Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Nagy nyulat lehet hazban tartani?

Nagy nyulat lehet hazban tartani?

Figyelt kérdés

Szeretnek egy nyuszit(vagy kettot). Nekem a nagy nyuszik tetszenek, olyan aranyosak. Tehat hazban tarthatnek ilyen nyuszit?

Milyen feltetelekkel?



2019. jan. 11. 15:32
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Természetes lehet tartani. Ha egyet akkor 160-as ketrec kellene ha már kettőt akkor már komplett kifutó kell nekik. Mivel ha kinyúlnak akkor nagyon hosszúak és nem biztos hogy egy kisebb ketrecben kényelmesen kitudnak nyújtózni.

És ez mellett még ki kell őket engedni napi 6-8 órára rohangálni a lakásban.


Ajánlom a Wonder Bunny oldalát Vagy a Nyúlmentés oldalát ott mindent megtalálsz ami szükséges tudni való a nyuszikkal kapcsolatban.

2019. jan. 11. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%
Nem ajánlanám házba. Bár idomítható, de nem tudod megtanítani pacsi, ül, fekszikre. Nekem a garázsba van, ahol egy bazi nagy területen szabadon mászkál. Fészke van, kaja, pia. Minden nap sátáltatni kell (lehet, hogy kiengeded az udvaron, hagy ugráljon, nekünk pórázunk van)
2019. jan. 11. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%
Kifelejtettem, hogy miért nem való házba..Büdös, és mindenhova odapiszkít, nem tudod megnevelni, hogy ne tegye. Én próbáltam alommal, budit csinálni, de le se szarja.
2019. jan. 11. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
0%
A kis nyuszik valók a házba, akiket lehet babusgatni és elfér az öledbe, nem ugrál jobbra balra, dagi és lusta. Ketrecbe én nem tartanám, bármekkora is az. Egy garázsnyi terület. Ha ketten vannak, akkor meg pláne, mert nem vesznek össze a területen.
2019. jan. 11. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
71%
Unokatestvéremnek egy belga óriása volt lakásban - szóval ELMÉLETILEG lehet, de RENGETEG lemondással jár. Ő a meglehetősen nagy előszobában hagyta a nyulat felügyelet nélkül, azt "nyúlbiztossá" tette, mert különben (akaratlanul) rombol:( De ő sokat volt otthon, csak így működött.
2019. jan. 11. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Koszonom szepen!

2. valaszolo: a nagy nyuszikat is lehet am babusgatni!:D

2019. jan. 11. 16:20
 7/9 anonim ***** válasza:
67%

Én az utcán találtam egy pici kaliforniai nyuszit,belefért a kezeimbe és eleinte valóban nagyon félős volt végül pedig nagyon barátságos lett. A pici méret kb. 4 hónapig maradt meg az 1 kilós nyúlból lett 4kg majd 10kg.


Hiába volt nagy helye minden nap takarítani kellett.


Rengeteget evett és soha nem volt neki elég.



Összesítve egyáltalán nem ajánlom lakásba,mert se neked sem neki nem lesz jó,ha lakásban szeretnél tarts törpe vagy oroszlánfejű nyulat.

Ha mindenféleképpen ragaszkodol a nagy méretű nyúlhoz kint tartsd. :)

2019. jan. 11. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
A nyuszik szobatiszták, ha ivartalanok. Én ki szoktam engedni és vissza szalad a rötyire ha kell neki. Nagy sprinteket szokott nyomni befelé a budiba hogy időbe beérjen.
2019. jan. 11. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 BlackLove ***** válasza:
100%

Persze, hogy tartható! Ők is nagyon hálásak, ragaszkodóak tudnak lenni!


Javaslom lépj be a Törpenyuszisok néven létrehozott Facebook csoportba. Ott meglátod hány meg hány gazdinak van házi nagy nyuszija.


A Nyúlmentés - Bunny rescue oldaláról pedig fogadhatsz örökbe!


(Az ivartalanítás több szempontból fontos!)

2019. jan. 11. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!