Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » 2 egykorú hím tengerimalac...

2 egykorú hím tengerimalac együtt?

Figyelt kérdés

Sziasztok! A segítségeteket szeretném kérni. Vásároltam két nőstény tengerimalacot tegnap. Nos, ma elvittem őket állatorvoshoz és kiderült, hogy mindketten hímek. Nagyon meglepődtem, mivel szándékosan akartam nőstényeket venni az esetleges durva harcok elkerülése végett. Főképp azok segítségét, válaszát várnám, akiknek konkrétan ilyen egykorú hím páros malacka él együtt, hiszen a szakirodalmat én is olvastam, hogy nem a legjobb párosítás. Igazából megnyugtató, pozitív válaszra vágyom :D szóval az állatorvos szerint kisebb hatalmi harcok kialakulhatnak majd, de ne szedjem szét őket, majd rendezik egymás közt.

A ketrecük 2 szintes,tehát 2x 100x60-as alapterületű, mindenből kettőt helyeztem el: bújók, függőágyak, edények, párnák.

Szerintetek mik az esélyeim, hogy békében élhetnek egymással?

Köszönöm szépen a válaszaitokat!



2018. nov. 7. 15:36
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%

Mivel még nagyon fiatalok, és eddig is együtt voltak, jóval kisebb az esély a problémára, mintha felnőttként próbálnád összeszoktatni őket. A helyük is elég nagy és elszeparált. Sokat számít, hogy használják-e az emeletet (sok malacka nem szereti).

Igaza van az állatorvosnak abban, hogy ne szedd szét őket, amíg nem nagyon muszáj. Ha vér folyik, vagy úgy látod súlyos sérülést okoznának egymásnak, akkor érdemes őket egy ráccsal elválasztani néhány napra, majd nyílt, "senkiföldjén" újra próbálni az összeszoktatást. Semmiképp ne szeparáld el őket annyira, hogy ne láthassák és szagolhassák egymást. Ha nem egyértelmű, hogy ki a főnök, akkor rövidebb külön lét után is kialakulhatnak komoly harcok, ezért ha néhány órát külön töltöttek pl. állatorvos miatt, jó ha semleges területen találkoznak ismét.


Ha lezajlanak a kamaszkori hatalmi harcok és ezután sem tudnak békében megélni egymás mellett, akkor ivartalanítás után kaphatnak maguk mellé egy-egy lányt. A dominanciaharcon az ivartalanítás sajnos nem segít, ezért ha lány szagát érzik, csúnyán egymásnak esnek ezután is, ha van rá lehetőségük. 100x60 alapterületen, elválasztva az emeleteket elférnek négyen is. Ha négyet nem tudsz vállalni, ajándékozd el az egyiket, a másik pedig mindenképp lánnyal legyen társítva.

2018. nov. 8. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm Nektek is!
2018. nov. 8. 11:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!