Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Segítség kellene! Elpusztult...

Segítség kellene! Elpusztult a tengerimalacom! Képes együtt élni törpenyúl és tengerimalac?

Figyelt kérdés

Helyzet a következő,eddig tartottam együtt 2 hím tengeri malacot sajnos az egyik elpusztult,arra gondoltam,hogy mellé vennék egy törpenyulat,hogy ne legyen egyedül. Épp azért nem vennék mellé tengerimalacot,mert nagy ricsajt csapnak a nyulak pedig csendesek tapasztalataim szerint.

Tehát jó ötlet vagy sem? Na meg hím vagy nőstény nyulat érdemes együtt tartani vele?



#állat #tengerimalac #rágcsáló #nyúl #Tengerimalac és törpenyúl együtt
2019. jan. 10. 20:35
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
92%

Mi a fr..ancnak kérdezel ha aztán nem fogadod meg a tanácsokat???


Nem lehet összezárni a nyulat a malaccal, téged se zárnak össze egy csimpánzzal, holott még genetikai rokonságban is álltok!

Ilyennek semmilyen állat nem való, nemhogy kettő...

2019. jan. 10. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
95%

Minek? A vége az lesz, hogy szét kell szedned őket és mindkettő egyedül lesz, pedig társas állatok. Mindenki szenvedni fog. Te is, mert két fajta állat, két külön ketreccel kétszer annyi munkát jelent.

Igaz, a malac csendben lesz, mert nem tud kivel kommunikálni, és unalmában legfeljebb néha motyog. De ha csak ez számít, nem az, hogy jó legyen neki, akkor miért nem ajándékozod el?


Nem a nyuszitartásról akarlak lebeszélni. De a malac és a nyuszi NEM tartható együtt. Mindkettőnek saját fajtársra van szüksége. Együtt tényleg olyanok, mintha neked kellene egy majommal élned.

2019. jan. 10. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
59%
Hát te hülye vagy kérdező. Szegény kisnyulat összerakni a malaccal .hát gratulálok . Az IQ szinted az egekben lehet. Ha nem hiszel nekünk akkor olvass utána a neten hogy NEM LEHET EGYUTT TARTANI OKET ES NE PRÓBALGASSAD MERT SEBESÜLÉS, TERULETVÉDÉS LESZ ITT MINDEN. Ha ezt nem bírod felfogni akkor nem való neked egyik sem. Sőt..állat sem. És allatkinzó vagy ! Majd megsebesul a malac vagy a picinyuszi aztán leshetsz hogy jaaajj de hülye voltam ha nem raktam volna őket egybe akkor nem lett volna ez ...gondolkozzál már el !
2019. jan. 10. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:

Lehetne kicsit kevésbé lekezelően beszélni velem,megkérdeztem és még nyilván várok visszajelzéseket amúgy se mostanság szerettem volna megvenni a nyulat,mert nem kizárt,hogy a malac betegség miatt halt meg így lehet,hogy elkapta a másik is. Másrészt nem vitát szerettem volna nyitni éppen ezért kérdeztem először,mint,hogy cselekszem és most először és

utoljára kérdezek ezen az oldalon bármit is,mert ahogy olvastam más kérdésekre a válaszokat ott is hasonló fogadtatást kaptak az emberek. :/

2019. jan. 10. 22:55
 15/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm a normális válaszokat!
2019. jan. 10. 22:56
 16/20 anonim ***** válasza:
67%

Mert itt általában szellemileg sérült, tajgetosz szindrómások kérdezgetnek! Azért mert neked nem tetszik a válasz, még igazunk van.

Az elpusztult malacot felboncoltattad mi baja volt? Vagy legalább a másikat elvitted dokihoz egészséges e??? Az írásodból kivéve nem... Te csak egy nyulat akarsz most éppen, hát akkor tarts azt,a malacot meg ajándékozd el.

De ha azt is megunod, meg zajos lesz, már lécci ne vegyél mást, maximum plüssből!

2019. jan. 11. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:
Valóban itt már minden ember pszichológus,nem is gondoltam volna. Egyébként jobban bele ástam magam a dologba és a válaszokat megfogadom. És utolsó válaszolónak nem untam meg őket,viszont egy idő után zavaró,hogy megmozdulsz az ágyban egyből felvisítanak ezért is szerettem volna nyulat,mert velük kevesebb baj volt de mivel nem lehet együtt tartani,akkor nem lehet megértettem.
2019. jan. 11. 07:40
 18/20 anonim ***** válasza:
100%

Nem minden malac visít, ha megmozdulsz éjjel. Én is egy szobában alszom velük, de megtanulták, hogy éjjel nincs duma. Több ismerősöm él egy szobában malacokkal és nem panaszkodnak. Rendszeresen kell etetni őket, és akkor nem várják mindig a kaját. Az is segít, ha letakarod a ketrecet, vagy legalább a feléd eső részt. Esténként engedd ki őket néhány órára, hogy elfáradjanak és éjjelre adj jó sok szénát, hogy le tudják foglalni magukat reggelig, és ne az evésen járjon az eszük egész éjjel. Ha következetes vagy, megszokják a rendet.


A nyuszi sem csendesebb éjjel. Dobol, rágja a rácsot, átrendezi a ketrecet, kiborítja az almot, rág, stb. A legváratlanabb pillanatokban jut eszébe, hogy ki akar menni szaladgálni vagy éhes. Ráadásul más hangokra érzékenyek, mint a malacok, tehát nem biztos, hogy egyszerre lesznek zajosak.

2019. jan. 11. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:

#12 A malacok szinte egész nap ki voltak/van napi 4x,5x szoktak enni kapni (gyümölcs,zöldség,széna),vizük is volt/van folyamatosan. Éjjelre is kapnak kaját de hiába.


A nyulas dologról pedig már volt 2 nyulam csak az egyik volt hangoskodó de csak azért,mert kaliforniai nyúl volt,ideiglenesen volt nálunk,mert tudtok,hogy hatalmasra nőtt (10kg) viszont így is kevesebb zajt csapott,mint a malacok.

2019. jan. 11. 16:37
 20/20 A kérdező kommentje:
*#18
2019. jan. 11. 16:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!