Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Törpe nyuszi gazdák, válaszoln...

Törpe nyuszi gazdák, válaszolnátok pár kérdésemre?

Figyelt kérdés

1. Láttam,hogy sok helyen nem raknak a ketrecbe almot, csak a nyuszi wc-be. Ez jó? Vagy az csak a WC-re szoktatásig van?

2. A nyuszink "búvóhelyét" mivel érdemes kibérelni?

3. Az a széna is jó nekik ami füvet én szárítok meg?

4. Sima csap víz kell az itatóba?

5. A nyuszikat zavarja a hangos zaj?

6.Ha nem szeretnénk,hogy szétrágjon mindent, kell neki ilyen rágóka?

7. Mekkora itatót érdemes venni? golyós itatóra gondolok

8. A széna mellett mennyi nyuszi tápot kell még neki adni?



2017. júl. 6. 15:53
 1/3 A kérdező kommentje:
Azt tudom, hogy a nyuszi WC-be fapellet kell
2017. júl. 6. 15:54
 2/3 anonim ***** válasza:

Nekem házi nyuszim van, de azért hátha :)


1. Láttam,hogy sok helyen nem raknak a ketrecbe almot, csak a nyuszi wc-be. Ez jó? Vagy az csak a WC-re szoktatásig van?


Én nem szoktam almot rakni, inkább kimosom a wc-t két naponta


2. A nyuszink "búvóhelyét" mivel érdemes kibérelni?


Széna, de ha nincs ott semmi, az sem baj szerintem, szeretnek a műanyagon/fán feküdni. Hidegben viszont széna nem árt


3. Az a széna is jó nekik ami füvet én szárítok meg?


Ne fűnyíróval vágd, és igen. De macerás annyit szárítani, ami elég lenne neki


4. Sima csap víz kell az itatóba?


Én tisztított vizet adok, de persze, jó


5. A nyuszikat zavarja a hangos zaj?


Nyuszi függő, általában igen. Mit értesz hangos zaj alatt? És tartós?



6.Ha nem szeretnénk,hogy szétrágjon mindent, kell neki ilyen rágóka?


Úgyis megrág mindent. Fogkoptató ágat (ne követ!) rakj be neki, de ez sem sokat segít. Persze ez is nyuszi függő


7.Mekkora itatót érdemes venni? golyós itatóra gondolok


Hány nyuszit tartasz? 250 ml nagyjából/koponya. Persze lehet, hogy ez egy hétig is kitartana (naponta cseréld, hiába nem itta ki), de akár az is elképzelhető, hogy egy nap kétszer is kiissza.


8. A széna mellett mennyi nyuszi tápot kell még neki adni?


A szénára mindig figyelj, sok legyen. Én a két hónaposomnak napi egy marékkal adok+ néhány szem, ha tanítom jutalomként, vagy amivel becsalogatom a ketrecébe.

2017. júl. 7. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

1, Nekünk csak a wc-ben van alom, alapjáratok szőnyeg van a ketrecben.

2, Szénát javasolnék, de az én nyuszim van úgy, hogy összeszed valami ruhaanyagot, elviszi magával, és arra fekszik rá:D

3, Természetesen az is jó lenne, csak ügyelni kell hogy az a fű ne legyen vegyszeres etc.

4, Én csapvizet szoktam adni neki.

5, Hangoz zaj alatt ha autókra és kültéri hangokra gondolsz, akkor annyira nem zavarja őket. Otthoni környezetben nem is érdekli az én nyuszimat, ha hall egy szirénát vagy valami, de amikor kint sétálunk akkor fel szokott rá figyelni. Zenét meg nem szoktam hangosan hallgatni, de az se szokta zavarni, ha nem a legalacsonyabb hangerőn hallgatok valamit.

6, Az első nyuszimmal voltak problémák, hogy mindent megrágott, és úgy tudtuk leszoktatni, hogy amikor beleharapott valamibe, akkor az orrára koppintottunk, és egy idő után megtanulta, hogy nem szabad anya összes kábelét szétrágni:D

7, Nekem 450 ml-es itatóm van, de naponta cserélem, igazából azért nem vettem kisebbet, mert ha napközben nagyon rájönne az ihatnék, akkor tudjon inni, ne pedig elfogyjon már délelőtt.

8, Széna nagyon fontos a nyusziknak, fogkoptatás szempontjából is. Én azért szoktam neki adni tápot, ha kér. Eléggé finnyás a kis csöppségem, ezért olykor a táppal összekeverem a szénáját és akkor azt is meg szokta enni (vagy kiválogatja és ott hagyja nekem a szénát)

2017. okt. 16. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!