Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mi a baja a nyuszimnak?

Mi a baja a nyuszimnak?

Figyelt kérdés

Igen tudom ez nem a családi kapcsolatok kategória, úgyh megpróbálok rövid lenni. A nyuszit húsvétra kaptuk, akkor lehetett 2 hónapos. sima házinyúl egyébként.Eleinte szelíd volt de az utóbbi időben nagyon bevadult.amikor kiengedem a szobába akkor gyorsan elszalad , rosszalkodik és amikor vissza akarom tenni, akkor teljesen feldühödik. morgás szerű hangot ad , karmol , harap.ennek az előjele az szokott lenni, hogy teljesen hiperaktív lesz, össze-vissza ugrál. jó én megértem h nem akar visszamenni,de ez egy kicsit sok szerintem.régebben is előfordult h kicsit megharapott, de tegnap vérzett a kezem; úgy belemart.már szinte féltem a nyulamtól annyira agresszív volt.Ja és lány. ha ez számít.szerintetek mi a baja?

előre is köszi a válaszokat


2010. jún. 26. 19:12
 1/7 anonim ***** válasza:
lehet, hogy megijedt valamitől. vagy elhanyagoltad mostanában? mert attól is csinálhatja, hogy nem foglalkozol vele eleget, ezért nem akar visszamenni a helyére. nálam is volt ilyen, és akkor jött az, hogy már ki se vettem, mert féltem, hogy megharap meg nem volt kedvem a "hisztijéhez", de attól csak még rosszabb lett. utána minden nap órákat kinn volt és játszottam vele, azóta jól viselkedik.:) ha rosszat csinál fújd meg. nálam az is működik.:)
2010. jún. 26. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ivaros a nyuszi? Mert ha igen akkor a hormonok miatt is lehet féktelenebb esetleg agresszívabb a viselkedése. Meg kéne fontolni egy esetleges ivartalanítás lehetőségét. A másik részről pedig tényleg lehet hogy nem foglalkozol vele eleget és ezért elvadultabb. A nyulak sem egyformák egyébként, nem mindegyik olyan édi-bédi jámbor, kedves jószág mint ahogy sokan gondolják, vannak nehezebb természetű nyuszkók is.:)
2010. jún. 26. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
köszi h válaszoltatok. igen elismerem lehet hogy elhanyagoltam mostanában.egy időben minden nap kivittem a kertbe de a sok eső miatt az utóbbi időben nem igazán.lehet h ez hiányzik neki.Igen. arra is gondoltam hogy hormon zavarai vannak. anya szerint serdülő korban lehet, bár nem tudom h 5 hónap mennyi nyusziidőben.még egyszer köszi, majd ezentúl jobban odafigyelek rá
2010. jún. 26. 21:55
 4/7 anonim ***** válasza:
Nyuszitartó vagyok: sztem a nyuszid duzzog! Hülyén hangzik, de a nyuszik be tudnak rágni, ha nem foglalkozol velük! Játsz vele: ha 3 nap után nem változik, akkor gyanakodj másra!
2010. jún. 27. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

hát ez aranyos! duzzog

de édes!

2010. jún. 27. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Sok nőstény ahogy ivar érik, egyre agresszívabb lesz, ez az erősödő anyai ösztönöknek köszönhető.Ha ivartalaníttatod, talán megváltozik.

A másik lehetséges magyarázat a duzzogás (ahogy előttem is írták), nálunk lakásfelújítás alatt beköltöztettük a konyhába, és alig tudtunk vele foglalkozni, ezrét még 3hónapba került mire visszaédesgettük magunkhoz. Ha pedig harapna, szorítsd le a fejét egy picit a földre, így megtanulja ki az úr a házban.

Érdemes etetés előtt kiengedni, így a visszamenéssel nem lesz gond, hiszen kajáért bármit.

2010. jún. 27. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Hát igen, az 5. hónap a nyusziknál általában pont az ivarérés időszaka szóval valószínű hogy a hormonok kavarnak be. Az ivartalanítás tényleg segít, sokkal nyugodtabbak, barátságosabbak, kiszámíthatóbbak a nyuszkók utána.

2. válaszoló voltam

2010. jún. 27. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!