Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy szoktassam le erről?

Hogy szoktassam le erről?

Figyelt kérdés

Kicsi kölyök kora óta (3-hónapostól) nevelem következetesen a kutyámat...

Most 1,5 éves, még szinte kölyök, de már most nagyon szép eredményeket értünk el együtt. Nem nehéz őt nevelni, de nem is könnyű, kissé makacs és önfejű, volt tinédzser-dac korszak is, amivel eléggé megküzdöttem, de sikerült átlépni ezen és mára már nagyon hűséges, engedelmes kis szeretetgombóccá vált. Viszont van egy rossz berögzödése, amit nem tudok hova tenni...

Ugye alapszabály hogy nem büntetjük meg a kutyát ha visszajön még akkor se, ha akkor éppen valami rosszat csinált. Számomra nagyon fontos volt hogy első kérésre azonnal visszajöjjön hozzám, ha elengedem lábam mellől. Hát ezt úgy értem el, hogy hívtam, és ha nem jött vissza én mentem oda hozzá és megbüntettem. Az én kutyámnak elég ha azt mondom, kinek beszélek? Rosszfiú voltál... Ő már ettől leszídva érzi magát, és szégyenli is magát. És folyamatosan ezt csináltam, és mára már első szóra azonnal visszajön hozzám. Viszont mostanság azt veszem észre, hogy 10ből 9x visszajön, de van hogy 2x is szólók, és nem jön vissza, vagyis jön de borzasztó lassan mert azthiszi, hogy megbüntetem. De én sose büntettem meg akkor, amikor visszajött, mindig dícsértem, falatot is kap. Szóval most úgy csinál, mintha megbüntetném ezért inkább nagyon lassan vagy nem jön vissza. Most ezzel mit kezdjek? :)


Köszönöm a válaszokat!



2019. júl. 25. 16:08
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ez engem is érdekelne.

Nálunk hazaérkezéskor csinálja ezt a kutya. Szépen megtanultuk az 5 perces szabályt, csak épp mikor hívom, hogy üdvözöljem, hason kúszva jön oda hozzám és időnként még maga alá is csurgat. Pedig eskü, soha nem bántottam. (bár tény, hogy menhelyes volt, ki tudja mi történt vele annak idején...)

2019. júl. 25. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Hát ez érdekes, sejtelmem sincs miért csinálja ezt a kutyád. 🤷

Biztos hogy megtud téged különböztetni attól, aki bántotta, ha bántották. Biztos lehet ezen is segíteni, bár fogalmam sincs hogy.

Az enyém is van hogy hason kúszik felém, életembe nem ütöttem meg soha. Tényleg neki az is elég ha a hangom felemelem, legtöbbször azt sem kell felemelnem. Néha fél tőlem, nem szeretném hogy féljen tőlem... Pedig ő nem ilyen kis törékeny viragszál kutyus, elég kemény sportoló, és nagyon jól kezeli a kutyák közti konfliktusokat is, senkitől és semmitől nem fél, de nem is támad soha. Egyszóval tökéletes pl az idegrendszere, vagy tökéletes a konfliktuskezelése, ezt valahogy mégis nagyon túl reagalja 🤷

2019. júl. 25. 17:00
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Az én volt kutyusaim a hangom alapján ítélték meg, hogy bajban vannak e. Ha első szóra nem jött vissza, akkor kissé erélyesebben szóltam és vissza jott. Lehet, hogy a tiéd is ilyen és úgy érzi, hogy most büntetés lesz. Próbáltál neki kedvesebben, arányosabb hangon szólni? Nekem is volt ilyen, hogy úgy érezte, hogy most nem jó dolgot tett és félt odajönni (pedig nem akartam megbüntetni) olyankor leguggoltam és úgy hívtam oda kedvesebb hangon. Remelem erted, hogy mire gondoltam :)
2019. júl. 25. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Értem, hogy mire gondolsz és köszönöm a válaszod, csak az én kutyám nagyon agyafúrt, ha nem tartom be a szabályokat nem tartja ő se be. Ha nagyon kedvesen hívom ezután természetesen odajön, begyüjti a simijét, és megdicsertem voltaképpen azért mert amúgy elsőre nem jött vissza csak masodikra. És ez nem opció, már elmagyaraztam neki hogy nem papagáj vagyok, azonnal jöjjön ha szólok. De szerencsére ritkán fordul elő hogy nem jön azonnal, csak fura amit csinál
2019. júl. 25. 22:12
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem teljesen világos a szituációnak egy része: "van hogy 2x is szólók, és nem jön vissza, vagyis jön de borzasztó lassan" Tehát 2x szólsz és utána indul el lassan, vagy az első hívásra megindul csak lassan és utána kell újra szólni neki, hogy gyorsabban jöjjön? Nem kötekedésből mondom, csak mivel a kérdés központi eleme, hogy első szóra jöjjön a kutya fontos lenne pontosan tisztázni, úgy mi is jobban tudunk segíteni :)

Ha arról van szó, hogy az első hívásra néha csak lassan indul el, akkor visszalépnék egyet a feladatban és újra elkezdeném gyakorlatként behívni többször, ráerősíteni arra, hogy minél ütemesebben jöjjön. Nem tudom ti hogyan tanultátok, ismered-e a törekedtetéses módszert, mi BH vizsgára készülve vettük elő, amikor nem volt elég lendületes a behívás, de sok kutyasuliban használják, a lényege, hogy az oktató vagy bárki hámban fogja a kutyát, te rohansz előle, hívod, és csak akkor engedik el, amikor már nagyon teperne utánad.

Tudom itt kicsit más a helyzet, valószínűleg valami rosszul rögzült félelem miatt lassú, de szerintem egy próbát megérne, hogy ne csak az első szóra szabály rögzüljön a kutyában, hanem a tempó is és erre általában az a legjobb ha kellő gyakorisággal pozitívan erősítik benne tökéletes pontossággal a feladatot, egy idő után valószínűleg ezt is szépen hozzáköti és akkor talán túl tudtok lendülni ezen a "félelmen" is. Illetve minden kutya is más, de nekünk sok pontatlan feladatnál volt hatalmas segítség, hogy visszaléptünk és újra felépítettük a kutyában, hogy hogyan lesz tökéletes, szóval tényleg csak azt tudom mondani, hogy egy próbát szerintem megérne.

2019. júl. 26. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!