Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Kaptam egy nyulat húsvétra....

Kaptam egy nyulat húsvétra. Hogyan tudnám meggyőzni a szüleimet, hogy maradjon örökre velünk?

Figyelt kérdés
Nagyon "szépen" gondoztam,és emiatt maradhatott ilyen sokáig. Hajlanak a dologra,de lehet,hogy jövő héten elajándékozzuk. :-((
2017. máj. 22. 17:45
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Kinek akarják elajándékozni? Mert nem mindegy hogy levágja az illető vagy kedvenc lesz. De egyébként ha megkaptad azt a nyulat nem tudom minek kell utána elvenni. Akkor minek adják?..
2017. máj. 22. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 xedon24 válasza:
100%
Ígérd meg nekik hogy fogod gondozni, és ha teheted te állod a nyuszi költségeit. Nekem így sikerült őket meggyőznőm. (nekem is van kettő nyuszim) Lássák hogy törődsz vele és hogy máris a szívedhez nőtt. Persze az ígéreted tartsd be és ha nem szereted igazán ne tartsd meg hisz a nyuszi elég hosszú időre szól, és ő nem olyan mint egy kutyus, hogy oda viszed ahová szeretnéd meg hasonlók. Nagy felelősség. Mindig kell oltani vinni meg hasonló. Tudom minden ember tud jó gazdi lenni ha nyúlról, ha kutyáról vagy akár halról van szó, ezáltal te is. De neked is tudnod kell hogy az elszántságnak a nyuszikkal szemben meg kell hogy maradnia. Nagyon sok sikert én bízok benned.
2017. máj. 22. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
100%
Ha idáig jól gondoztad, akkor miért akarják elajándékozni? Mondd el nekik, hogy megszeretted a nyuszit, és ezután is gondozni fogod. Na meg hogy nagyon fog neked hiányozni, ha elajándékozzák. Vagy addig kell nyűgölni, míg megunják és rábólintanak :)
2017. máj. 22. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
57%

Nem tetszik, hogy csak úgy, húsvétra, váratlanul kaptál egy nyuszit...

Tudod hogy hetente csak 4szer szabad nekik zöldséget adni? És tudod, hogy széna,víz és ág a nyuszik fő tápláléka?


Ha igen akkor szerintem minden hétvégén takarítsd ki a nyuszi helyét,vállalj el házimunkát és vigyék haza jó jegyeket. Így csak engednek. Írd majd meg mi lett a nyuszival! 🙂

2017. máj. 22. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Mi a bajuk vele?

Ha gondoztad, foglalkoztál vele, takarítottad, akkor miért akarnak megválni tőle? Nagyon érdekes emberek lehetnek, én biztosan nem adnám el azt az állatot, akit hazavittem és felelősséget vállaltam érte és a gyerek is odaáig van érte.

Ha nem akarok állatot tartani, akkor nem viszek haza húsvétra se. Sajnos a nyuszik egyébként is érzékenyek a változásokra, nem tűrik olyan jól, ha költözniük kell és új családjuk lesz.

Már ha családba kerül szegény, nem fazékba..

Én mindenképpen leülnék beszélni a szülőkkel a helyedben, hogy te meg akarod tartani, már hozzádnőtt és rendesen fogod gondozni, nem lesz rá gondjuk..

Sőt, még egy társat is jó lenne neki venni majd.

Ne menj bele, hogy elvigyék..

2017. máj. 22. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Monnd meg,hogy továbbra is gondoznád :)
2017. máj. 22. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Azzal a feltétellel kaptam Houdinit (a nyuszit),ha nem fogok utána szomorú lenni,vagy kunyizni. Az egyik osztálytársamnak adnánk,és igen, a faágas dolgon kívűl tudtam ezeket. A válaszokat köszönöm,a legtöbbet alkalmazni ís fogom.
2017. máj. 23. 16:39
 8/10 anonim ***** válasza:
52%

Húsvét volt.Ilyenkor ez a szokás,de utálom!

Aztán szépen levágják vagy kidobják őkett.


Remélem sikerül meggyőzni a szüleid.Légy meggyőző,lássák rajtad mennyire érdekel téged,és mennyi mindent tudsz róluk.


Ha mégis meg kell válnod tőle remélem nem fogják levágni. :(

2017. máj. 27. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Úristen, erről a szokásról még életemben nem hallottam...Jó ez egyáltalán annak a szegény nyúlnak?! És neked?! A szüleid alaposan átgondolták ezt?!
2017. jún. 19. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
A valaszokat koszonom, egy ismerosomhoz kerult falura, ahol van egy nagy kertuk es ey csomo masik nyuluk, es nem veszelyezteti az, hogy levagjak. Erre mindig figyelunk.❤ Azota mar szulettek kolykei is😍😍
2018. jan. 14. 18:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!