Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Tengerimalac vagy törpenyúl...

Tengerimalac vagy törpenyúl él átlagosan tovább?

Figyelt kérdés
Ezen kívül érdekelne, hogy melyik barátságosabb az emberrel, és melyiket könnyebb tartani.
2010. jún. 28. 09:44
 1/5 anonim ***** válasza:

én a nyulat választanám, a tengerimalac semmilyen szinten nem kötődik hozzád, és szerintem kevesebb ideig is élnek.mindig csak visít ha meghalja h jön a kaja..ennyi.


a nyúl kedvesebb, az enyém barátságos volt egy idő után.csendes, nagyobb..jobb simizni is.

2010. jún. 28. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én mindkettőt ajánlom:) Nekem nyuszim is violt, most pedig temgerimalacaim:)

Nem igaz, hogy a malacok nem kötüdnek! Igenis (persze ha már készhez van szoktatva) nagyon kedvesek, barátságosak, sokuk bújós is. Persze vannak kivételek, amelyik kicsit félénkebb, vagy vadabb, de alapjába véve a tengerimalacok a legbarátságosabb rágcsálók közé tartozik. Szerintem a tartása kb. egyformán nehéz/könnyű. A tengerimalac 5-7 évig él, de igazából elélnek 8-10 évet is, ritkán 12 évet is megélhetik. A nyuszik, hát azt nem tudom, de az egyik nyuszim 9 évet élt(L).A nyuszi is nagyon barátságos tud lenni, ők is nagyon imádnivalóak. Szerintem hülyeség, hogy a nyuszit jobb simizni, mert nagyobb, a simogatás nem függ a mérettől, hanem az állat 'személyiségétől', természetesen nyuszik között is vannak szelidebbek, barátságosabbak, és kevésbé.

Szóval szerintem bármelyiket választhatod! Ha csöndesebbet akarod, akkor nyuszi. Egyébként a visításról a malacoknál csak annyit, hogy igen visítanak, ha mondjuk zacskózörög, vagy befőttesüveget hall, amit megszokott, hogy egy-egy zaj után kaját kap. Meg lehet szokni, és ha igazán szereted az állatod, akkor csak nevetsz rajta, illetve aranyosnak találod. Ha csöndbe vagy, éjjel, sötétben aónev visítanak (legtöbbjük, akkor ők is csöndben vannak)

2010. jún. 28. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szerintem az első válaszolónak nincs igaza! Nekem van két tengerimalacom és sohasem visítanak kajáért! Sőt nagyon is, hogy kötődnek a gazdájukhoz, mert az enyémek csak az én kezemből fogadják el a kaját. Meg imádnak az ölemben feküdni, és szeretik a kényeztetést :)


Amúgy a törpenyulak 6-8 évig élnek, a tengerimalacok meg 7-8 évig, de ha jól tartod őket élhetnek 10 évig is :)

2010. jún. 29. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
első vagyok, nekem már mindkettő volt.nekem ez volt a tapasztalatom!ennyi
2010. jún. 29. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én azt mondom, hogy a törpenyúl. Nekem volt tengerimalacom is meg most nyuszim van. A tengerimalacokat nagyon meg se lehetett fogni, pedig mindent megtettem értük( fiú és lány is volt). A nyulamat viszont feltudom venni az ölembe szeretgetem meg minden. Hallgat is a nevére. A nyulak, ha jó környezetbe vannak tartva elélnek 10-12 évig is. a Tengerimalacok, ha jó környezetbe tartod elélnek 5-6 évig. Szerintem a nyúl jobban megéri.
2010. júl. 2. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!