Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Törpenyúl kérdések?

Törpenyúl kérdések?

Figyelt kérdés

Van egy 3 éves, nőstény törpenyuszim. Az lenne vele a problémám, hogy nem kedvel engem. Kiskorom óta velem van, nem fél tőlem, a kaját elfogadja a kezemből, a közelembe jön bármikor, megszaglászik, ha megyek felé nem fut el előlem, viszont elég szokszor megharap mindenféle különösebb ok nélkül. Ezek általában nem fájnak, de mikor ülök és tanulok,és beleharap a lábamba az elég kellemetlen. Az ivartalanítás segíthet ezen, illetve egy 3 éves nyulat lehet/érdemes még ivartalanítani?

A másik, hogy mikor ki van engedve folyamatosan felmászik az ágyamra, ahova nem lenne neki szabad. Ezt ő is nagyon jól tudja, hiszen ha rászólok olyankor egyből lejön, viszont mikor másfelé nézek egyből felugrik. Ezzel mit tudnék kezdeni?



2017. okt. 23. 17:59
 1/2 anonim ***** válasza:

Nőstény nyulat létfontosságú ivartalanítani!!!

Már ennyi idős korban is fokozottan ki van téve a méhgyulladás és a rák veszélyének!

Épp a napokban volt az egyik nyuszis csoportban Facebookon egy nyuszi, aki ebbe halt bele. Nem volt ivartalanítva... méhgyulladás, és cisztákkal volt tele a méhe. Ennek meglepően nagy az esélye az ivaros lány nyusziknál. Hidd el, a harapás a legkisebb probléma.


Amúgy meg, ha csak beléd harap kicsit, de nem fájdalmasan, akkor vagy csak arrébb akar tenni, mert útban vagy, vagy azt akarja mondani, hogy "figyelj rám".

Az ágyról nem tudod letiltani. Úgyis fel fog menni. Legfeljebb annyit tudsz elérni, hogy akkor megy fel, amikor tudja, hogy nem figyelsz.

Kerítsd el valamivel, ha nem akarod, hogy felmászkáljon.

2017. okt. 24. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező nem akarlak elszomorítabi de kb semmit nem tudsz tenni. Nekem is van nyuszim ő is random megharap azt elmegy. De amúgy nagyon barátságos csak ő is olyan mint a többi nyuszi azt csinálja amit akar... Nekem is felugrál az ágyra de mivel szobatiszta én még örülök is neki mert nagyon aranyos. :D
2017. okt. 29. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!