Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Cica vagy nyuszi? Melyik a...

Cica vagy nyuszi? Melyik a jobb háziállat?

Figyelt kérdés
Törpenyuszim volt, imádtam benne hogy olyan kis szelíd teremtés. Bármikor meg lehetett simogatni, bármikor ölbe lehetett venni, ha szabadulni akart, azt max rugdosással jelezte és akkor nyilván békén hagytam. Sokat volt kiengedve, és akkor folyton láb alatt volt, követett a lakásban, kaparta a lábszáramat hogy foglalkozzak vele. A kedvenc játék a kergetőzés volt, én menekültem előle ő meg futott utánnam. Viszont a negatívumok: nem engedhettem el felügyelet nélkül, a rágás miatt, sokmindent tönkretett, féltettem az elektromos vezetékektől, és a bogyózásról nem sikerült leszoktatni, csak pisilni járt vissza az alomra. Ezért nyilván ketrece is volt, de azt nem szerette, és szokása volt az éjjel közepén olyan rácsrázásba kezdeni hogy a falszomszéd is szólt már érte. Volt cicám is, igaz ő nem sokáig volt velem, benne a pozitívum hogy sokkal aktívabb, lehet vele játszani, szabadon tartható a lakásban, ténylegesen részt vesz a gazdi életében, imádtam mikor csak úgy random odabújt hozzám az ágyban, kanapén és dorombolt. De a negatív tapasztalat: mindenhova fel és bemászik, mindent el kell pakolni előle megfelelően, és ő nem olyan volt hogy bármikor megsimogathattam, ha rossz kedvében volt akkor odacsapott, játékból is megtámadott gyakran, éjjel vadászott a lábamra, ezáltal tele voltam felületi sérülésekkel. Tudom ezek saját tapasztalatok, minden fajtán belül lehet más és más természetű állat. De mégsem tudok dönteni. Akik hasonlóan "próbálták" mindkettőt, vagy csak az egyik állatkát, ti melyiket javasoljátok és miért?
2019. jan. 26. 18:32
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
0%

Nekem 6 cicám van,de ha jól számolok 30 lenne,köszönd a kutyáknak!

Nyuszit is akarok,húsvétra kapok is

Válasz:Cica,de ne tarts kutyát!

2019. jan. 27. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!