Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A szomszéd disznót tart és a...

A szomszéd disznót tart és a takarmányra jönnek a patkányok érdemes félni? Felmászhat az ablakomba?

Figyelt kérdés
Több éve tart disznót és jönnek rá a patkányok szépen. Amíg volt egy harcias cicánk kevesen voltak és nyugi volt de sajnos idén 14 évesen vélhetően elpusztult mivel már hetek óta nem jön haza a cica. Sajnos a szomszéd nem foglalkozik a problémával és a hatalmas patkányok kedvük szerint mászkálnak át a mi kertünkbe is (persze csak ideiglenesen hála a terrier kutyánknak és megmaradt fiatalabb cicánknak). Főleg este aktívak én pedig éjszakai bagoly révén hallom, hogy a mi garázs tetőnkön mászkálnak. Pont pár napja egyik este kivilágítottam és nézett velem szembe a garázs tetőnkről egy macska méretű patkány. Szerintetek bemászhat hozzám? Utálom becsukni az ablakot este de nem merem nyitva hagyni nehogy berágják magukat a szúnyoghálón. A patkány fél a zajtól? Vagy kíváncsi és inkább vonzza a zaj és a fény? (Kertes házban lakunk). Sajnos a megmaradt cicánk nem olyan harcias és este nem indul vadászni, mint egykor az anyja tette. Megfogja ő is a patkányt ha nem kell hajkurászni. Most akarunk a kölykei közül egyet meghagyni és reméljük ő is nagy vadász lesz, mint a nagyija is volt. Nem tudjátok mivel lehetne őket távol tartani? Sajnos méreggel necces lenne mivel félő nehogy egyén belőle a cicánk.

2018. máj. 11. 23:03
 1/7 anonim ***** válasza:
84%

Azért az egy kicsit túlzás, hogy macska méretű volt az a patkány.


Igen, sajnos bemászhat a patkány, pláne a nemesvakolaton könnyű dolga van a kis körmeivel. Én láttam, hogy körülbelül 1 métert mászott a függőleges falon.

Képet nem tudnál küldeni a terepről?


Amúgy fél az embertől a patkány, s a fény sem vonzza, csak az ennivaló.


Ajánlom a mérgezést, már kaphatóak [link] ilyen dobozok, ebből az állatok nem tudják kiszedni a mérget. Ha egy kicsit ügyes vagy, akkor te is összeszögelhetsz pár darabot.


Ajánlom ezt a csapdát; https://www.youtube.com/watch?v=dgoICnJkveA Én volt, hogy 4 darabot fogtam vele, 1-2 darab sokszor előfordult.

Itt tudod megvásárolni: [link]


Macskánál tényleg nincs jobb, mert az meglesi őket, sajnálhatod, hogy ilyen jó macskád elpusztult.

Kutyával az a probléma, hogy hiába fogja meg őket, a meglesésre nem alkalmas, ugatja a lyukat, patkány nem hülye, hogy kijöjjön.


Olyan mérget vegyél, aminek a hatóanyaga brodifakum, NEM PEDIG bromadiolon!

Amúgy én mérgeztem macskák mellett, igaz el volt kicsit dugva, s így nem ették meg, illetve a patkányokat sem.


Tiszta szívből gyűlölöm a patkányokat, irtom (inkább csak irtottam) őket, ahogy csak tudom.


[link]


Esetleg a szomszéddal próbálj meg beszélni, hogy ő is tegyen ki mérget. Ha nem, akkor mondd, hogy felmész a jegyzőhöz.

2018. máj. 11. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Az első tökéletes jó választ adott !
2018. máj. 11. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nem túlzotam sajnos óriásiak a macska alig bírta előhozni néha akkorákat is fogott. Kommentbe nem tudom , hogy lehet jelet küldeni.
2018. máj. 12. 08:05
 4/7 A kérdező kommentje:
Van olyan képem is ahol a patkány apum papucsa mellett lett lefotózva és akkora volt, mint a papucs (47-es a papucs).
2018. máj. 12. 08:07
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Én elhiszem hogy nagyok, nagymamámnál is ugyan ez a helyzet a szomszéd disznót tart és mindig átjönnek a bazi nagy patkányok, de akkorák hogy ilyen nagyokat még nem láttam. Ő is mérgezi őket az a legjobb megoldás.
2018. máj. 12. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Töltsd fel egy ingyenes képmegosztóra, és linkeld ide.


Elég sok patkányt láttam már, de 30 cm hosszút még nem. Nálam a farka nem tartozik a nagyságához!

2018. máj. 13. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Zsízünsztetten válasza:
Az ablakodba még én is felmászok.
2018. júl. 3. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!