Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Egy törpenyúl kevesebb, vagy...

Egy törpenyúl kevesebb, vagy több törődést igényel, mint egy macska?

Figyelt kérdés
és mekkora a Nyuszi napi mozgásigénye? Van olyan mozgékony, kíváncsi és ugrálós mint egy kismacska? Előre is köszönöm szépen a válaszokat!
2018. jan. 19. 08:00
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Sokkal többet szerintem. És az etetésére is sokkal jobban oda kell figyelni, sokkal érzékenyebb állat, mint egy macska. Eleve nyúlból kettőt kell tartani, mert egyedül hajlamos mindenféle viselkedési zavarra, és ezt tapasztalatból mondom: barátnőm 2 hónapos külföldi útja alatt vigyáztam az egyedül tartott bak nyulára, először úgy voltam vele, hogy jaj de cuki, nekem is kell ilyen, de aztán letettem róla. Ketrecben szenved, ha ki akarod engedni, akkor az egész szobát át kell alakítani "nyúlbiztosra", mert MINDENT megrág.

Az, amit a kereskedésben mondanak, hogy jó lesz neki az 50x100-as ketrec, az kamu, az inkább egy alvóhelynek jó neki, de ha oda bezárd egész életére, az állatkínzás.

Amelyikre én vigyáztam, az nagyon cuki volt ránézésre, de nem nagyon szerette, ha simogatták, csak ha ő épp olyan hangulatban volt. Ölbe venni egyáltalán nem engedte magát.

Én a 2 hónap alatt azt tanultam meg, hogy törpenyulat tartani nem nehéz, de törpenyulat JÓL tartani, no, az nagy kihívás. Minden tiszteletem azoké, akik tényleg jól tartják a nyulukat, mert az egy életforma, kb. mint a kutyázás.

Akik meg be...szák szerencsétlen állatot egy 50x100 ketrecbe és annyi, azoknak kívánom, hogy éljenek pár évet egy 2x3-as kamrában.

Szóval, ha nyulat akarsz, nagyon jól gondold meg, mert drága és fáradságos a rendes nyúltartás.

Én végül azért tettem le róla, mert nekem se anyagilag, se a macera miatt nem ér meg annyit, amennyit a nyúl nyújt, egyszerűen nem vagyok elég elkötelezett. Azért meg, mert cuki meg pihe-puha, nem fogok egy állatot kínozni.

2018. jan. 19. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Őszinte leszek, a macskát sokkal könnyebb tartani. Teljesen szobatiszta, alomra jár, nem rág meg mindent stb.

A törpenyuszit párban kell tartani!! Nagy a helyigénye, aminek a kivitelezését nem segíti az, hogy a legtöbbször össze-vissza bogyóznak és gyakran a pisit is ott engedik ki, ahol vannak. Megrághatják a kábeleket, növényeket, bútorokat, elől hagyott tárgyakat.

Nagyon aranyos állatok, de kicsit több utánajárást igényel a tartásuk, mint a macskáé.

Mindenképpen olvass alaposan utána a törpenyulaknak, ha rájuk voksolsz inkább.

A legfontosabb , hogy legalább kettőt vegyél. Ha teheted ivartalanítsd őket.

Lehetnek egyébként szobatiszták, sok nyuszi ha ki van engedve szabadon, akkor is visszajár a kis ketrecébe az alomra. De a bogyók sajnos potyognak, szóval kicsit többet kell utána takarítani, mint a cica után. És biztonságossá kell tenni a szobákat.

2018. jan. 19. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat!
2018. jan. 19. 08:36
 4/4 anonim ***** válasza:

sokal több nekem van macskám is meg 3 nyulam is macskáim kiskorom óta vannak nyualim 4 éve mondjuk például nekem benti cicám van igy is sokkal több törödést igényelnek anyuszik a macskának adok enni inni ha szeretné felveszem az ölembe simogatom az enyém nem szeret játszani nyáron néha kicsit kiviszem az udvarba hámmal.A nyulakat minden nap takaritani ki engedni mondjuk nekem nem ketrecben vannak de akkor is én nekem télen vinnem kell "sétálni"

őket ha nincs hideg mert van egy nagy kifuto de az csak nyárra.plusz a simogatás és foglalkozás szénát adni neki vizét cserélni..Azu enyémek nagyon kiváncsiak és mozgékonyak tanitani is szoktam őket kétlábon járnak,ha mondom hogy körbe körbe megy mögötem, fekszik,ugrik,kúszik ezeket az összes tudja nyáron kiülök hozzájuk este a kifutóba.

2018. jan. 19. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!