Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Egy patkány elvan akkora...

Egy patkány elvan akkora ketrecben, amiben két tengeri malac kényelmesen elfért?

Figyelt kérdés

Feltéve, hogy 1-2 órára kivesszük.

Viszont kb. akkorának tűnik a képek alapján, mint egy tengerimalac, de plusz farokkal, ami miatt csak-csak nagyobb. A ketrecünk mérete egyébként 60x30x60 centi, elég tágas, de egy picurit kisebb, mint az ajánlott.

Gyakorlati tapasztalatokat szeretnék kérni.


Illetve: ha nem patkány, akkor milyen rágcsáló jöhet még szóba hasonló méretben és / stílusban? :-D Tengerimalacunk volt, nagyon szerettem őket, de nevükhöz híven írtó büdösek tudtak lenni (jóval büdösebbek, mint más rágcsálók). Egerem is volt, több is, ezért hajlok a patkány felé. Egeret is vállalnék, csak nekem túl kicsi, s kevéssé interaktív, mint amilyen a patkány vagy a tengeri röffencs.


A degun is gondolkodom, egy korábbi lakótársamnak volt egy deguja, s rendkívül szimpatikus volt. Ez esetben mindenképp kettőn, csak gyerekek járnak hozzánk, nem tudom, mennyire kiszámíthatatlanok. (A lakótársamé eléggé szelíd volt, de nem tudom, ez min múlik.) És nekik elég nagy volna a ketrec?


Mongol futóegeknek pedig azt hiszem, kicsi lenne a ketrec...(?) Pedig, ha igaz, amit írnak róla, gyerekkompatibilisek.


A hörcsög nem tűnik túl szimpinek. A csincsilláról pedig azt olvastam, hogy elég sokáig élnek, én pedig 3-5 évre merek előre tervezni. Ráadásul kell nekik hely. Így ők sem jöhetnek szóba.


Továbbá nem jöhet törpenyúl és törpesün. Előbbi tudtommal rendkívül nagy mozgásigénye miatt, utóbbi azért nem, mert nem biztos, hogy én vagyok a legalkamasabb személy az élőállattal (lisztkukac, csótány) való etetésre. :-D Értelemszerűen a mókusok is kiesnek a választékból.


Új ketrec vásárlása is szóbajöhet, persze, s nem a ketrec mérete szolgál elsődleges szempontként, de ha az általam preferált kisállatok (degu / patkány / egyéb javasolt) közül valamelyiknek ideális, akkor értelemszerűen nem ruháznék be egy újabb ketrecbe.


2016. dec. 26. 12:14
 1/8 anonim ***** válasza:

A csuklyás patkány jó ötlet. Ha megfelelőképpen van szocializálva, akkor hihetetlen barátságos és játékos tud lenni. Harapni nem nagyon szokott és rendkívül okos, nem nagyon lehet átverni.


A ketrec egy példánynak is lehet, hogy kicsi tényleg. Nagyon szeretnek felmászni ide oda, kell neki a berendezett jó mászókütyükkel felszerelt, nagy ketrec.


...különben nem lehet majd vele bírni és szökni fog( ill. próbálkozik állandóan)


Én kicsi fenntartással vágtam bele anno a tartásba..azután nagyon kellemesen csalódtam. Nagyon türelmes, nem agresszív és játszana állandóan... :)

2016. dec. 26. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Egy törpehörcsögnek is 60x40x30 cm kell

Ez kicsi lesz

2016. dec. 26. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Ó, köszönöm. Akkor majd nézek valami nagyobbat.

És patkányt hol érdemes venni? Nyilván nem ilyen x100 forintos eleségjószágra pályázom, de tenyésztőket nem igazán találok...

2016. dec. 26. 17:07
 4/8 anonim ***** válasza:

Furet plus, XL vagy tower ketrec már jó patkánynak. Az ne zavarjon, hogy ezeket a ketreceket görényeknek gyártják, patkányok is vígan elvannak benne, sőt sok patkányos használ XL-t és towert. Másodkézből már be lehet olcsón is szerezni őket.

Amúgy patkányból minimum 2-t kell tartani mert társas lények.

