meghalt a párja . Nagyon szomorúságot mutat és szeretném a legjobbat nyujtani. Vegyek egy malacot hozzá?

Figyelt kérdés
30*60-As terráriumban él. A kajája jó minőségű és forgáccsal almozom . Vegyek hozzá malacot?

2016. szept. 14. 07:26
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Először is a helye nagyon kicsi és tengerimalit nem tartunk terráriumban, mivel nem levegőzik úgy, mint egy ketrec (minimum 100x50-es kell, de minél nagyobb annál jobb). Legjobb választás lenne mellé egy szintén fiú tengerimali (kb fél évvel fiatalabb). Csak akkor vegyél neki társat ha biztosítani tudod nekik a megfelelő körülményeket. Ha továbbra is ilyen kis területen szándékozol tartani akkor inkább ajándékozd el vagy legalább a minimumot teremtsd meg neki (csak egyszer kell megvenni, jófogáson vannak alig használt, olcsóbb kecók).
2016. szept. 14. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Igen, vegyél hozzá társat, (DE NE MOST, MERT ROSSZUL TARTOD JELENLEG, ÍGY AJÁNDÉKOZD EL AZT A MAGÁNYOS JÓSZÁGOT, SZEGÉNYT!)Mivel társas lény a tengerimalac, és a tiéd magányos, így egyedül gubbasztani fog a sarokban, étvágya, mozgása jelentősen csökken. Mindenképp azonos neműt vegyél mellé (HA MINDENÁRON VENNI AKARSZ) a szaporítás elkerülésének érdekében!


DE HIBÁZTÁL!!!! A TARTÁSI KÖRÜLMÉNYEID MIATT!!! MIELŐTT A MÁSODIK TENGERIMALACOT VENNÉD, ADDIG CSERÉLD LE AZT A TERRÁRIUMOT, MERT KIB*SZOTTUL KICSI, ÉS ABBA 1 TENGERIMALACNAK IS, NEMHOGY 2 TENGERIMALACNAK IS DURVA, KEVÉS, EGÉSZSÉGTELEN, ÉS KÍNZÁS, NINCS MOZGÁSTERÜK!!! ADDIG FELELŐTLENSÉG LENNE TÖMEGNYOMORBAN TARTANI, ÉS ÍGY ÉN ADDIG NEM VENNÉK MÁSIKAT, HANEM AMI VAN AZ AZ 1 MALACOD, AZT IS JÓ HELYRE ELAJÁNDÉKOZNÁM A HELYEDBEN! ELŐBB A HELYÉT TEREMTJÜK MEG, NEM A MALACOT RAKJUK AKÁRHOVÁ, EZ OLYAN, MINTHA TÉGED ZÁRNÁNAK BE EGY KALICKÁBA!!! VALÓSZÍNŰLEG AZ ELŐZŐ MALACOD HALÁLÁBAN EZ IS KÖZREJÁTSZHATOTT, HOGY A MOZGÁSHIÁNY VÉGETT EL IS HÍZHATOTT, NO MEG A TERRÁRIUMBAN ÖSSZEGYŰLT PÁRA, BACIK, NA MEG A MALACOK PISIJE IS DURVA, HA BELÉLEGZIK, MERT NEM SZELLŐZIK. BOCSI, HOGY EZT MONDOM, DE EZ A TÉNY!!!


