Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Tengeri malacom társa elhunyt...

Tengeri malacom társa elhunyt - hogyan tovább?

Figyelt kérdés

Tengerimalacom négy éves múlt, nemrég hunyt el a társa. Nem tudom,mi zajlik le benne,de nyugodt, nem tűnik szomorúnak, jól eszik - talán kicsit csendesebb.

A problémám a következő: tudom, társas lény, emiatt tanácsos lenne új társat beszerezni neki. Viszont én már a meglévőn kívül nem szeretnék már tengeri malacot tartani, mert sajnos kevés időm van a takarításra, anyagilag is megterhelő, ha színvonalasan akarom etetni. Ha társat fogadok mellé - kölyköt javasolnak a szakértők - de ha a most meglévő elhuny pár éven belül, a társának megint csak társ kell...

A malacot elajándékozni nem szeretnénk, a gyerekek ragaszkodnak hozzá, én sem szívesen válnék meg tőle.

Ilyenkor mit tanácsos tenni? Esetleg egy másik idősödő malac? Vagy sok foglalkozás mellett pár évig meglesz egyedül?



2016. nov. 17. 19:03
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Sok-sok testi kontaktus mellett meglesz egyedül több évig. Sajnos én is jártam a te cipődben.
2016. nov. 17. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Nekem egy fiú malacom volt, egy decemberi napon került hozzánk, és 6 év múlva egy novemberi nap ment el. Egyedül volt, nem volt soha baja, nagyon okos volt, tavasztól őszig a kertben lakott, szaladgált, csak télen volt akváriumban.
2016. nov. 17. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

Szerintem önzőség lenne egyedül tartani.

Ha humánus akarsz lenni, akkor a következő opcióid vannak:


1) ha lánymalac, akkor vehettek, vagy örökbefogadhattok mellé hasonló életkorú társat, ők könnyebben összeszoktathatóak, mint a fiúk

2) megkérdezed a tengerimalacvédőket, hogy nem tudják-e befogadni (ezzel jól jártok, mert lesz társa és 100%, hogy megfelelően gondoskodnak majd róla)

3) ha ők nem tudják vállalni, akkor malacos fórumon keresel valakit, aki befogadja a sajátja(i) mellé. Kérd meg a jelentkezőket, hogy küldjenek képet a saját ketrecükről, malacaikról, hogy meg tudjátok ítélni, kinél lenne a legjobb helye

4) mégiscsak vesztek mellé egy új, fiatal társat, és ezzel kitoljátok még pár évvel a döntést.

2016. nov. 17. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Az utolsóval értek egyet. Hiába írják sokan, hogy az egyedüli malackák milyen boldog és hosszú életet élnek, a tengerimalac attól még társas állat marad, szenvedés számukra az egyedül töltött idő. A minőségi tápból érdemes nagy kiszerelést rendelni akció idején, vagy összeállni más malactartókkal, és együtt rendelni, sőt, az almozásra is vannak olcsó megoldások. Szülőként példát mutatsz azzal, hogy odafigyelsz a háziállat igényeire, és így később a gyerekek is felelős állattartók lesznek, ami nagyon fontos. Milyen nemű az egyedül maradt malacka?
2016. nov. 18. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Fiú a megmaradt malac. Majd átgondolom, valószínűleg egy vele egykorú malacot keresek majd, elajándékozni nem szeretnénk.
2016. nov. 18. 19:17
 6/18 anonim ***** válasza:
Vele egykorút semmiképp sem ajánlanék, mert nem fognak összeszokni, hidd el, személyes tapasztalat. Tengerimalacoknál alapszabály, hogy felnőtt mellé frissen elválasztott kölyök kerül, így kialakul egy természetes rangsor. Ha budapestiek vagytok, ajánlom a Tengerimalac-védő Egyesületet, ők segítenek a próbatársításban, és ha esetleg úgy döntenétek, hogy az idősebbik malac elhunyta után nem szeretnétek több malacot, az örökbe adásban is segítenének.
2016. nov. 18. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Sajnos nem vagyunk Budapestiek. Nézegettem a honlapot, és csupa fiatal malacka van rajta, a legidősebb három éves. Még friss a halál eset, még át kell gondolnom, talán egy felnőtt, ivartalanított hím jó volna mellé... Picit gyanús a megmaradt malacka, sokat remeg, gubbaszt, bár enni eszik - a jövő héten elviszem állatorvoshoz, és ha egészséges, valahogy kerítek mellé társat. Nem tudom, miben hunyt el a társa. Minden előjel nélkül halva találtuk. Ha valami vírus, a megmaradt malacka is hordozhatja, így most egy ideig karanténban lesz.
2016. nov. 18. 20:03
 8/18 anonim ***** válasza:
Hím-hím párosítás esetén nincs jelentősége annak, hogy az egyik ivartalanított-e, ha két domináns egyed kerül össze, sajnos akkor is verekedni fognak. A tengerimalacoknál is létező dolog a gyász, de szerintem érdemes visszafogni a zöldségadagját pár napra (rengeteg széna és táp megfelel), és ha van konyhai mérleg otthon, mindennap azonos időpontban megmérni a súlyát, ez az állatorvosnak is nagy segítség lesz. Tengerimalacoknál ritka a vírus, gyakori azonban a tályog, daganat, tüdőgyulladás. Ebben az időszakban érdemes napi 1-2 csepp Cebiont adni neki (hagyományos patikában kapható), kiskanálra vagy falatkára cseppentve, ez egyszerű C-vitamin csepp, legyengült állapot esetén sokat segít.
2016. nov. 18. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2016. nov. 18. 22:19
 10/18 A kérdező kommentje:
Végül mégis a kölyök malacra esett a választás! Már itt van, úgy tűnik, szimpatizálnak egymással! :)
2016. nov. 19. 19:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!