2016. dec. 26. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 elwera ***** válasza:
Nem fontos hogy óriási legyen a ketrece de akkor engedd ki sétálni. Nekem is volt 2 pati, egyik kiment sétálni, aztán vissza is ment a ketecébe magától kb 1 óra után, amikor már megunta a bóklászást. A másik meg beült a szekrénybe ruhák alá a dobozba és ott kutakodott a dolgaim közt, őt vissza kellett rakni a ketrecbe, mert inkább a szekrényben akart volna lakni.
2016. dec. 27. 03:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ez a mostani ketreced nagyon kicsi, a nagyon max amit tarthatsz benne az az egér és a törpehörcsög.

Az összes többi általad felsorolt állatnak kínzás lenne ekkora ketrecben lakni.

Szóval azt javaslom add el a ketrecet és közben gondolkozz milyen állatot szeretnél.Ha megvan,akkor vegyél majd az adott állatnak megfelelő ketrecet.

Degunak ilyesmi ketrec kell: [link] ez elég nagy helyet elfoglal. És tovább is élnek,mint 3-5 év. Szóval gondolom kilőve így.

[link] a patkányról itt egy egész normális cikk. Nekik is 100x50x50cm az ajánlott minimum..Szóval a mostani ketreced tuti nem jó.

De én őszintén szólva nagyobbat vennék,mint az ajánlott minimum.Csak abban a ketrecben kell leélniük az életük nagy részét, törekedni kell minél nagyobb helyre. Napi 1-2 óra kiengedés nem annyira sok,szóval én 120-as ketrec alatt nem is gondolkoznék. Használtan nem annyira drága.

De mondom, olvasgass még milyen állatnak mik az igényei és utána dönts.

A mostani ketrecet meg próbáld elpasszolni.

2016. dec. 27. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ez max ideiglenes vagy karantén ketrecnek jó, én Furet XL-ben tartom a bandát és van egy aki most még karanténban van aztán be lesz szoktatva de az övé is 40x50x55-ös ami egy patkánynak se sok, főleg hogy kettő kell belőlük.

60x30 nem tengerimalacnak való, főleg nem kettőnek, nekünk nagyok a malacok de egy ekkorában kb megfordulni se tudnának, 2 malacnak a minimum 100x50-es.

A patkány azért akkorára nem szokott nőni mint egy malac, max egy nagyobb hím egy kisebb kölyök malac méretére.

A többi állatnak is kell nagyobb hely, max a hörcsögnek nem de azt se tartanám ekkorában.

A patkánynak is nagy mozgásigénye van, szeret mászni, futkározni, főleg ha többen vannak.

2 patkánynak a minimum ketrec 70x50x70-es, de a nagyobb jobb, Furet XL-t ami egy batár nagy ketrec ha szemfüles vagy használtan egy 10-esért hozzádvágnak, viszont a rácstávra figyelj mert 1.5cm fölött a kölykök még ki tudnak jutni.

Ha kell infó a tartásukról nézd meg a Patkányvarázs facebookot/weboldalt

2016. dec. 29. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Jó, jó, nem kell győzködni, írtam. :D Végül tengeri röfink lesz megint, mert velük anyu is összebarátkozott. Kb. 1,5x1 m alapterületű ketrece lesz kettőnek (egyedi kivitelezés), hogy akkor se legyenek szűkösen, ha éppen nem tudjuk őket kiengedni. :)


A méretei ellenére egyébként nem olyan mini ez a ketrec. A két röfi tényleg jól elfért benne, legalábbis alvásra, ügyes-bajos dolgok intézésére kitűnő volt számukra, azon felül ők rengeteget voltak "házon kívül", de akkor mindig itthon voltunk, én most már sokat utazom. 6 évet éltek, tök egészségesen és vígan. Egyszer lettek bolhásak, amúgy kutyabajuk sem volt. Hiányoznak is rendesen... :( Ennek ellenére sem voltak túl interaktív jószágok, de valószínűleg azért, mert nem voltunk nagy röfitartók. :D


Dehogy adom el. Megtartom vészhelyzetekre.

2016. dec. 30. 15:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!