Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Találtam egy nyuszit, mit tegyek?

Találtam egy nyuszit, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Kb. 1 órája, mikor kint voltam vettem észre. A kerítés még nincs rendesen megcsinálva ott jöhetett be. Majdhogynem a kutya szájából rángattam elő. Szerencsére megtudtam fogni. Kicsi, kb. 2-3 kilós, gyönyörű puha fehér bundája van, látható sérülés nincs rajta nem rég szökhetett el/tehették ki. tisztán látszik hogy kedvencnek tenyésztették és nem bográcsba. Nem sovány szerencsére. Normálisan viselkedik, azt hiszem.



Iszonyatosan fél, nagyon bizalmatlan szegény. Egyenlőre elkerítettem neki egy kis részt a nappaliban. Szedtem neki füvet, raktam egy kis répát neki, vizet tettem neki egy tálkában. Szívesen megtartom



Mik a további teendőim? Orvoshoz holnap du tudom csak vinni. Hogy kell tartani egy nyulat? Sose volt még de neki nem lehet ellenállni :)



2018. júl. 2. 21:57
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
7%
Szerintem mehet a levesbe... Vagy egy jóféle nyulpaprikás!
2018. júl. 2. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Holnap vidd el orvoshoz! Ha minden rendben megy, és megtarthatod, akkor kezdj el a tartásról olvasni, rengeteg ilyen oldal van a neten. Ha mindent tudsz, és TÉNYLEG nálad maradhat, akkor a szükséges kellékeket kell már csak beszerezned.
2018. júl. 2. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

:D A párom is ezt mondja :D

Megtartom kedvencnek

2018. júl. 2. 22:18
 4/15 A kérdező kommentje:
köszi kettes. Esetleg tudsz linkelni oldalt?
2018. júl. 2. 22:19
 5/15 anonim ***** válasza:
Innen most nem tudok, bocsi.
2018. júl. 2. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk mielőtt kisajátítod érdemes lenne körbe kérdezni a környéken, hátha csak véletlenül szökött meg valakitől és hiányolják. Ha nem akkor utánaolvasás után tartsd meg, de az etetésével vigyázz, mert ha most füvet meg répát adsz csak neki könnyen felfúvódhat ha óvatlan vagy.
2018. júl. 2. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Itt mindent megtalálsz a nyúl tartásáról: [link]


Ha van Facebook-od, akkor javaslom, hogy lépj be a Törpenyuszisok nevű csoportba is, mindenki nagyon segítőkész, rögzített bejegyzésben pedig megtalálható hozzászólásban az összes nyuszis (egzotikus) doki, így megtalálhatod a hozzád legközelebb lévőt.

2018. júl. 3. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Első körben a gazdáját illene keresni.
2018. júl. 3. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Lépj be Facebookon a törpenyuszis csoportba, és ott kérdezd meg, nem hiányzik-e valakinek. Ha magadhoz akarod venni, abban is tudnak segíteni. Olvass róluk sokat, és mindenképp vizsgáltasd meg minél előbb! Ha mégsem tartod meg, a csoportban jó eséllyel találsz megbízható gazdit.
2018. júl. 3. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Kösz mindenkinek :D
2018. júl. 3. 10:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!