Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Miként szeressem a leendő...

Miként szeressem a leendő tengerimalacomat?

Figyelt kérdés
A tengerimalac tulajdonosokat kérem leginkább(de a többieket is), hogy írják le legtöbb tennivalókat a tengerimalaccal meg mindent amit csak tudni kell.
2010. jún. 17. 14:22
 1/9 anonim ***** válasza:
Kedves leendő tengerimalac tulajdonos, ajánlom figyelmedbe ezt az oldalt. Minden fel van tüntetve amit tudni illik a malikról, jó böngészést! [link]
2010. jún. 17. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

etesd itasd, nem tudom mire vagy kiváncsi konkrétan.

almot cseréld alatta (nem muszáj venned forgácsot, egy zsákkal kapsz más helyeken 200ftér.)

a tengerimalaccal nagyon nem lehet játszani... :S szóval ő nem futkos kerékben,nem lehet hörcsöggömbe rakni.. viszont nagyon szeretnek kint lenni és legelni :) :P néhány zenére bürrög ami azt jelenti h nem tetszik neki xD hehe amúgy érdemes felnőtt tengerimalacot 4naponta takarítani. inni nem kell adni neki, de ha gondolod vehetsz neki tengerimalac itatót. az én tengericocim nem ivott belőle....

ha van még egyéb kérdésed akkor írj nyugodtan.válaszolok!

2010. jún. 17. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
köszi átnéztem, de sokan mondják, hogy ha lehet ne fürdessem a t. malacot, mások meg hogy havonta, 2 havonta. Most akkor mi van? meg a körömvágás kötelező? félek hogy elrontom. Nem koptatja le magának?
2010. jún. 17. 14:30
 4/9 anonim válasza:
A malacokat lehet fürdetni 1-2 havonta , sűrűbben nem ajánlott mert könnyen kiszárad a bőrük. A körme pedig nem kopik el azt neked kell vágni óvatosan vagy állatorvosnak. Ha a körme kezd visszapördülni az a malacnak fáj!
2010. jún. 17. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 10éve vannak malackámim. Leírom ide az alapokat, ami bárkinek a hasznára válhat. Ha gondolod, írhatsz nekem utána privát mailt, ha valami egyéb kérdésed van.

Kell nagy ketrec, és legalább két malacka, akik legyenek egyneműek. Így igazi baráti, társas kapcsolatot tudnak kialakítani, nem unatkoznak, és nincs lehetőség a szülési komplikációkra, felesleges szaporulatra. A ketrec minnél nagyobb legyen. 80X50cm minimum! de persze minnél nagyobb annál jobb. A tengerimalacok okos, tanulékony állatok, akármit is róluk az általános vélemény. Enyémek hallgatnak a nevükre pl. Ha hívom őket bárhonnan odaszaladnak. Fürdeni szerintem csak akkor kell, ha koszosak lesznek. Amúgy felesleges. Szerintem meg éppen a hörcsöggel nem lehet játszani de mindegy(hörcsöggömbe még hörcsögöt sem szabad belerakni amúgy, fulladásveszélyes!) Karmait muszáj vágni, mivel nincs min elkoptassa. Természetes élőhelyén a kövek lekoptatják.

Szénát mindig kell neki adni, és friss vizet. Napi kétszer zöldség gyümölcs, egyszer száraztáp.(C-vitaminos!)A legjobb ha erre következetesen rászoktatod őket, akkor nem fognak egész nap sírni, kunyerálni. Enyémek közvetlenül csak kajaidő előtt nyüsszögnek. Amúgy édespofák. Tudnak szeretni, és mind más más egyéniség.

2010. jún. 17. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Előttem leírták az alapvető szükségleteiket helyesen.De én azt hozzá tenném,hogy nem kell őket fürdetni,maximum ha nagyon piszkos,de ez nem fordulhat elő mert tisztálkodnak szinte folyamatosan.A körömvágás is az szerintem,de ez malaca válogatja...az enyéim 2 évesek és nem nőnek hosszúra a körmeik,vagy ha igen akkor beteszek nekik fadarabokat és lekoptatják maguknak.Ha van rá lehetőséged akkor minél több friss füvet is adj nekik,amíg be nem áll a tél=)

2010. jún. 17. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Én csak egyet szeretnék tartani, de nagyon sokat foglalkoznék vele. Egész nyáriszünetemet vele tölteném. Ha rakok be egy nagyobb kavicsot akkor azon tudja koptatni? Mert sok nagy kövem van de egyet elég lenne berakni. Belehalnak a magányba? Tényleg nem tudom pótolni a játszótársát? Sokan tartanak egyedül t. malacot és semmi bajuk. Sőt elvannak.
2010. jún. 17. 21:32
 8/9 BlacktigerXXX ***** válasza:

ÜDv!


Okosak az előttem szólók.


Enyém szeret az ágyban bujkálni. :) Pl. Szeret kinn legelni.


De mondok a malactartóknak érdekeset. nálunk a malac tudja jelezni, ha éhes, ki akar jönni, és több esetben még szórakoztatja is magát, egy horgászathoz használt csörgő kapásjelzővel. Érdemes a malactartóknak kipróbálni, jópofa dolog. kb 100ft-ért kaptok ilyet. lényegében egy csipesz amin van két csörgő. nekem a rácsra van felcsíptetve. ha éhes, vagy ki akar jönni, azt nyalogatja, és ezzel csörög is. van mikor csörög, ha odamegyek, elszalad a kuckójába. aztán kijön ha elmentem és újra ezt csinálja. komolyabb tanítást nem igényelt. ha odarakod, mindenféleképp érdekelni fogja. eleinte megijed tőle, viszont mikor megcsörrent, mindig adtam neki valami finomságot. mikor etetés volt, megcsörgettem, és kapta a kaját. kb 1 hét alatt rátapint a lényegre.

2010. jún. 21. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Sokkal értelmesebb kettőt tartani. Társas lények, és lehet hogy egész nyári szünetben vele lennél, de amikor mész suliba, egész délelőtt csak unatkozna. Persze az egyedül tartott malackán sem látod jelét annak hogy magányos, mert szegény nem tudja ezt kifejezni. De amikor elkezd játszani egy társával, egyből megérted hogy mennyivel jobb neki ha van egy társa.
2010. jún. 21. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!