Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Miért halnak meg a hörcsögeim...

Miért halnak meg a hörcsögeim olyan hamar?

Figyelt kérdés

Nagyon kétségeesett vagyok :"( Elhozom az akárhány idős hörit a kereskedésből és 2-6 hónap után meghal :"( nem törik el semmije és napraforgót,kukoricát,kölest,búzát,földimogyorót kap keverék formájában meg van benne ilyen vitaminozott rúd is de a magkeveréket a kereskedésben ajánlották... Külső sérülést nem látok :(


Mi a gond??!! :( :"(



2017. nov. 15. 19:22
1 2
 1/12 anonim válasza:
100%
...ugye nedves kaját (uborka stb) és vizet is kap?
2017. nov. 15. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

ott az itató.

alma,répa,saláta,paradicsom,paprika(nem csípős),szőlő amit szoktam adni neki

2017. nov. 15. 19:41
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Ugye az almából eltávolítod a magokat, mielőtt odaadod nekik? Ugyanis az ciánt tartalmaz, igaz, kis mennyiségben, de nekik éppen eleg.


Ha ez sem lehet ok, akkor fogalmam sincs. Szerintem genetikai problémás höriket fogtál ki. Nekem is volt egyszer egy ilyen hörcsögöm, kb 4 hónap után ment el. De a többi átlagban 3 évig elt.

2017. nov. 15. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

3 vagyok


Meg eszembe jutott, hogy a szőlőből nem szabad sokat adni neki. Szabad, de csak par szemet, es nem rendszeresen. Legalábbis igy tudom.

2017. nov. 15. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
68%

Ne vegyél kereskedésből.Én is így jártam pár éve :/ Beteg,idős agresszív állatokat adnak oda,amik pár hónap után elpusztulnak.Nem foglalkoznak velük rendesen.


Szerezz máshonnan hörcsögöt!

2017. nov. 15. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
77%

Nem csinálsz semmit rosszul, sőt...


Az a legnagyobb probléma, hogy manapság olyan "génkezelt" (direkt tettem idézőjelbe) hörcsögöket tenyésztenek és árulnak kereskedésekben is, hogy nem bírják sokáig szegények még normális és teljeskörű gondoskodás mellett sem. Szomorú, de ez van. :/

2017. nov. 15. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Előttem szóló is majdnem ugyanezt írta. Ketten nem írhattuk szinte ugyanazt, ha nem volna benne igazság.
2017. nov. 15. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
67%

A kereskedésben csak beltenyésztett állatok vannak, tilos onnan bármit is venni! Sokszor a korukról is hazudnak... Mindenképpen csak tenyésztőtől vegyél állatot. Az etetési technikád is nagyon rossz. Ezt olvasd el oda-vissza: [link]

Milyen a helye? A weboldal elhelyezés fülén belül is olvass el mindent!

2017. nov. 15. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
33%

Kis vizestálkát is tegyél be neki, hátha nem tudja használni az itatót. Időnként sajtot vagy sült hús darabot is adj neki.

Plusz a szeletelt paradicsom, azt imádják.

2017. nov. 15. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
73%
Utolsó, sült húst nem kellene. De a többi általad írt dologgal én is egyetértek. :)
2017. nov. 15. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!