Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség alatti magas kockáza...

Terhesség alatti magas kockázatú Hpv-vel kapcsolatban mik a tapasztalatok? Lehet-e baja a babának emiatt? Sima szülés vagy csak császár jöhet szóba ilyenkor?

Figyelt kérdés
2017. aug. 25. 10:21
 1/8 anonim ***** válasza:
39%

Csak csaszar!

Ha huvelyi uton szulod elkaphatja es az tuti halal. Uh csaszar!

2017. aug. 25. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Most aktív stádiumban vagy? Ha igen nagy a valószínűsége hogy az orvos programozott császárt csinál.

Ha nem, vagyis a citológiai keneted negatív, akkor sima szülés. Én mindhármat természetes úton szültem, szövődmények nélkül, problémamentes terhességgel. DE mint írtam a lényeg, hogy a citológiád jó legyen, ne legyen benne kimutatható a hpv. Nekem 2009-ben jött ki kb 1 év volt mire tökéletes citológiám lett azóta is az (kopp kopp). A gyerkőcöket 2012, 2014, és 2016-ban szültem.

2017. aug. 28. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
28%

Milyen baromságokat írtok már?!

Attól, hogy te hpv-s vagy simán szülhetsz természetes úton, nem kapja el a gyerek. Én is magas kockázatúval szültem kettőt természetes úton, és egyik doki se mondta, hogy gond lehet, és nem sztk-s dokikhoz járok.

Vagy hpv szemölcsökre gondoltok? Arról nincs infóm.

2017. aug. 28. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Sajnos aktív a Hpv-m. A várandósság alatt mikor a doki citológiát csinált, P3 lett az eredmény. Utána javasolta a Hpv tipizálást, ami sajnos pozitív, magas kockázatú (16-os) lett. Szemölcseim nincsenek (lekopogom). A legközelebbi citológia viszont novemberben lesz esedékes.
2017. aug. 28. 10:54
 5/8 anonim ***** válasza:
85%
Nálam decemberben találtak hpvt.Májusban tipizálást csinált az orvosom ami magas kockázatú hpvt mutatott ki,citológiam p2 volt végig.Akkor terhes lettem (ami sajnos nem maradt meg),és a nőgyógyászom mondta,hogy kizárólag császármetszéssel szülhetek majd,mivel gondot okozhat a babánál.(ha a garatra kerül neki születés közben)Egyébként semmilyen tünetem nem volt,az éves szűrésen derült ki,most 6 havonta kell járnom kontrollra.
2017. aug. 28. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
87%

Jól írja az utolsó, szájüregi daganatot is tud okozni a hpv.

Az orvosod valószínű császárt fog javasolni.

2017. aug. 28. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! A nőgyógyászhoz a jövőhétre van időpontom, mindenképp rákérdezek, ő mit javasol.
2017. aug. 28. 14:01
 8/8 anonim ***** válasza:
85%

Második vagyok. Akkor császár lesz úgy vélem. Nekem mióta "rendbejött". P1 és p2 leleteim vannak de hpv sosincs jelen, tehát nem aktív.

Hármas nem hülyeségeket írunk! Mivel ez a hüvelyben lévő fertőzés így a szülésnél elkaphatja, mint pl a streptococcust is. Még ha épp azt sem mutatja ki a kenet. Ami szintén alattomos és ha 1× már volt ilyene az anyának (bármelyik) és normális az orvos mert felvezeti a kartonra akkor néznek fül, orr, garat mintákat pl az újszülöttnél. Nekem mindháromnál így volt. És megnyugtatott mikor a gyerekorvos mondta, hogy negatív lett.

2017. aug. 28. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!