Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Találtam egy nyuszit, mit tegyek?

Találtam egy nyuszit, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Kb. 1 órája, mikor kint voltam vettem észre. A kerítés még nincs rendesen megcsinálva ott jöhetett be. Majdhogynem a kutya szájából rángattam elő. Szerencsére megtudtam fogni. Kicsi, kb. 2-3 kilós, gyönyörű puha fehér bundája van, látható sérülés nincs rajta nem rég szökhetett el/tehették ki. tisztán látszik hogy kedvencnek tenyésztették és nem bográcsba. Nem sovány szerencsére. Normálisan viselkedik, azt hiszem.



Iszonyatosan fél, nagyon bizalmatlan szegény. Egyenlőre elkerítettem neki egy kis részt a nappaliban. Szedtem neki füvet, raktam egy kis répát neki, vizet tettem neki egy tálkában. Szívesen megtartom



Mik a további teendőim? Orvoshoz holnap du tudom csak vinni. Hogy kell tartani egy nyulat? Sose volt még de neki nem lehet ellenállni :)



2018. júl. 2. 21:57
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

először valóban a gazdit illene keresni, de szerintem ne egy országos csoportban próbáld, hanem a településed csoportjában és pár plakátot is kirakhatnál a környékre.


kell majd neki egy fél-egy m2-es hely(ketrec v lekerített rész), de akár szabadon is lehet a lakásban a megfelelő óvintézkedések után. kell majd egy alomtálca, bele pellet v forgács, kajának pedig széna, fűhöz csak fokozatosan lehet hozzászoktatni, de utána az is mehet naponta(viszont fontos h olyan helyről szedd, ahol biztos h nem érte kutya/macska pisi/kaki vagy permet), répából csak heti 2-3 karika és pelletált nyúltáp, ami nem tartalmaz kukoricát vagy bármilyen magot egészben.

víz mindig legyen előtte

2018. júl. 3. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Ilyen időben simán megszökhetett egy kerti karámból (a tengerimalacainknak is van, néha kitesszük őket pár órára legelni felügyelett mellett), lehet valaki már nagyon keresi, tegyél ki plakátokat a környéken, nem hiszem hogy messziről jött.
2018. júl. 3. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Van valami hír a nyuszi gazdájáról?
2018. júl. 3. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

Az állatorvos szerint minden oké vele. Most már egyre jobban oldódik és nagyon aranyos :)


Fényképpel kitettem a facebook-ra, kitettem kb. 100 papírt a városban és végigkérdeztem a szomszédokat. Eddig semmi.

2018. júl. 4. 12:19
 15/15 anonim ***** válasza:
100%
Majd írj ha lesz valami, én kíváncsi vagyok
2018. júl. 5. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!