Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Tengerimalacot kint lehet...

Tengerimalacot kint lehet tartani 10°c körül a nyullal?

Figyelt kérdés
Van egy kisházunk ahol van 4db kb. 2 kg-os nyulam. Nem egy ketrecben lennének a nyullal és kívűl lenne 9-10°c, bent meg nyulak melegítenének és vastagon almoznám a tengerimalacokat. Szerintetek így nem fáznának meg(ketten lennének)?

2017. febr. 4. 14:22
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
92%

A tengerimalacnak legalabb 18 C-ot kellene biztositani. A tengerimalacok sokkal kevesbe toleraljak a hideget, mint a nyulak.

En a helyedben nem kockaztatnam meg, hogy megfazzanak.

2017. febr. 4. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
90%
Tengerimalacok +14 fokig bírják a hőmérsékletet, akkor is esélyesek a meghűlésre! A tengerimalac egzotikus állat, míg a nyúl nem, így eleve különböznek. Sokan hiszik azt, hogy bírják a hideget, mint a nyulak, de nem! Eleve a tengerimalacok Dél-Amerikából származnak, és ott jóval magasabb a hőmérséklet, mint itt. Hiába háziasított egzotikus állatok ezek, attól még nem bírják jobban a hideget. + 14 foknál már nagyon aggódni kell, hogy mielőbb kerüljenek szobahőmérsékletbe, mert különben elpusztulhat, ha hosszú távon kint maradnak. Ilyenkor ne tedd ki, várj még a tavaszra!
2017. febr. 4. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Én nem azt montam, hogy kíbirja a hideget, hanem megkérdeztem, hogy kibírja-e. De ha nem akkor várok tavaszig, csak akkor már nem lesz ugyanolyon tengerimalac a tenyésztőnél, mint most.
2017. febr. 4. 15:26
 4/16 anonim ***** válasza:
9%
Kint lehet tartani. Hülyeség hogy nem. Nekem most is kint vannak tégla leszigetelt épületben. Jól bevan szalmázva nekik. Több kukoricát meg napraforgót és kész. Ugyan úgy szaporodnak is. De fokozatosan kell
2017. febr. 4. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
84%
#3 tökmindegy mert ha tavasszal veszed meg utána majd ősszel és télen ugyanúgy be kell vinni. Ha nem tudod bennt tartani 14+ os hőmérsékletbe ne tarts tengerimalacot.
2017. febr. 4. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
0%
Hozzászoktatni őket a hideghez. Ha most a melegből kiteszeg őket akk elpusztulnak. De nekem is mondom szigetelt még a bebujó doboz is.
2017. febr. 4. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
89%
4-es! "Gratulálok", hogy természetesnek tartod a szaporítást, és a hidegben tartást! Kérdező: Ne tartsd kinn tavasz előtt, kevés a 10 fok, meghűlnek!
2017. febr. 4. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Még nincs meg csak, hogy mikor vegyem meg. Jövő télen egyébként már be tudo hozni.
2017. febr. 4. 16:06
 9/16 anonim ***** válasza:
0%

Ne beszéljünk már hülyeségeket.

Miért ne lehetne kint tartani...

Keresőbe beírod: tengerimalac kinti tartás.

Egyből kiadja a fressnapf nak az irományát: hogyan segítünk kisemlőseinknek átvészelni a telet.


Első pár mondatába ott van két kint teleltethető kisemlős: nyúl, tengerimalac.


Ha jól van etetve és a helye szigetelve elvan kint.

2017. febr. 4. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
0%
Kedves kérdező. Ezt az olvasmányt ajánlom figyelmedbe.
2017. febr. 4. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!