Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mit csináljak a nyulammal?...

Mit csináljak a nyulammal? Help! (részletek lent. )

Figyelt kérdés
a konyhában ült a szék alatt és amikor simogattam észrevettem hogy vér van alatta.Anyukám aztmondja hogy nincs arra pénze hogy elvigyük az orvoshoz meg egyébként is vasárnap van itt ilyenkor nincs állatorvos.Lehet hogy hülye kérdés de nemlehet hogy menstruál.Mondjuk állítólag fiú de a kereskedésben lehet hogy csak elnézték vagy nemtudom.
2010. máj. 16. 17:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Bocsi az OFF-ért de azt látni ha fiú egy nyúl vagy nem. Enyémen is látni.
2010. máj. 16. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Az állattartáshoz hozzá tartozik hogy ha beteg az állat akkor orvoshoz kell vinni. LEgalább nézessétek meg, pár ezer forintba nem fogtok belehalni ha eltartani tudjátok a nyuszit. Szóval midnenképpen orvos.

a másik hogy ha nagyobbacska a nyuszi már te is megtudod nézni a nemét. A harmadik hogy nézd meg honnan jön a vér. Egyébként tuti vér volt? mert ha sok répát vagy ilyesmi színes növéynt evett lehet hogy a pisije sizneződött el, az meg normális. És ha vér volt mmilyen mennyiségű?

És amúgy hogy van anyuszi? gubbaszt? eszik-iszik rendesen?

2010. máj. 16. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Vagy lehet ugrálás közben valami felsértette azért vérzik,nem? Jobban szemügyre kéne valahogy venni a vérzést és ha kell akkor kezelni,mert elfertőzödhet ha olyan..
2010. máj. 16. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Talán nézd meg,hogy van e tö.e vagy nincs.Az enyémen látszik.Én is úgy jártam h azt mondták lány és Anasztáziának neveztem el,aztán rá egy évre észrevettem,h van "valami" a lába között.:$

Lehet,hogy csak menstruál,de ha van?! valami más állatotok lehet,hogy az bántotta vagy nézd meg,hogy nem e sértette fel valami a bőrét.

Talán azzal kellett volna kezdened mielőtt felteszed a kérdést,hogy megnézed a testét!!!!!

2010. máj. 16. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
megnézném én csak nem hagyja.Mert kiskora óta nem bírja hogyha a hátsó lába nincs a talajon.így a nemi szervét se tudom nagyon megnézni mert ahogy kapálózik megkarmol.és légyszi ne azt írjátok hogy vigyem orvoshoz hanem hogy létezik-e olyan hogy a nyúl menstruál.és a mennyiség nem olyan sok a forgácsban látszik 1-1 csepp helyenként.most éppen gubbaszt de amikor az előbb felemeltem a rácsot ki akart jönni csak gondoltam nem engedem ki mert nehogy olyan helyre menjen ahol elfertőződhet vagy ilyesmi.Hogy lehet megállapítani a nemét?bocsi de ez az első nyulam ésmé nemrég kaptam nem nagyon értek az ilyesmihez.
2010. máj. 16. 20:53
 6/11 anonim ***** válasza:
A nyulaknak sötét narancssárga a vizelete normálisan. Sztem nem vér volt, hanem ez.
2010. máj. 17. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
markold meg a nyakán a bőrt, jó nagyot fogj és béztos kézzel. emeld fel, és a másik kezeddel tartsd meg a fenekét. ilyenkor a kisállatok ösztönből nem kapálóznak ha jól fogod. Ha megvan nézd meg a nemiszervét. a kukiját nem fogod látni:) de a heréit igen ha fiú. Én nem tudok róla hogy látványosan menstruálna a nyúl, de csak fiú nyuszim van ugyhogy nem 100%. Viszont arra nem válaszoltál, hogy tuti biztosan vér-e a dolog? Sötét piros sűrűbb mint a vizelet?
2010. máj. 17. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Szia :) Hát jó rád ijesztett!!!

Ne félj nem hiszem,hogy nagy baj lehet.Nekem 6 nyuszkóm van,és IGEN szoktak a nőstények vérezni.1-2 csepp ez azt jelenti,hogy ivarérett és hajlandó a párzásra.Nekem az anyák ha nagyon véreznek másnapra megfialnak :)Tehet lehet csak erről van szó,hormonális baja van.Ha esetleg 2-3 napnál tovább látnál vért nála akkor sajnos muszáj orvoshoz vinni.

2010. máj. 17. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
27%
ha nincs pénz állatorvosra, akkor miért kaptad a nyulat? állattartás pénzbe kerül.
2010. máj. 17. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

utólsónak:nem úgy értettem hogy nincs pénz erre de egy két cseppért felesleges elvinni.

A többieknek köszönöm.egyébként már nem látom hogy vérezne de akkor valószínűleg lány.köszönöm a válaszokat.

2010. máj. 17. 17:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!