Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Ha benyúlok hozzá, van, hogy...

Ha benyúlok hozzá, van, hogy nagyra nyitja a száját, és néha a mancsát is kinyújtja. Ez az ijedtség jele a hörcsögöknél?

Figyelt kérdés
Ha viszont szólok neki, nem nyitja ki, ill. becsukja, és szaglász. Olykor mintha szellentett volna, olyan büdi lesz hirtelen, máskor meg "nyikorog". Felnőtt dzsungáriai törpehöri egyébként, lassan egy éves.
2008. nov. 2. 15:32
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Igen valószínűleg ijedtében csinálja.Amolyan támadóállásként.Jobban teszed ha előtte szólsz neki.:)
2008. nov. 2. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Nekem két dzsungi hörim van, két nőstény, külön vannak.

Ijedtében csinálja:) Nem tudja hirtelen, hogy ki akarja megzavarni a felségterületén, ezért ilyen félig támadó, félig védezekő helyzetbe helyezkedik. Az enyémek is csinálják, gyakran "nyikorognak" is hozzá (tetszik ahogy megfogalmaztad:)), ilyenkor megszólalok, vagy a kézfejemet közelebb teszem hozzájuk, megérzik a "szagomat", és ilyenkor megismernek, az egyik mindig megnyalogat rögtön:) Megörül nekem, és minden rendben, már mászik is a kezembe. Másikuk kicsit bizalmatlanabb, neki nem nyitom ki rögtön a tenyeremet, mert volt már hogy pórul jártam, utána édesen nyalogatta ő is a kezemet, meg simult a kezembe, de bizony megharapott kicsit, figyelmeztetően.

Szóval jobban teszi az ember ha biztos ami biztos figyelmeztetésnek veszi tőlük ha már hangot is adnak ki, ilyenkor ne csinálj hirtelen mozdulatot, beszélj hozzá, vagy ha nem támadásnak veszi, óvatosan fújj rá picit, hamarabb megismer.

Nálunk amúgy főleg akkor fordul elő ez, mikor álmosan kibotorkálnak, én pedig "meglepem" őket:)

2008. nov. 3. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!