Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Kinek van törpenyula, és mi...

Kinek van törpenyula, és mi az igénye?

Figyelt kérdés

szeretnék egy törpenyulat,és szeretnék érdeklődni arról,hogy mit szeret,hogy tartsam h neki jó legyen?!

esetleg akinek van,az írjon nekem! jah és h árban hogy mozog egy ilyen kis nyuszi?


előre is köszönöm a válaszokat


2010. ápr. 26. 19:35
 1/7 A kérdező kommentje:
jah és amúgy voltak már tengerimalacaim,úgyhogy tisztában vagyok az állattartással,de jobb megkérdezni...minthogy rosszul csináljak vmit
2010. ápr. 26. 19:41
 2/7 anonim ***** válasza:

Kb. teljesen ugyanaz a tartása, mint a tengerimalacoké. Ugyanakkora ketrec kell neki. Naponta friss gyümölcs, egy kics széne (a széna nem naponta). Minden nap cserélni kell a vizet és szerintem mindig legyen bent neki egy kics száraz mag. Nekem tengerimalacom van és mindkettőnek külön személyisége van. A lesz nyuszid figyeld meg minek örül jobban (pl. a salátának, vagy az almának)Azt mondják nem szabad k betűs zöldséget/gyümölcsöt adni neki.

Szerintem jobb neki, ha minimum ketten vannak. Simogasd őket, szoktasd magadhoz. Etesd a kezedből.

Ha van rá lehetőség vidd ki őket (ha már hozzád szoktak) egy füves területre ahol szaladgálhatnak. Kipróbálhatod mit szól a nyuszi a hámhoz (ha hám van rajta biztos nem szökik el).

Az én tengerimalacaim szabadon voltak kint múltkor a kertben és az egyik közülük úgy elszaladt egyszer, hogy alig tudtuk elkapni, viszont most, hogy együtt voltak (3-an) nem szaladt el egyik se.

Nem igen kell fürdetni a nyuszit, ha meg mégis megtennéd akkor a fülét és a szemét fontos, hogy ne érje víz és, ha fürdeted inkább ne használj sampont.

Remélem segítettem! Sok sikert!

Itt van még egy link ami segíthet:

[link]

2010. ápr. 26. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Az 1. válaszoló vagyok.

Lehet értelmetlen volt amit írtam. Ha min. ketten vannak a füves területen a tengerimalacaim akkor nem szalad el egyik sem. Szerintem a nyuszinál ugyanígy van.

2010. ápr. 26. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

köszönöm,sokat segítettél!

igazad van a tengerimalacosban is,h nem futnak el, nekem is volt egyszerre 3 is tényleg nem futnak el ha együtt vannak,de mondjuk amikor csak egy volt az sem futott el,de lehet ,h más megszokásból!:)

2010. ápr. 26. 21:12
 5/7 anonim ***** válasza:

[link]

[link]

ezeket az oldalakat ajánlom figyelmedbe, én is ezekből készültem fel a nyuszitartásra...

nekem bak nyuszim van, nagyon vagány nyúl létére:)))

szobatiszta, alomra jár wc-re... mókás kis dög, egész nap kinn van szinte, este aktívabb, zacskócsörgésre mindenkinek a nyomába van...:D

2010. ápr. 26. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

21:16

ez aranyos :D

2010. ápr. 26. 21:34
 7/7 anonim ***** válasza:

Etetés: széna mindig legyen előtte, hogy koptathassa a fogát és rendben tartsa az emésztését, tápot csak reggel és este adj neki, mert eléggé hizlal.Zöldséget és leveleket (csak bio- vagy saját termesztésű salátát ehe, mert nagyon sok a számára káros vegyszer benne) mindig kell neki adni gyümölcsöket csak ritkán. Itt mindent meg találsz:

[link]

Az ára attól függ milyen fajtájú törpe nyuszit szeretnél, de érdemes tenyésztőtől beszerezni, mivel akkor azt kapod amit szeretnél, és olcsóbb is.

A miénk egy ivartalanított holland törpe bak, és hát eléggé változékony a hangulata, egyszer boldogan ugrál az asztal körül, máskor meg egész nap retteg (fél a sült hús, a rántott hús szagától), de mi úgy szeretjük ahogy van, mert mindegyik egy külön egyéniség.

2010. ápr. 27. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!