Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mi baja lehet a nyuszimnak?

Mi baja lehet a nyuszimnak?

Figyelt kérdés
Már 3 hónaposak a kis nyuszijaim, épp elválasztom őket. Az egyik - amelyik eddig a legaktívabb volt - egyik napról a másikra legyengült, aztán most pár nappal később észrevettem, hogy fogyott, fele akkora már csak, mint a testvérei. A testvérei és az anyjuk is megfelelő méretű, elevenek, esznek rendesen. Nem tudom mi lelte, elég elesett lett, a kaját is úgy teszem oda neki, ha kicsit meglököm, elborul. Nagyon baljóslatú sejtésem van... :( Ma megfésültem őket, de nem akart elugrálni, csak tűrte, ha oldalra fektettem, akkor is csak pihegett. A nyúlbetegségeknél sem találtam semmi ehhez hasonlót, talán még a féreg leírás volt jó rá, de akkor a többi miért nem beteg? Mindkét kis kori oltást megkapták, ezért nem értem, mi lehet a baj. A válaszokat előre is köszi! :(
2011. szept. 10. 17:19
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
69%
Sejtésem sem lehet.Esetleg hiányzik neki az anyukája:(.Szerintem vidd el állatorvoshoz,ö biztos tudja!!!Majd később írd meg mi lett vele.
2011. szept. 10. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim válasza:
69%
Lehetséges, hogy a szívével van valami gond. Az én nyuszimmal is valószínűleg ez volt a gond, ő 1 hetet élt nálunk, és elpusztult. :( Rakd kicsit a többi nyuszihoz, hátha felvidítják, és törődj vele sokat. Amúgy iszik rendesen? Mert ha nem, akkor lehet, hogy kiszáradt. Próbált kicsit bevizezni a száját. Remélem segítettem, remélem, hogy meggyógyul a nyuszid!
2011. szept. 10. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Az tényleg lehet h kicsit kiszáradtt,lehetséges hogy bezabált 1 kicsit és azért ilyen,vagy hiányzik neki az annya,próbálj neki zöldséget adniés tedd vissza az anynához,ha valami betegsége van több esélye van hogy életben marad az anyna mellett,ha még van 1 kevés teje.Egyébként gőzöm sincs mi lehet vele max h túlette magát,ha hereszénát kap akkor ez könnyen megesik v túl sok tápot és nem iszik rá eleget,más eszembe sem jut.Vigyázz rájuk!
2011. szept. 10. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

ez ,hogy hiányzik az anyja jó nagy fasság!az állatokba ösztönök vannak késöbb már nem is ismeri fel az anyját ugyanugy párosodna vele.

nézd meg a fogát ,vagy azis lehet ,hogy nem jó kaját adsz neki azt is leirhatnád mit kapnak enni,de szerintem a fogával lehet a probléma .

2011. szept. 10. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

19:01-es vagyok

azt hogy hiányzik neki az annya az kb azt takarja h hiányzik neki az annya teje és hogy akkor szopik amikor akar....

Nem f*szság mert nekem volt ilyenem és csak annyi volt a baja h rávárt a tejre....

Ugye jó másokat le*gatni okos....

2011. szept. 11. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

3-4 honapos nyulnak már nem kell a tej de látom teis "sokat értesz hozzá"

3 honaposan már ivar érett (nem tenyész érett)ha vissza rakja az anyához akkor könyen lehet ,hogy bepároza ,ahelyett ,hogy reklamálsz gondold végig ,hogy miket írsz de megnyugtatok mindenkit ,nem csak egy nyulam van,és 4 honapos korig nem kell neki zöldséget adni sem csak szárazat(táp+széna)

2011. szept. 11. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
azt megse emlitettem ha sokáig szopnak akkor az anyjuk nem tud visszahizni (nagyon leszivják )szoval ha te egy 3 honapos nyulat még rajta hagysz az anyján az elég nagy baj
2011. szept. 11. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat, aranyosak vagytok. Végig ott volt az anyja mellett, őt csak hétfőn vitték volna el. Sajnos estére annyira legyengült, hogy csak a fejét tudta felemelni, úgy adtam neki egy kis répát, hogy tudja rágcsálni. Reggelre elhunyt. ;( És a legrosszabb, hogy nem tehettem semmit, mert fogalmam sincs, hogy mi baja lehetett, pár nap alatt gyengült le ennyire. A tehetetlenségnél nincs rosszabb. :(
2011. szept. 11. 10:30
 9/17 anonim ***** válasza:
Részvétem :(:(
2011. szept. 11. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Látom, hogy értessz mindenhez,azért vagy 60%-os...
2011. szept. 11. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!