Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Miért lett ilyen a hörcsögöm?

Miért lett ilyen a hörcsögöm?

Figyelt kérdés
Aranyhörcsögöm kb. 1 éves, 9 hónapja él nálam. Minden második nap ki szoktam rakni eddig a szobába futkosni. Lekerítem neki a fél szobát. Eddig minden rendben volt, akár órákig is kint volt, szépen futkosott, szépen elvolt kint a szobában, semmi gond nem volt vele. Aztán két hete minden egyes alkalommal mikor kirakom, mint aki megőrült, nekiesik a bútornak, a parkettának, a szőnyegnek, és tiszta erőből tépni kezdi, rángatni, rágni. Semmi mást nem csinál, ahogy kirakom, csak ezt. Így már nem is tudom kint hagyni, kb. 10 perc után muszáj visszaraknom. És az a fura, hogy eddig 9 hónapon keresztül ezt nem csinálta, csak két hete ilyen! Mi történhetett? Miért ilyen? Én szeretném továbbra is kirakni, mert szegény ne egyfolytában a terráriumában legeyen, de így ha ezt csinálja, már nem tudom úgy kint hagyni, mint eddig. Van valami ötletetek, miért csinálhatja ezt?
2010. máj. 14. 10:04
 1/2 anonim ***** válasza:
Van fogkoptatója, lehet h túl nagy a metszőfoga és zavarja, azt próbálná koptatni. A szőnyeget az enyémek azért tépik, hogy a szálait begyűjtsék alomnak, az is lehet h fázik és szigetelné jobban az alvóhelyét, azért gyűjtöget.
2010. máj. 14. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
szerintem nem tudja hol koptatni a fogát.. csináld azt, hogy a terráriumba tegyél be wcpapír gurigát.. :) amikor a hugom kitalálta, egyből már másnapra a fele meg se volt, úgy szétrágta a hörcsög. :) na meg bújkálni is szeret benne. :)
2010. jún. 14. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!