Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Törpehörcsög vagy tengerimalac?

Törpehörcsög vagy tengerimalac?

Figyelt kérdés
Melyiket jobb tartani?melyik igenyli jobban a szeretetet?milyen tapasztalataitok vannak ezzel?
2017. máj. 31. 17:13
 1/6 anonim ***** válasza:
A tengeri az jobban igényli, de belőle min. 2 kell a hörcsögöt viszont csak egyedü lehet tartani.
2017. máj. 31. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szia .Igaz nem most volt,de anno nekem volt hörcsögöm es tengerimalacom is .

A tengerimalac mellett teszem le a voksom!Szeretgethetōbb,aranyosabb àllatka ès nem utolsó sorban több èven àt maradhat veled,mint a hörcsög.

2017. máj. 31. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
Nekem voltak tengerimalacaim,és ahogy az első válaszoló is írta,jobb ha ketten vannak,mert nagyon magányosak tudnak egyedül lenni,bele is pusztulhatnak.Szerintem a hörcsögök is nagyon jó háziállatok,de általában nagyon rövid ideig élnek,míg egy tengerimalac 8-9 évig is elélhet.Ha azt vesszük,hogy melyik igényli jobban a szeretetet,szerintem példány függő.Nővéremnek volt hörcsöge,és az is imádta,ha simogatták.Az én tengerimalacaim is imádták,ha kivettem őket,és simogattam őket,olyankor hozzám bújtak,és hangosan "kutyogtak" (ez nem egy létező szó,de testvéreimmel így neveztük a hangot,amit ilyenkor kiadtak),úgyhogy az én véleményem szerint a tengerimalacokat válaszd.A gondozásuk nem túl bonyolult.Adsz nekik innit,ennit,simogatod őket,hagyod,hogy néha szaladgáljanak(persze ilyenkor figyeld őket),valamint vágod a körmeit.
2017. máj. 31. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Rengeteg különbség van köztük, alaposan nézz utána, mielőtt döntesz.

Dióhéjban annyi, hogy a tengerimalacok nappal aktívak.Legalább 2 azonos neműt kell tartani.Minimális helyigényük egy 120-as nyúlketrec, sok kiengedés mellett. De ha van rá mód , akkor több négyzetméternyi helyet is meg lehet nekik csinálni állandóra, kihasználnák, szeretnek mozogni. Elég nagy felszerelések kellenek nekik, jó nagy házikó, itató, etetőtál, bújkáló stb..Mindenből nagy méret kell nekik, ami drágább. Enni főleg zöldeket esznek(széna,fűfélék) és nekik való tápokat is kaphatnak(gabonamentest).

A hörcsög ezzel szemben csak is kizárólag egyedül tartható. Éjszaka aktív, nappal ritkán jön elő. Helyigénye neki is nagy, de egy 80-as vagy 100-as ketrec/terrárium elég egy hörcsögnek, szóval azért kisebb hely is elég, mint két tengerimalacnak.

A hörcsögös felszerelések is olcsóbbak.Tápnak jó minőségű magkeverkéket kell kapniuk és ezenkívül lehet adni zöldségeket,gyümölcsöket,fűféléket .Ami még eltérés a malacokhoz képest,az a fehérje. A hörcsögöknek kell rendszeresen állati eredetű fehérje(a legjobb természetes úton pl lisztkukaccal kielégeíteni neki).Kelleni fog egy kerék is. (törpehörcsögnek-legalább 25 cm átmérőjű, aranyhörcsögnek legalább 30 átmérőjű).

A tengerimalacnak nem kell kerék és terráriumban is tilos tartani..

A takarításnál annyit, hogy a hörcsög értelemszerűen egyedül a kis testével jóval kevesebbet ürít, egyszerűbb takarítani, kevesebbszer kell.

Kézbevenni a malacot és a hörcsögöt is lehet, mindketten szelídíthetők..

Szerintem gondold át, hogy nappal vagy késő este tudnál foglalkozni vele és hogy mekkora helyed van stb..És nézz nyugodtan videókat is a témában(Angolul érdemes) és dönts majd.

Mindkettő szerethető, kinek melyik áll közelebb a szívéhez.

2017. jún. 1. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A legfontosabb lemaradt.

A hörcsög maximum 2-3 évig él.

A tengerimalac akár 7-8 évig is élhet. Ezzel is érdemes számolni

2017. jún. 1. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!hát egyenlöre höri lesz de lehet h közben mellette majd szerzek tengeri malacot is,szeretem az állatkákat,apukámék sok nyulat tartanak s most hogy beköltöztem városba hiányolom öket :)
2017. jún. 1. 21:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!