Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Milyen tippeket tudnivalókat...

Milyen tippeket tudnivalókat tudtok adni hörcsögtartással kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Tudom az alap dolgokat, hogy semmi "K"-betűvel kezdődőt nem ehetnek, rendszeresen tisztítani kell az "almukat", ketrecüket stb.

2019. máj. 25. 20:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
77%

A kbetűs hülyeség, a rendszeres alomtakarítás meg kinek mi. Ha van egy minimális alapterületű helyed(80*50cm), egy hörcsögöd meg egy minimális forgácsréteg (10 cm) akkor 1-1,5 havonta kell. A pisisarkot naponta. Én 100*50 cm alapterületen 20 cm forgáccsal már 4 hónapja abszolút nem takarítottam (pisisarkot nem alakított ki magának) csak átforgattam 3 hetente alaposan a forgácsot.


Itt tájékozódhatsz: [link]


Ez az egyetlen normális magyar nyelvű oldal a hörcsögtartásról. Minden szavát fogadd meg :)

2019. máj. 25. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
emeletes ketrec nálam semmit se ért. egyszer nem mentek fel. inkább egyszintes, de nagyobb alapterületű ketrecet vegyél. heti 1x valami állati eredetűt kell nekik adni, én tejfölt, vagy szezonban összefogdosott sáskát adtam nekik (nem imádkozó, hanem azok a kisebbek, amik mindig a fűben ugrálnak)
2019. máj. 25. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem terráriumba voltak, jó pár db megfordult nálam. Egyet tartottam,mert amint kettő lett 1 terráriumba össze verték egyás,ill ne akarj szaporitani gyorsan lebabáznak és sokat.
2019. máj. 25. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
83%
Lépj be a Hörcsög imádók csoportba Facebookon. Ott is sok segítséget fogsz kapni. Illetve az első által linkelt oldalt is olvasd el alaposan. Az a pockos biblia. :)
2019. máj. 25. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
100%

Először is el kell döntened, milyen fajtájút szertnél.A legyajoribbak a dzsungariai törpe hörcsög és az aranyhörcsög. Egy kezdő hörcsögtartónak én ezek közül valamelyiket ajánlanám.

A dzsungik gyorsabbak, kisebbek viszont kevesebb ideig élnek, 2-3 évet. Az aranyhörik lassúbbak, nagyobbak, de viszont 4-5 évig élnek.

Én személy szerint az aranyhörcsög ajánlom.

Aztán el kell döntened miben szeretnéd tartani. Terráriumba (szerintem ez a legjobb választás), ketrecbe, vagy sokan tartják őket Ikeás

2019. máj. 29. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
100%

Az előző válaszoló vagyok. Itt folytatom!

Többen ikeás dobozban tartják őket.

Ezek az alap kérdések. Ha ezeket eldöntötted és leírod nekem válaszban, folytatom a további leírásokat a tartással kapcsolatban.

2019. máj. 29. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
85%
Azért azt fontos megemlíteni, hogy műanyag tárolódobozokban csak törpét lehet tartani, mert aranynak kicsi.
2019. máj. 29. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Ketrecben tartjuk és olyan van ami 2-3 évig él.
2019. máj. 30. 14:09
 9/11 anonim ***** válasza:
78%
Az milyen, amelyik 2-3 évig él? Ez nagyjából mind az 5 fajra ráhúzható. De élhetnek akár 4 évig is.
2019. máj. 30. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Dzsungaraira gondoltam, a fentebbi kommentelő leírása alapján 2-3 év.
2019. jún. 13. 20:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!