Ezeknek a muttyoknak sok helyre van szüksége a szaladgáláshoz és játékhoz. Az állatorvosi egyesület álláspontja szerint két egyed közös ketrecének mérete minimálisan 120 x 60 x 50 cm (hosszúság x szélesség x magasság). A tiédbe max 1db törpehörcsög való kerékkel, mini házzal... Alomnak a pormentes fenyőforgács az jó, ami ne legyen apró szemű, mert könnyen belemehet az állat végbelébe, ahol csúnya gyulladást okozhat. A végbélzacsit érdemes volna megnézned!A minimális, megkövetelt ketrecben boldogabb, és higénikusabb a ketrecben tartás. Terráriumban nem ajánlott tartani, mivel befülled, és ez sok kórokozó melegágya. Illetve a terrárium sokkal nehezebb, a műanyag alomtálcánál, ezért nehéz kezelni, tisztán tartani. Ráadásul a szénatartót nem tudod, sem a szénagömböt rárögzíteni, és ez hátrány, ugyanis a malacoknak a szemét megbökheti a beszórt széna, lepisilik amit nem esznek meg, és egyátalán nem egészséges, büdös, és kellemetlen szegény kisállatnak! A kórokozók miatt sem, és a terrárium ugyebár nem szellőzik... Az tapadó korongos önitató pedig nem olyan stabil, mint a ketrecre rögzítgető, leesik! A tálból a vizet ki tudják burítani mikor rálép, bundája vizes lesz... ez sem jó megoldás... A jóminőségű kajában nincsenek magok, szotyi, kukorica stb. ha van, az nem nevezhető jónak. Verselaga az jó, de az acanashop-ban tudsz online venni jó minőségü kaját, azokból több márkát, ami jó minőség. Cebion csepp az öniatóba kéne, kell sok C vitamin nekik. Alomnak pormentes fenyőforgácsot használj, ami ne legyen apró szemű, mert könnyen belemehet az állat végbelébe, ahol csúnya gyulladást okozhat. JÓ LENNE, HA AKÁR HASZNÁLTAN, DE VENNÉL EGY TÁGAS KETRECET MIELŐBB, AZTÁN A TÁRSAT, VAGY 2 ÚJ 2LÁNY VAGY 2FIÚ MALACOT, MERT EZIDŐ ALATT A MÁSIK CSAK SZENVED!!!


UGYANIS: A tengerimalacod elfogadhatatlan! Amikor a mérteket fontolgatod, gondold meg, hogy egy nagyobb alapterületű lakhellyel a malacka is jól jár, hiszen nagyobb a mozgástere, ugyanakkor számodra is előnyösebb, mivel a nagyobb helyet kevésbé gyakran kell takarítanod. Szóval mint már írtam, abban a centiben kényelmesen elférnek! A TERRÁRIUMOT CSERÉLD LE NAGYOBB KETRECRE, MÍG EZT NEM TUDOD BIZTOSÍTANI, A KISÁLLAT ÉRDEKEIT SZEMELŐTT TARTVA ÍGY NE TARTS TENGERIMALACOT! NE VEGYÉL MÉGEGYET, ÁM HA MINDENÁRON ÖNZŐ, FELELŐTLEN MÓDON MÉGIS VENNÉL, AKKOR NE CSODÁLKOZZ, HA KIPUSZTULNAK. AKÁRKI AKÁRMIT MOND, HIÁBA ÉLNEK, AKÁR HÁNY IDEJE, EZ ATTÓL MÉG A TENGERIMALACNAK KÍNZÁS, SZABÁLYTALAN!!!

2016. szept. 14. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Kedves második kommentelő ,el nem tudod képzelni mennyit segítettél nekem és a malimnak. Néztem ketreceket de csak ilyen 77*47*40-eset találtam és az kicsi. A boltban ahol kajcsit vettük azt mondták hogy jó minőségű,de ezek szerint nem :(.
2016. szept. 14. 10:18
 4/13 A kérdező kommentje:
Kedves második kommentelő ,el nem tudod képzelni mennyit segítettél nekem és a malimnak. Néztem ketreceket de csak ilyen 77*47*40-eset találtam és az kicsi. A boltban ahol kajcsit vettük azt mondták hogy jó minőségű,de ezek szerint nem :(. Nagyon szomorú vagyok :(. Ha tudnátok egy jó oldalt ahol viszonylag jo áron vehetnék megfelelő méretű ketrecet előre is köszi mindent!!!!
2016. szept. 14. 10:25
 5/13 A kérdező kommentje:

[link]

szerintetek ez jo ?

