Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Egy házinyúl meddig él? A...

Egy házinyúl meddig él? A tietek meddig élt?

Figyelt kérdés

Februárban lesz 5 éves a házinyuszim. Eddig beteg sem volt, semmi baja nem volt egyszer egy kis hasmenés, de az állatorvos adott rá valamit, 2 nap múlva elmúlt. Állatorvoshoz is negyedévente járunk, ott megnézetjük, levágja a karmait, mindig azt mondta, hogy szép, egészséges nyuszi, minden rendben van.

Azt olvastam, hogy 6-8-10 évig él egy nyúl és belegondolni is rossz, hogy egyszer el fogom veszíteni őt, mert nagyon szeretem. Mióta az eszemet tudom, mindig szerettem volna egy kisállatot, 9 éves voltam amikor a szüleim végre belementek, hogy kaphassak egy nyuszit, akit nagyon nagyon szeretek, mert irtó aranyos, szép, cuki, okos meg minden. Észre sem vettem, hogy már lassan 5 év eltelt. Anyukám is nagyon szereti. El sem tudom képzelni mi lesz velünk. Én az a típus vagyok, hogy ha eszembe jut akkor bőgök de nagyon és nem bírom abbahagyni, ha meg éppen nem ez van a fejemben, akkor semmi bajom, mindent csinálok ahogy szoktam. Csak ha ő nem lenne, minden máshogy lenne: nem lenne, aki odajön simogatást kérni, nem lenne az akire csak ránézek és jobb kedvem lesz, aki mindig ott fekszik a lábam alatt, aki annyi boldog pillanatot okozott. Tudom, nem kéne ezen gondolkoznom, hisz lehet hogy 5 év múlva is velem lesz, de ez olyan szomorú. És azért látszik rajta, hogy már nem olyan mint 1 évesen. Már nem ugrál annyit, nem ugrik fel az ágyra, kicsi felesleg is van rajta (nem sok), már a kisebb játékok sem érdeklik, nem engedi hogy ölbe vegyem.

Nem tudom hogyan fogom ezt túlélni. Hacsak belegondolok, sírok.


2016. nov. 2. 16:50
 1/6 anonim ***** válasza:

Sok mindentől függ... milyen géneket örökölt, mit eszik, mekkora helye van, hogy van tartva stb.

Régen mikor sajnos viszonylag rossz körülmények között voltak a nyuszijaink (egyedül, 100-as ketrecekben, tápot, szénát és kevés zöldséget kaptak, nem voltak rendszeresen kiengedve) akkor 4-7 évig éltek. Egy volt, ami viszont 9,5 évig)

Azután felnőttem, észbe kaptam és jól lettek tartva (többen együtt, sok négyzetméteren és mellé napi pár óra kiengedéssel, semmi táp, csak friss fűfélék és széna meg kevés zöldség, néha magok) így 7-11 évig éltek, a jelenlegiek 2,5, 8, 10 és 10,5 évesek). Bár volt egy jól tartott, ami 5 évesen meghalt egy betegségben.

2016. nov. 2. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Minden reggel és este kap elegendő kaját. Pár szelet almát, répát, 1-2 levél salátát vagy petrezselymet, nagyon kevés tápot, kb egy kanálnyi. Szénája és vize mindig van. A kezrece elég tágas. Amikor itthon vagyunk, mindjg ki van engedve. A ketrece is mindig tiszta, takaríthuk ahogyan az almot is.

A nyuszi egyébként bak.

2016. nov. 2. 17:01
 3/6 A kérdező kommentje:
Lakásban lakunk, de megfelelő hőmérséklet van biztosítva a nyuszi miatt is. Nyáron is hűtjük a lakást, figyelünk hogy ne a tűző napon legyen a ketrec, télen sem fűtünk, max 23 fok van a lakásban.
2016. nov. 2. 17:02
 4/6 A kérdező kommentje:
Betegségre azt hiszem egyelőre nem sok esély van, mert nincs kitől elkapja, tisztán van tartva, most vertünk új itatót, mert a régi már elég koszos, algás volt, minden nap friss vizet kap, arra is figyelünk hogy szúnyogok, kullanvsok ne jöjjenek be, ha mi betegek vagyunk, akkor sem tüsszögünk rá a nyúlra ha ez számít valamit.
2016. nov. 2. 17:06
 5/6 anonim ***** válasza:

az étrendjén szerintem változtassatok, a tápot és a salátát én elhagynám, helyette lágyszárúakat adnék neki. egész lista van,hogy miket ehet.

de amúgy jól csináljátok,hogy sokat van kiengedve és foglalkoztok vele sokat:)

eseteleg az ivartalanítás ami még hosszabíthat az életén. meg én oltatnám a helyetekben,az is sokat jelent,még ha benti is.

2016. nov. 2. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

hát nekem sajnos nem kellett könyörögnöm, 4 éves voltam amikor a nagyszüleim "hozzámvágtak" egy nyulat. pár évig egy irtó pici ketrecben élt, de utána megszállt az ihlet és elkezdtem magamtól fancy ketreceket tervezgetni és a szüleimet nyüstölni vele, h csinálják meg. végül kapott egy 2 m2 alapterületű, emeletes ólat. mindig volt előtte széna vagy fű, de tápot és zöldséget is kapott. viszont sajnos 10 éve kiszökött és összetalálkozott a kutyánkkal... ekkor 7 éves volt.

tudom, hogy ez a tartás közel nem felel meg a mai nézeteknek, de az akkori átlagot szerintem még így is felülmúlta.

2016. nov. 2. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!