Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mikor vihetem ki Városba?

Mikor vihetem ki Városba?

Figyelt kérdés

Áprilisban született kiskutyám van.

Már van kombinált és pavro oltasa is.

A faluba már viszem sétálni, szocializalni.

Szeretném vinni magammal városba is mert ha felnő rendszeresen járni fog velem. Mivel elég felénk meg az emberekkel szeretném ha ismerkedne másokkal és kutyákkal is.

Kutyasuli is a városba van.

Utazást jol tűri, alszik alatta.

Pórázon szépen sétál, tartja a szemkontaktust, leül ha megállok.


El szeretnék vele látogatni a jövendőbeli kutyasulinkhoz is.


Vihetem már magammal ha még nincs meg a veszettség oltasa és chip sincs benne?

Voltunk már vele városba mikor oltasra vittem de akkor kocsival mentünk most viszont busszal mennénk.


2019. júl. 24. 08:41
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Az a kutyus még csak 3 hónapos lehet. Én nem vinném, várd meg a veszettség oltást és a chipet. Ha buszon véletlen kérnék az oltási könyvét (velem egyszer volt ilyen, mivel "nagy és félelmetes németjuhászom van") és akkor ezt a kettőt nézték benne.
2019. júl. 24. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%
Kötelező a 4 oltás.
2019. júl. 24. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Ilyenkor már lehet vinni nyugodtan, az oltás védi. Viszont a veszettségoltás és a chip kötelező, a lehető leghamarabb adassátok be neki, mert simán megbüntetnek.
2019. júl. 24. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem számít, hogy még nincs meg a veszettség oltása és a chip, hisz még nem érte el a kort, amitől kötelező (és a #2-nek, Magyarországon -sajnos- csak a veszettség elleni oltás a kötelező).

Ellenben, ha csak 1-1 parvó és kombi oltása van meg (nekem ez jött le az írásodból), én még nem vinném városba, amíg legalább az egyikre nem kap egy ismétlőt. Sajnos nagyon sok mostanában a parvós megbetegedés...

2019. júl. 24. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Én elsőnek kutyaoviba akarom vinni ami neki nem árt mivel nagyon domináns a testvérével szemben(bátyáméknál van a tesója, menhelyi kutyák)és a suli azt ajánlotta hogy mielőbb vigyem oviba


Tehát csak a buszozás van ami olyan lenne de azt végig aludja. Ahol sok ember van ott nem tudna sétálni mivel nagyon fél még az emberektől így kézbe jönne.


Állatorvosunkhoz jövőheten megyünk vissza de lehet hogy oda is busszal kell mennünk

2019. júl. 24. 12:08
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
A busz nem gond, hoztam el 8 hetes kölyköt távolsági busszal :D
2019. júl. 24. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!