2016. szept. 14. 11:20
 6/13 anonim ***** válasza:
Igen jó, a lényeg hogy minimum 100x50-es helyen legyen.
2016. szept. 14. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
ÓÓ, köszi . ha szeretnék egy fiút mellé nekik milyen nagy kell ?? vagy jó amit linkeltem ??
2016. szept. 14. 12:51
 8/13 anonim ***** válasza:
Már épp akartam dühöngeni egy sort, hogy újra kiírod ugyanazt a kérdést. 2 egynemű malacot kell együtt tartani, min. 100x50-es ketrecben. Amit linkeltél, jó. Az összeszoktatásnál légy résen és mivel van neted, olvass utána a tengerimalacok tartási körülményeinek. Fórumok is vannak, sok segítséget lehet hozzáértőktől kapni. Betegség esetén pedig egzotikus állatorvos.
2016. szept. 14. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Olvastam olyat hogy bizonyos gyászolásba lépnek .ez nem zavar be az összeszoktatásnal?? Ha egyáltalán igaz.... Azért irtam kétszer mert véletlen volt na..
2016. szept. 14. 13:56
 10/13 anonim ***** válasza:

Itt nézz körül ketrecek ügyében: [link]


Továbbá itt is érdemes: [link]


Én mindkét áruházban előszeretettel vásárolok. A ketrecemet, kifejezetten tengerimalac ketrecet az Acanashop-ból rendeltem. Adtak hozzá mindent és ajándékot is kaptam, 1 zacsi szénát, és 2db répás fogkoptatót. A VitalPet-nél pedig 2 hónapja vásárolom a Verselaga tápokat, nagy kiszerelésben, és olcsón, és vitamint is. Mindent. A kutyusomnak is innen rendeltem. Lovamnak is. Ha van Neked is lovad, pl. az Acanashop-ban is lehet vásárolni lovaknak. Nézz körül. Személyes tapasztalatból mondom, hogy nagyon jók ezek a webshopok, megbízhatóak. A gyász a malacnál elmúlik, ahogy veszel mellé másik társat, hiszen a beilleszkedés, és az összeszoktatás eltereli a figyelmét. Bevált módszer, ha a malacok rivarizálnak (fogkocogtatás, csipkelődés, kergetés) akkor egy víz spriccelővel, amivel a cserepes növényeket spriccelik sima vízzel, azzal 1 spriccelést irányíts rá arra a malira, aki bántani akarja a másikat. Én 1 kerek órán át így fegyelmeztem, türelmesen, és bevált. Ilyenkor érdemes egy határozott NEM-et is mondani. A rivarizáló malac ilyenkor visszavesz, és amikor újra akarja a másikat fenyegetni, akkor ismételd meg a fegyelmi "eljárást". Ezt ketrecen belül kell. Sokan próbálkoznak ketrecen kívül szoktatni a malacokat, de nem túl eredményes, mivel a dominanciának a harca az a ketrecen belül érvényesül az alom szaga végett is, és az új környezet végett is. Igazából ez a fajta fegyelmi eszköz már a neten olvasható, ha megengeded idézném is ezt a rész:

"Ha észrevesszük, hogy egymást harapni akarják, porlasztóba kevés vizet teszünk, hirtelen, meglepetésszeruen a támadó fél ábrázatára permetezzük, s keményen rászólunk. A vízbe egy kis szagosító folyadékot (pl. levendula-olajat) is keverhetünk, ennek illata a verekeő szőrén marad, így nem fogja érezni a másik fél szagát (a szag ingerli őt), s a mosakodással, szárítkozással lesz elfoglalva. E metódus két nőstény verekedésénél is alkalmazható. Ha a módszer nem segít, az agresszív egyént külön kell tennünk. Ha ideges, egy törülközőt boríthatunk rá - így véletlenül sem tud megharapni.

Ha új tag kerül a csoportba, az erőviszonyok újraértékelődnek. A rangsor kialakulása után a tagok ismét a megszokott módon élik életüket.

Ha két hímet szeretnénk tartani, lehetőleg úgy társítsuk őket (amennyiben ismerjük temperamentumukat, személyiségüket), hogy egy domináns, uralkodni vágyó mellé egy kevésbé domináns kerüljön."

A linkje itt található, és nagyon hasznos információkhoz juthatsz általuk: [link]

Nekem ez a permezezős dolog bevált. És rengeteg hasznos információ megsegített innen engem, mikor kezdő voltam.

2016. szept. 14. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!