Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A nyuszimnak már kb 1,5...

KedvesPitypang kérdése:

A nyuszimnak már kb 1,5 hónapja daganata van a szája mellett, illetve gyakran vakarózik, valakinek hasonló?

Figyelt kérdés

Van egy kb 7 éves holland törpenyulam. Másfél hónapja észrevettünk egy kisebb csomót a pofácskáján. Elvittük az állatorvoshoz, aki azt mondta, hogy valósznűleg tályog, nemsokára ki fog fakadni. Telt múlt az idő, és egyre nagyobb lett a tályog, amiről most már azt feltételezte az állatorvos, hogy sajnos nagy esély van rá, hogy daganat. Ezen kívül a tünetei, hogy gyakran vakarózik (leginkább a füle tövét). Egyébként eszik rendesen, nem fogyott (vagy tényleg csak nagyon jelentéktelen mértékben), futkározik, esetleg még annyi, hogy hamarabb elfárad. Nem nagyon szereti ha a daganatot fogdossuk, arra érzékeny. Egyébként hetente kap injekciókat. Én keresgéltem a neten, hogy mi lehet pontosan a baja, megnéztem a szőrét alaposan, nem bolhás, nem hullik. Arra lennék kíváncsi, hogy valakinek van-e hasonló tapsztalata nyuszival, és tudnátok-e valami tanácsot adni.

U.i.az állatorvos szerint műteni nem lehet, mert olyan kis test, hogy valószínűleg már az elaltatással is gond lenne, nem tudni hogyan gyógyulna be a seb, lehet hogy akkor kapna egy fertőzést, ami elvinné...


Köszönöm, hogy végigolvastad, és a tanácsokért pedig nagyon hálás vagyok!



2018. márc. 23. 17:27
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%

Akihez vitted az biztosan nem ért a nyuszikhoz.

Egzotikus állatokra szakosodott állatorvoshoz kell vinned a nyuszid.

Sajnos az Egyetemről csak kisallatorvosok jönnek ki akik kb csak kutyát macskát tudnak gyógyítani utána kéne szakosodniuk (egzotikus állatokra:nyuszi, hűllők meg minden más kisállat egzotikusnak számít az állatorvoslásban)

Sajnos sokan nem vallják be,hogy nem ertenek nyuszikhoz és sok a félrekezelés.

Néhany jel,hogy tudd Nem ért a nyulakhoz: NEM méri le a súlyát , azt mondja,hogy nem ehet a nyúl a műtet elött (holott náluk par óra éhezés is gondokat okozhat és nem tudnak hányni anatomiai okokból se,

Miert nem nézte meg az állítólagos tályogot? Fogait megnézte altatásban? Nyusziknál a fog szokott lenni a ludas amit csak altatásban lehet megnézni

Egy tűt beleszúr kis mintát levesz és látszana,hogy genny ha tályog, vagy vér lenne benne akkor meg elküldi laborba.

Kapott antibiotikumot a tályogra?,mert antibiotikum nélkül nőni fog a tályog , nem is biztos,hogy daganat !

Ha ért a nyuszikhoz biztonságosan tudná altatni GÁZZAL !

Ha azt szeretnéd,hogy a nyuszidat hozzáértő kezelje,vigyétek át egzotikus állatorvoshoz

Nem tudom hol vagytok,de sajnos más megyékben kevés a hozzáértő orvos, Pesten meg van néhány.

2018. márc. 26. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
A tengerimalacomnak volt talyogja, amit az allatorvos felszurt és kitisztitott. Ha magától szakad fel, van rá esély, hogy bekerul a véráramba és akár halálos is lehet. Másik malackamnak vesekove volt, ami nem mutheto, csak ha kiveszik a vesejet. Sajnos már meghalt, de megfelelő kezelessel, gyógyszerekkel teljes malackaéletet élt szinte a végsőkig. Számtalanszor lett altatva, röntgen és vérvétel miatt. Néhányszor a fogát is vágni kellett. A Facebookon van a torpenyuszisok vagy a nyuszim csoport, ott biztosan jó allatorvost ajánlanak neked a környéken, ahol laksz. Jobbulast a nyuszidnak!
2018. ápr. 4. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!