Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Meddig lesz ilyen kis idegbeteg?

Meddig lesz ilyen kis idegbeteg?

Figyelt kérdés

Ma vettünk egy vadászgörényt 4 hónapos de már most hatalmas,és föl alá rohangál nem merjük megsimogatni mert félünk hogy harap!!

Kisgyerekeink is vannak félek hogy ha megharapja baja lesz!!

Mik az első lépések amit kell tennünk ?

Hagyjuk első nap hogy belakja a helyét?


2016. okt. 5. 14:46
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
8%
Szia! A vadászgörény rendkívül jó választás, nagyon cukiiii! Muszáj futkosnia, mert ő egy nagyon aranyos kisállat. Semmi baja nem lesz, ha megharapja a gyerekeidet, ismerje meg a környezetét, mert nagyon cukiiiiii. :)
2016. okt. 5. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha ennyire nem ismered a görény tartását, természetét, hogy élből a harapástól féltek, miért is vetted meg? Főleg, ha kisgyerek is van. A gyerek eleve átveszi a szülők félelmét.Gugliban keress rá a vadászgörényre és olvass-olvass-olvass, ha ezt vásárlás előtt nem is tetted meg.
2016. okt. 5. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Azt hogy nagyon cuki az láton szereted hangsúlyozni

Nyers húst adtak neki eddig tehát nem hiszem el ha megharapja nem kapnak valami fertőzést a gyerekeim!!Azt hiszem rossz választás volt😢😢

2016. okt. 5. 15:03
 4/13 anonim ***** válasza:

A kutyám is nyers húst eszik, mégsem harapdál meg senkit.

Ha kedveled a görényt, merülj bele a nevelésébe a neten keresztül akár.

De azt hiszem, sokkal jobban járnátok, ha lemondanátok róla.

Talán egy kedves tengeri malacka jobb lenne nektek. Persze, annál is érdemes utána nézni, milyen természetű, miként kell nevelni.

2016. okt. 5. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó azt hiszem majd éb eldöntöm milyen állat jó nekünk!Pánikba estem mert régen volt görényem tudom hogy kell tartani csak most màr gyerekem is van ezért félek

De valszeg megszokjuk egymást és nem lesz gond

2016. okt. 5. 16:06
 6/13 anonim ***** válasza:

Először hagyd, hogy megszokja az új helyét és titeket. Etetés után engedd csak ki, amikor már tuti nem éhes, így nyugisabb lesz. Vegyél neki vitaminpasztát és azzal édesgesd magadhoz, ha harap akkor határozottan meg kell fogni a grabancánál, leszorítani a földre és rákiabálni. Egy idő után meg fogja tanulni, hogy azt nem szabad. Ha viszont féltek tőle akkor tényleg nem jó a görény társnak, mert megérzi és akkor direkt terrorizálni fog.

A gyerekek hány évesek? Addig ne engedd a görény közelébe őket amíg nem sikerült megszelídítenetek. Kölyök még a görci, új helyen van, így feszegeti a határokat, muszáj megnevelni.

Esetleg beszélj a tenyésztőjével, hátha tud segíteni.

2016. okt. 5. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Tegnap harapta meg az újjamat azt hittem besz......rok , remélem nem lesz bajom! A gyerek ha benyúl szerintem le is tépi az újját óriási!
2016. okt. 7. 06:47
 8/13 anonim ***** válasza:

Valamiért törölve lett a válaszom... mindegy.

Még mindig azt mondom, hogy kérj segítséget a tenyésztőjétől.

2016. okt. 7. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Tőle nem is mást tudnál ajánlani?

Mert sajna ő 4 hónaposnak hozta ide de rohadtul nagyobbnak tűnik ,meg sok kérdésünk is lenne!!

Köszi

2016. okt. 8. 08:40
 10/13 anonim ***** válasza:

Ha csak úgy odahozta akkor az nem tenyésztő hanem szaporító volt. Gratulálok, így keményebb dió lesz megnevelni. Be van oltva?

Itt kérhetsz segítséget: [link]

Amúgy meg írtam mit csinálj ha harap, írtam, hogy pasztával próbáld magadhoz csalogatni hogy megszokjon, írtam, hogy akkor foglalkozzatok vele ha már jóllakot. A szelídítés hosszú folyamat, nem fog egyik napról a másikra menni.

Fiú vagy lány göri? A fiúk négy hónaposan akár már 2 kilósak is lehetnek.

2016. okt. 8. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!