Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » SOS törpenyuszi nem eszi a...

SOS törpenyuszi nem eszi a szénát rosszak a bogyói?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A törpenyuszim 4 éves még soha nem volt ilyen problémánk pedig egy két vedlést már átéltünk úgyhogy nem hiszem hogy ez a probléma. Ezt csak azért írom mert egy páran egyből erre fogták. (Egy gramm szőrt sem találtam a bogyóin vagy rajta száradva se láncos kaki)

Biztos vagyok benne hogy az a probléma hogy már majdnem 2 napja alig eszik szénát. Van egy kedvenc szénája ami mikor elfogyott és venni akartam nem volt készleten ezért vettem egy másik márka szénáját..Nem ette ezért tegnap vettem a kedvenc széna márkájának másabb típusú szénájából, gondolván, hogy ugyanaz csak nincs felturbózva kiegészítővel (amit amúgy sem evett meg sosem). Hát ezt sem ette. Ma vettem ugyanúgy a kedvenc márkából egy szintén közelálló típusú szénát (illatra-állagra) ezt sem eszi :( Csak turkál benne.

Kedve ugyanolyan, meg minden mást enne csak a szénát nem. Mikor bemegyek hozzá várja hogy adok neki valamit de amint lerakom a szénát megszagolja beletúr és arrébb ugrál és várja hogy mást adjak. Az a probléma hogy már látom a bogyóin hogy nem jók. Először közepes méretű volt most már aprók és deformáltak. :(

Adtam már neki egy szelet almát hátha megindít valamit de ugynolyanok a bogyók. Ezt meg is ette sőt követelt is többet de nem akartam túl etetni belőle főleg úgy hogy nem szénázik.

Az ő fajta szénájából csak jöv. héten érkezik.

Mit adjak neki hogy normál bogyói legyenek? Mondták már az ananászt de abból csak konzervet tudnék beszerezni ami köztudottan tilos mert cukorszirupban áznak..

Almát adjak neki? A rost miatt? Vagy hanyagoljam inkább a cukortartalma miatt? Sütőtököt esetleg?

Probiotikumos víz van előtte reggeltől. Ezt az állatorvos mondta meg azt hogy tápot most ne kapjon hanem csak szénáztassam. Kössz, pont ez a probléma hogy nem eszi....


2016. okt. 31. 16:59
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem vidd állatorvoshoz sürgősen.Miért nem vásároltál másik üzletben olyan szénát amit szeret?
2016. okt. 31. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Azért mert nálunk ez az egy állateledeles van.

Az imént találtam még kb 1 maroknyi kedvenc szénát a régebbi szénatartójában neki is állt falatozni belőle és egyből ugrott a ketrecbe és bogyózott volt 3 db kicsi-közepes de a többi normál méretű volt. Most nem tudom hogy amiatt hogy a régiből kapott de gondolom hogy 5 perc alatt nem ér le neki és nem emészti meg azon gondolokodom hogy lehet hogy csak ilyen félnapos dolog volt nála? Azért figyelem egész este és természetesen állatodokit hívok hozzá ha továbbra is fennálna a baj ha a következő bogyói is kicsik de már beszéltem vele délelőtt és azt mondta hogy amig nincs baj nem tud vele mit csinálni keverjek az itatóvízbe probiotikum port és szénáztassam.

2016. okt. 31. 17:39
 3/7 A kérdező kommentje:
ja meg azért a biztonság kedvéért szőroldó pasztát is kapott egy csíkot ezt kora délután.
2016. okt. 31. 17:40
 4/7 anonim ***** válasza:
45%
Mennyire van szokva a zöldekhez? Mert ha igen, Füvet is adhatsz neki széna helyett. De persze csak keveset először. Egyébként én amúgy is szednék neki, most még azért lehet találni füvet, holnapra megszárad a a radiátoron, hátha azt jobban enné.
2016. okt. 31. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Az első év tavaszán(akkor került hozzám) csak saját szedésű füveket kapott nagyon nehezen szokott rá a bolti szénára mikor jött a rossz idő. Most már az a rendszerünk hogy mikor jobb az idő felváltva kap saját szedésűt-frissebbet és bolti szénát hogy ne szokjon el tőle.

Szeptember végétől csak boltit kap mert sajnos az idő miatt nem tudom kellően kiszárítani a saját szedésű friss füvet ami nagy adagban hasmenéshez vezet legalábbis nálunk.

De gyorsan leszaladok és szedek neki szerencsére van a közelünkben egy elég szép zöldes terület. Köszönöm a tanácsod remélem nem lesz semmi baja :(

2016. okt. 31. 17:56
 6/7 anonim ***** válasza:
Próbálj esetleg közösségi oldalon szerezni kedvenc fajta szénát.Fb-on vannak törpenyulas oldalak.
2016. okt. 31. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Az a vicces, hogy miután vettem a régi kedvencből, addigra az "új" lett az. :D érdekes...

Most már úgy kapja, hogy mindkettőből teszek ki, így azt tudja enni amelyikhez épp kedve van. :D

2017. jan. 24. 12:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!