Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kedves szavak helytelen...

Kedves szavak helytelen viselkedésre, mért hiszik sokan hogy használ?

Figyelt kérdés

Nem tudtam rendesen leírni a kérdésben mert hosszú lett volna


Szóval sokat vagyunk kutya futiban, és rengeteg gazdi csak kedvesen mondogatja a kutyájának, hogy "szépen, szépen játszál" mikor az épp a földbe döngöli az enyémet és a bundájánál fogva húzza. És erre ez a reakció ahelyett, hogy jól oldalba bökné, vagy valami, hogy érezze a kutya, hogy nem oké ahogy játszik.

Vagy a másik eset, hogy felborzolt szőrrel vicsorogva fut a másik után, akkor is csak ez a kedveskedő " szépen játsz" mondat ami állítom semmit se jelent a kutyának, de mivel megnyugtató a hangnem ezért nyilván nem hiszi gondnak amit csinál.


Nálatok is szokott ilyen lenni? Valamiért nagyon idegesít de azért kéretlen nevelési tamácsokkal se szeretem bombázni a gazdákat (még ha vevők is lennének rá)


2019. júl. 25. 10:34
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Mert idiótäk. Ugyanez mikor a kutya a csecsemőt elkezdi bevédeni a SAJÁT SZÜLEITŐL és a SAJÁT GAZDÁI ellen fordul. Erre a shegghülye nép meg még megdicséri meg milyen cuki.... Ahh
2019. júl. 25. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Mert gyerekeket így kell nevelni, mert ők emberek, és értik, amiket mondanak, de az emberek elfelejtik, hogy a kutyáik állatok, és összetett mondatokat meg mögöttes tartalmakat nem értenek!
2019. júl. 25. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Én mindig keményen megszidom a kutyáimat, ha nem viselkednek, pórázt húznak, kirántanak vagy dominálnak. Ilyenkor kapom azokat a tipikus véres tekinteteket az utcán. Páromat múltkor nagyon kirántotta az egyik kutyánk, aki még csak most tanulgatja a sétát, elég könnyen elkalandozik még és megszidta, visszahúzta a kutyát rövidre. Nemhogy tekintetet, de még megjegyzést is kapott az amúgy általad említett kategóriába tartozó hölgy szájából, hogy jajj, szerencsétlen kutya, minek rángatod mindig a pórázon! Közben a kiskutyája már az út túloldaláról morogva tépi a pórázt és ugat, ha meglát egy másik kutyát és hagyja cikázni a 3 méter széles járdán, ahelyett, hogy megfogná röviden ilyenkor amég elhalad mellette a másik. Nagyon kevés gazdi meri megfegyelmezni a kutyáját nyilvános helyeken, már én is körbenézek, hogy jön-e valaki amikor leszidnám, annyi utálkozó fejet és megjegyzést kaptam már emiatt.
2019. júl. 25. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Mert fogalmuk sincs róla, hogyan kell a kutyákkal kommunikálni, ahogy az előző is írta, emberként/gyerekként kezelik, ami sem a kutyának, sem a környezetének nem jó.

Visszahúzódó, érzékeny kutyám van, szeret játszani, de kifejezetten csak finoman, ha tépik, nyúzzák, nagyon vadulnak vele, akkor inkább menekül. Én sem szeretek kéretlen tanácsokat osztani, másokkal veszekedni, de amikor látom, hogy az én kutyámnak már sok és a gazda nem tesz semmit, akkor én közbelépek, behívom a sajátom és a durvuló kutyát ha muszáj és nem száll le az enyémről akkor eltolom. Aztán ha a másik lehiggadt kicsit, akkor mehet újra a játék, általában nem zabolátlan vadállatokról van szó, csak van amelyik kutya hajlamos túlpörögni és hiányzik a kontroll. Tényleg nem szívesen csinálom ezt, van hogy szűk, baráti kutyás társaságban is előfordul, bár ők se nagyon szólnak rá, de megértik, hogy én miért hívom ki a kutyát és akkor ők is elhívják a sajátjukat.

De van olyan is, aki kifejezetten büszkén mondja, hogy " bocsi, de xy egy kis buldózer/köcsög/farkas stb." és boldogan nevetgélnek rajta, elintézik annyival, hogy hát ilyen a kutya személyisége és különben is ezt menő dolognak tartják. Szóval az én környezetemben olyanok is vannak, akik kifejezetten örülnek neki, hogy így játszanak, mert szerintük ebből látszik, hogy erős, életrevaló, talpraesett kutyájuk van, büszkék rá, hogy az ő kutyájuk "a jani" a futiban. Tehát szintén kutyáktól idegen emberi tulajdonságokat társítanak hozzá és azt hiszik, hogy ha keménykedik a kutyájuk az egy pozitív dolog.

De ilyen esetekben úgy vagyok vele, hogy én ismerem a kutyám, én látom rajta, hogy mi az, ami már sok, bennem bízik és tőlem vár védelmet és összességében az én feladatom is a sajátomra figyelni, megvédeni, más nem fogja. Nyilván minden kutya más, ezért nem is tanácsolom, hogy te is ugyanígy tegyél, de ez az én kutyámnál működik, nekem muszáj figyelnem rá, hogy a közös bandázások ne változzanak rossz élménnyé, mert így, hogy biztonságban érzi magát már egyre jobban képes nyitni mások felé.

Általánosságban azért a saját tapasztalataim alapján úgy gondolom, néha érdemes finoman jelezni, ha nem is feltétlen közbelépni, de a saját kutyád érdekeit nézni elsősorban, kedvesen szólni, vagy ilyenkor kihívni a kutyát a játékból, mert szerintem az a legfontosabb, hogy a te kutyád jól érezze magát, nem az, hogy fifike gazdája mit gondol rólad.


Kicsit lazábban kapcsolódik ide, de szintén a rossz kutya-gazdi kommunikáció iskolapéldája, szintén kedveskedő, elnéző hangnemben, amit rengetegszer tapasztalok, hogy ha feladatot kap a kutya és nem hajtja végre akkor is szinte dicsérő hangnemben, kedvesen gügyögve dorgálják a kutyát. Kedvencem pl. amikor a gazdi könyörög, hogy "naa fifike, lécci gyere vissza" meg a "nagy bajban leszel ha nem jössz vissza" és a "jó hát nem ültél le, de olyan szépen nézel, adok egy falatot" is verhetetlen.

2019. júl. 25. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Az a vicc, hogy én TAPASZTALT gazdiknál többször látok ilyet, hogy engedékenyebbek a kutyával, mint kezdő kutyásoknál.
2019. júl. 25. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Azért a szidás is sokféle lehet, az ejnye jancsika már megint nem tudsz viselkedni, rossz kutya, a csudába is hányszor megmondtam neked, már megint nem tudod blablaaa..


Na erre én is felkapom a fejem, hogy az idegbaját a kutyán vezeti le, ráadásul rosszul, a járókelők füle hallatára kàromkodik..


Röviden tömören egy hangosabb nem és egy rántás, behúzás kell ilyenkor szerintem

2019. júl. 26. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!