Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Baj, ha nagyon sokat eszik a...

Baj, ha nagyon sokat eszik a tengerimalacom?

Figyelt kérdés

Raktunk be neki kiwit, a vitamin miatt, azt is megette (csak pár szeletet adtunk) Kapott egy kis tápot, de nagyon keveset, mivel hozzá akarjuk szoktatni, hogy este kapjon. Na de azt a kevés tápot is mind megette. Volt szénája, azt is elrágcsálta, meg adtunk neki füvet, azt is megette.

Már megkapta a rendesen a magokat estére (olyan 7-8óra körül), de abból se maradt semmi.


2010. máj. 22. 22:19
 1/8 anonim ***** válasza:

A tengerimalac előtt legyen mindig széna, ez a legfontosabb. Napi kétszer gyümölcs, zöldség vagy friss fű(reggel-délben, vagy este), egyszer két-három evőkanálnyi táp.(este)

Szóval szerintem jól etetitek. De szénából legyen előtte mindig.

2010. máj. 22. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Az én malacaim is esznek, rendesen, de szerintem normális, egyrészt rágnijuk kell másrészt, gyors az anyagcseréjük.
2010. máj. 22. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Én malacom is kb. ennyit eszik. De nekem az a problémám, hogy akármennyi szénát rakok be seperc alatt megeszi. Pl. éjjel nem tudok neki állandóan szénát adni és reggel mikor felkelek már "puttyog".. Ezt én sehogy nem tudom megoldani. Nagyon beles a drágám:) Mindent megeszik egyszerre ami a szeme elé kerül.
2010. máj. 22. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Hát ez enyém ettől jóval többet megeszik ne aggódj. Én riasztónak hívom, mert nekem is az a problémám, hogyha reggel bemegyek a szobába ahol van besípol,mint valami riasztó.:D
2010. máj. 22. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A tengerimalacok nem tudják beosztani, amit kapnak :D Adj neki nyugodtan sokmindent, de vigyázz, hogy el ne hízzon. Minden nap ereszd szabadon, hadd mozogjon!
2010. máj. 23. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

köszönöm :)

nagyon édes, mert amikor hall valami zacskó csörgést, már jön sikítozva a rács széléhez. De szerintem tényleg sok kicsit amit eszik. De ha a többiek is ennyit eszik megnyugodtam.

Ti milyen gyakran takarítjátok a ketrecet? Mert elég sokat kakil, és 1 nap alatt rendesen piszkos lesz a forgács, ezért kénytelen vagyok naponta. De azt írták, hogy egy héten egyszer-kétszer elég. ti hogy csináljátok?

2010. máj. 23. 22:31
 7/8 anonim ***** válasza:
a malac már csak ilyen, ez esetben inkább zöldséget-gyümölcsöt, szénát, fonnyasztott füvet adj neki, az kevésbé hízlal. de ha nem kövér ehet amennyit akar végülis.
2010. máj. 25. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nekem is van kettő tengerimalacom és folyamatosan visítanak, mert éhesek! Szerintem amúgy nem azok csak szeretnének enni valami finomat! Mindig van elpőttük száraz mag és minden nap kapnak gyümölcsöt, víz is van nekik! Szóval semmmi bajuk nem lehet! Mégis mindig mindent azonnal megesznek! Ők már csak ilyenek!
2010. máj. 25. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!