Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A tengerimalac tartása?

A tengerimalac tartása?

Figyelt kérdés

Nemsokára lesz tengerimalacom és itt van néhány kérdés:

Az igaz hogy "egy malac nem malac" vagy egyedül is lehet tartani?

Lehet egy nagyobb ládában is tartani vagy csak a ketrec jó(természetesen mindkettő csak napi több óra foglalkozással)?

A ládádnak milyen magas perem kell?

Milyen tápot ajánlotok?

Kell neki házikó?

És néhány név ötlet is jöhet!


Rosszindulatú válaszolók , tudom hogy van Google de úgy gondoltam inkább itt kérdezek! :) (;



2016. szept. 14. 15:35
 1/8 anonim válasza:

szépen sorjában:

1 - a tengerimalac társas lény, rágcsáló szinten a legfejlettebb kommunikációval. Így egyértelmű, hogy kell mellé legalább 1 társ. Ha magányos bedepizik.

2 - abba tartod amibe akarod, csak legyen bőven tere mozogni.

3 - én nem nagyon tápozgattam őket. Napi 2szer jókora adag friss zöldség (lényeg, hogy változatos legyen, ne csa mindig az uborka-répa kompóval tömd) és mindig legyen friss fű nekik (vagyha ezt nem tudod megoldani széna). Ilyen tápos, magos cuccot csak ilyen "nasinak" tartok nekik.

- Nem árt, így ha megijed van hova elbújnia. Zárójelbe: nagyon szeretnek ilyen függőágyon hesselni :D

- Név meg ami tetszik. Egyik malacom nevét úgy döntöttem el, hogy annak a nevét kapja aki azon a hétvégén megnyeri az azévi Forma-1es világbajnokságot (így lett Kimi) XDD

2016. szept. 14. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
gemon.ro
2016. szept. 14. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat,még jöhetnek :)
2016. szept. 14. 15:53
 4/8 anonim ***** válasza:
Annyiban egyetértek az első válaszolóval, hogy mindenképp hozz neki társat, de azt még hozzátenném, hogy semmiképp ne ellenkező neműt, tehát fiú mellé fiút, lány mellé lányt kell hozni. Ládában nem szabad tartani a malacokat, mert több okból is veszélyforrás, ketrecből legalább 100x50 cm-s kell, de a legjobb, ha 120x50. A zöldségekkel nagyon óvatosan kell bánni, a hozzáértő állatorvosok naponta maximum 1 adag zöldséget ajánlanak, az adag pedig minimális legyen (tekints a zöldségre úgy, mint mi emberek a csokira - csak mértékkel). Bolti uborkát, paprikát és salátát a malacka nem kaphat. A tápok közül csak a Versele Laga Cavia Complete és Nature ajánlott, ezekből malaconként 2 evőkanállal kell adni naponta, szénát pedig korlátlan mennyiségben kell adni neki. A házikóról megoszlanak a vélemények, én nem kedvelem, mert hátráltatja a malac kézhez szokását, de természetesen textil bebújó vagy emelet szükséges a ketrecbe. Emellett fontos, hogy legyen a környéken egzotikus szakvizsgás állatorvos, és lényeges, hogy a malackák folyamatos körömvágást igényelnek, és hetente mérni kell a súlyukat is. Egyébként nagyon ajánlom a Magyar Tengerimalac-védő Egyesületet, ahol összeszokott párt is örökbe tudsz fogadni. :)
2016. szept. 14. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm ,hasznos válasz volt!
2016. szept. 14. 16:44
 6/8 anonim ***** válasza:

"Magos cuccot" egyáltalán nem szabad nekik adni. Én nem tartanám sem dobozban, sem pedig akváriumban/terráriumban, mivel nagy szükségük van levegőre (huzat nem érheti őket) és a ketrec (min.: 100+50, de minél nagyobb annál jobb) jobban is szellőzik. Nem hörcsögök, hogy megfogják a kezükbe és megtörjék. Az utolsó válaszoló a legjobb tápokat ajánlotta, ám fiatalabb malackáknak kell napi 2x 2 kanállal, idősebbeknél már elég napi 1x 1 kanálka.

Két malacka között legyen legalább pár hónap korkülönbség, hímeknél fél-1 év sem árt. A felesleges szaporulatot kerüld, tehát vagy lányt lánnyal vagy fiút fiúval vagy ivartalanított fiút lánnyal. Az itatójukba naponta friss vizet kell tenni (tálat ne vegyél mert belebogyóznak, pisilnek, beletúrják az almot). Ha bármi kérdésed van a továbbiak folyamán nyugodtan írj privátban, segítek amiben lehet. :)

2016. szept. 15. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

1. Igen, malac társas állat és nincs annyi foglalkozás ami pótolna egy másik malacot

2. Ládában nem érdemes, a ketrec a legjobb, vagy ha van hely (minél nagyobb annál jobb) akár karámot is lehet nekik építeni, a teret emeletekkel növelheted. 2 malacnak minimum 50x100-120 centi kell, de ha teheted mindenépp nagyobbat vegyél-építs

3. Ha karámozol egy 20-30 centis perem érdemes, meglepően jó ugrók bár aligha akarnak majd szökni, elég félénkek.

4. Versele-laga complete, esetleg nature-vel keverve (malacvédők mondták), fresiben lehet kapni viszont ne adj nekik sokat, egy kis maréknyi natonta bőven elég, szénájuk viszont legyen korlátlan.

5. Igen, malaconként egy minimum, hogy legyen hova bújniuk, a mieink a párnát is szeretik.

2016. szept. 15. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nekem 3 éve van malackám de előtte is volt 2, ők 7 évig éltek és tulajdonképpen minden malacnak saját személyisége van, mert pl. Az ezelotti malacaim parban eltek es amikor az egyik meghalt utana abba halt bele a masik is :( viszont a mostani malackam kimondottan magányos élethez ragaszkodik mivel vettünk mellé egy párt (fiu malacom van kislanyt vettunk melle) és megolte azt a kislany malacot :( mert nem szereti a tarsasagot ...szoval ez a te malacodtol fugg hogy kell e mellé pàr :)

Az etetéséről annyit, hogy széna mindenképp kell neki, mert jó fogkoptató és jó az emésztésének! Magokat szinte bármilyet adhatsz neki, en olyat szoktam valasztani amiben van lucerna :)

A malacok nagyon szeretnek bujdosni mert félénk kis teremtmények szóval a kis házikónak nagyon örülnek biztonságérzetet ad nekik :)

Ami még fontos, hogy fürdetheted, de vigyázz ne menjen fülébe, szemébe és utána feltetlenul szaritsd meg hajszárítóval, mert nagyon könnyen megfázik!!

Remélem tudtam segíteni 😌

2016. nov. 19. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!