Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Királypiton, nyuszi vagy hörcsög?

Királypiton, nyuszi vagy hörcsög?

Figyelt kérdés

Mikor kicsi voltam, volt temgerimalacunk, ketto. Ok kint voltak tartva.

Oket azert nem birtam annyira, mert nagyon hangosak voltak(visitottak), valamint nagyon sokat kellett oket takaritani, ami nalunk sokszor elmaradt.

Volt egy sunim is, o mar szobaban. Vele ugyanez volt a helyzet, keveset takaritottam.

Aztan dzsungariai torpehorcsogom is volt, ot nem kellett olyan gyakran takaritani, ot rendesen gondoztam. (A tobbit is, csak naluk sokszor elmaradt a ketrectisztitas)

Most szeretnek egy kisallatot, de nem tudom, hogy milyet.

Azota mar idosebb vagyok, szoval szerintem jobban tudnam gondozni az adott allatot.

Kiralypiton nagyon tetszik nekem, de ugye ok nem szeretik a gazdajukat. Az etetessel nem lenne gond, elo allatot nem adnek neki. Neki a terrariumat nem kell annyira takaritani, nem piszkit olyan sokat.

Egy aranyhorcsogot is szivesen tartanek, szerintem neki mindent rendesen meg tudnek adni.

Törpenyul. Mostanaban rz okoz nagy fejtorest. Mar regen is nagyon szerettem volna nyuszit, olyan edesek. Allitolag lehet oket szobatisztasagra tanitani, meg a nevukre is hallgatnak. Hely lenne nekik, nem csak ketrecben tartanam oket, hanem elkeritett helyen, a szobamban.

De a takaritast nem tudom. Attol felek, hogy nala is az lesz, mint a malacoknal, suninel. Most ugy gondolom, hogy nem igy lesz, de a suninel is igy gondoltam, ezert nem tudom. Ti hogyan oldjatok meg a ketrectakaritast?

Olyan allatot szeretnek, ami bujos, lehet simogatni. Vagy ugye a kigyot, ot szovesen nezegetnem, meg azert ki is szedegetnem neha.


2019. jan. 12. 10:22
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Kutya?😄 Vagy nem szereted, nem engedik meg a szüleid?

Az szereti, megbecsüli a gazdit. Hűséges és bújós.

Igaz nem volt kutya választási lehetőség. De annyira a nyuszinak és a hörcsögnek szerintem nem a gazdi szeretet és a bújossàg a tulajdonságuk.

2019. jan. 12. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

11. válaszoló vagyok.

Tulajdonságuk helyett jellemzőjük.

2019. jan. 12. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
76%
A nyuszik igenis imádják a gazdit. Nekem folyamatosan láb alatt van mindehova követ és követeli a simogatást. Ha nem simogatom meg akkor meg harap. xdd
2019. jan. 12. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 Balna válasza:

Szia nekünk van nyuszink. 3 db már lassan 2 éve

Nincs velük semmi baj, ha szobatisztaságra akarod nevelni őket akkor a vizeletes forgácsdarabból egy ici-picit a szagminta miatt kell odarakni ahova szeretnéd szoktatni.Pl.: amikor kiurited az alomtálcájukat akkor 99% tiszta és 1% vizeletes forgács. megérkezésük után már 3 napra rá egy helyre ürítenek. A nyuszik etetése kicsit macerás, de lehetőleg csak szénát kajáljon(tiszta, tehát nem poros és friss legyen) ha teheted ne etess velük ilyen jutalomfalatkákat, mert nekünk majdnem azért halt meg az egyik nyuszi. Túl nagy a cukortartalma ami nem túl jó a nyusziknak. Továbbá még adhatsz nekik tápod, de nem mindenegy milyet adsz nekik, ennek viszont neked kell utánaolvasnod ha érdekel a téma. Ha szeretnél nyuszit mindenképpen nőstényet válassz, mert ők nem lesznek olyan aggresszívek amikor ivaroznak. Legalábbis nekem ez a tapasztalatom. Én kintre javaslom, de akár tartható bent is, de az macerásabb. Mert le kell fedni a vezetékeket harapásbiztos műanyag édővel. A szobanövények is problémát okozhatnak, mert a nagy része mérgező rájuk nézve. Most ennyi jutitt eszembe, de ha bármi kérdésed van írj nyugodtan

2019. márc. 23. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!