Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hörcsögöket hogyan hozom haza...

Hörcsögöket hogyan hozom haza az üzletből?

Figyelt kérdés
Első hörim lesz amit magam szerzek be és fogalmam sincs,hogy az üzletben a hörit miben vagy ,hogy adják oda. Mert ha úgy van akkor viszek hordozót. Csak szeretném tudni,hogy ott bele rakják valamibe vagy vigyem az utazóját. Mennyi idősek kb? Mert lefoglaltam egyet ,a mypet boltban ami a mammutban található meg,de nincs kiírva,mennyi idős. Cuccokat vettem hozzá meg labdát mert mikor nem leszek otthon a munka miatt vagy nem este, akkor abban lesz és a szobámban fog futkározni. Szerencsére kibírja a mennyiség a fizu a napot. Szóval nem kell aggodni,hogy nem lesz kajája meg fogkoptatója és alma. És még valami következő hónapban egyéb holmikat is szeretnék a ketrecen kivűl. Ehhez is szeretnék tanácsot. Szeretnék csöveket építeni idővel a falra ,de ehhez sem értek ;hol érdemes ilyeneket beszerezni. Köszönöm a válaszokat. Tudom mit eszik 😇 És azt sem tudom milyen neme lesz 😣 Mert ha párosztatni szeretném akkor,hogy szerzek párt hozzá. Mivel csak pár évig élnek így szeretnék késöbb utodokat is . 😇❤ A cuccait az okosgazdi.hu oldalon rendeltem meg.

2019. jún. 18. 22:53
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Sok helyen karton dobozba teszik őket amikor odaadják. De a hörcsögöt nem lehet együtt tartani, és nem éri meg pároztatni.. olvasd át mégegyszer a forrásaid
2019. jún. 18. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Kérlek, ne tedd bele a gömbbe addig amíg dolgozol. Az nagyon sok idő neki bent. Jól el lesz ő a ketrecében. Tud inni, enni, dolgot végezni, játszani.

A hordozót viheted, abban kényelmesebben tudod szállítani.

2019. jún. 18. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
74%

Kereskedésben tilos állatot vásárolni. Ezt olvasd el...Onnan egyet se hozz el, azzal az állatkínzást támogatod! (Amúgy hordozót kellene vinni, különben valami kis műanyag vacakban adják. Vagy mikor miben...)


[link]


Vásárolj tenyésztőtől. 3 van az országban. Akik nem e 3 közül valók, azok szaporítók, csak hazudnak. Tőlük tilos vásárolni, különben szintén az állatkínzást támogatod. Ők szerintem telekocsival is vállalnak szállítást, ha messzebb laksz.


Moondance - dzsungáriai törpehörcsög - Debrecen

Pezsi - szíriai aranyhörcsög - Budapest

Smallsteps - roborovszki törpehörcsög - Tatabánya


Vagy fogadj örökbe a Hörcsögmentéstől.


Illetve amit fontos megjegyezni az írásodból:


- A gömb tilos, állatkínzás. Nem lát ki belőle, nem tud semmit megszagolni, nem tudja irányítani, nem tud benne tájékozódni. Bárminek nekimehet, el is törheti a csontját. Plusz a lába beakadhat a szellőzőnyílásokba. De mivel nem elég nagyok a nyúlások, elég levegő nem jut bele. Borzasztó, brutális eszköz... Épeszű ember nem tesz bele állatot.


- A legjobb fogkoptató a fa és a széna. A bolti fogkoptató kövek semmire sem jók. Túl puhák, egyáltalán nem koptatják a fogat. Egy megfelelő magkeverék is jól koptatja a fogat (akkor megfelelő, ha minimum 20-25 különböző mag van benne).


- Egy állatbarát ember nem szaporít. Hetente dobnak ki az utcára megunt hörcsögöket. Ne növeld a számukat.


Az a helyzet, hogy a leírásod alapján szinte biztos, hogy a berendezett hely nem megfelelő, a tudásod pedig hiányos. Így nem szabad állatot vállalni. Ez az egyetlen normális magyar nyelvű höris weboldal, kérlek alaposan olvasd át! Illetve lépj be a Hörcsög imádók csoportba (kb 2.000 fős), ott is sok segítséget fogsz kapni.


[link]

2019. jún. 18. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
82%
Most látom csak, hogy te fél napra abba a szutyok gömbbe akarod tenni?! Jó ég, semmiképp!!! Nappal alszik, hagyd a helyén. Este pedig levezeti az energiáit a mókuskerékben. Abból akkkor száll ki, amikor akar. Törpének minimum 20 cm átmérőjű kell, aranynak pedig minimum 28. Nem rácsos, hanem teli futófelületű kell, különben beakadhat és eltörhet a lába. A feljebb linket horcsoginfo oldal bővében kifejti. Az a pocoktartási biblia.
2019. jún. 18. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
91%

Kiengedheted a szobádban. Gömb helyett egy ilyen kifutóba. Ez sokkal emberségesebb és biztonságosabb. De folytonos felügyeletet igényel, mert kiszökhet. Pakold tele mászókákkal, búvóhelyekkel, tegyél több helyre nasit (szotyi, tökmag, dió, szárított lisztkukac, stb). És akkor vedd ki ide, amikor már este felkelt. Viszont 15 perc elég lesz neki szerintem, az idegen környezet mindig stresszeli őket.

[link]

2019. jún. 18. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm és nem egész nap lesz benne. Csak pár órát,de köszönöm aggodalmát.
2019. jún. 18. 23:45
 7/13 anonim válasza:
100%
Pár órára se tedd bele. Hagyd szépen a ketrecében.
2019. jún. 18. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Igen hiányos a tudásom. De úgy gondoltam ,hogy utána olvasók közben majd ;mire kezemben lesz.
2019. jún. 18. 23:47
 9/13 A kérdező kommentje:
Akkor inkább lerácsozom az ajtót vagy mi azt hadd futkosson magában. Ha ennyire labda ellenesek vagytok.
2019. jún. 18. 23:50
 10/13 A kérdező kommentje:
Csak mivel mindehol ezt a labdás megoldást láttam . Azt hittem így kell. 😣
2019. jún. 18. 23:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!