Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » S. O. S! Most kaptam tegnap...

S. O. S! Most kaptam tegnap egy lógófülü törpenyuszit! Mi lehet vele?

Figyelt kérdés

Sziasztok! tegnap kaptam egy lógófülü törpenyuszit, tegnap autóban hoztuk haza és tegnap egész nap félt, de már este kiengedtük a ketrecből meg minden azonban ma felkeltem és egyhelyben ül, nézelődik nem nagyon járkál....szerintetek még mindig fél? mennyi idő kell hogy hozzám szokjon? A másik kérdésem az lenne, hogy vettünk neki itatót... azonban nem iszik belőle viszont ha kis tálkában adok neki inni onnan simán iszik! mi lehet? hogy szoktassam rá?

Sosem volt még törpenyulam ugyhogy még most tanulom , hogy mit hogyan:) köszönöm a válaszokat:)


2010. ápr. 25. 06:41
 1/2 anonim ***** válasza:

Nyugi, még néhány napig ilyen kis betoji lesz. :=) Idegen hely, idegen hangok, szagok, emberek, ezt mind meg kell szoknia. Hagyd, hogy barátkozzon az új helyével, azért néhány finom falattal (kígyóuborka-karika, sárgarépa-karika) kínáld rendszeresen kézből, így hozzád kellemes élményeket fog kötni. Néhány nap múlva már meg is simíthatod egy-egy falatka átadásánál, ha ezt is jól viseli, akkor majd falat nélkül is.


Úgy látszik, a korábbi helyén (tenyésztő, bolt) tálkából kapott inni, ezt szokta meg. Átszoktathatod az önitatóra, azt biztosan nem rúgja fel ugrabugrálás közben. Figyeld meg, hogy mi a kedvenc zöldsége (paprika, uborka). Minél illatosabb, szaftosabb, annál jobb. Először vedd ki a vizes tálkáját, adj a nyuszinak a zöldségből és lassan csalogasd az itatóhoz újabb falatokkal. Ha odaért, az itató csövét jó erősen maszatold be a zöldséggel, hogy érezze az illatát. Így rá fog kapni, víz csepeg a szájába, rájön, hogy onnan ihat. Nem biztos, hogy elsőre és ilyen könnyen rászokik, de türelmesen, figyelmesen egyetlen hétvége elég lesz rá.

Sok sikert!

2010. ápr. 25. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Igazából még ne engedd ki , csak lassan közelitsd meg a ketrecét,ne hangoskodj,ne ijeszd meg,hagyd magára,úgy értem,hogy ne piszkáld folyton...így hamarabb meg fogja szokni az uj környezetét..:)sok sikert
2010. ápr. 27. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!