Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A bullmasztiff hajlamos arra,...

A bullmasztiff hajlamos arra, hogy bántsa, esetleg meg is ölje a nála ugyebár sokkal kissebb termetű kutyáinkat, ha féltékeny lesz rájuk, esetleg ha bosszantja majd, hogy az aprónép ugrál rajta, nyalogatja a száját, játszanának vele Stb?

Figyelt kérdés
Párommal szeretnénk egy olyan kutyát venni, aki házörző és családőrző is egyben, de ugyanakkor kedves családi kedvenc is. így esett a választásunk a Bullmasztiff fajtára. Hezitálásunknak csupán két oka van, van két szuka kutyánk, egy mopsz és egy mopsz-francia bulldog keverék. Olyan emberektől szeretnék válaszokat kapni, akik tapasztalatból írnak, vagyis tartanak együtt kistestű kutyát egy masztiffal, esetleg ismerősi körükben tudnak ilyenről és ismerik a kutyák viszonyát. Szuka kutyát szeretnénk ismét, de a bullmasztiff ivartalanítva lenne, amint lehet. Mit gondoltok?
2010. júl. 11. 20:02
 1/8 anonim ***** válasza:

Ivartalanítani mindenképp hasznos. Egyébként, egy jól nevelt , jól szocializált kutya nem fogja a többit bántani.


De, féltékeny az lehet, ha több kutya van tilos az egyikkel kivételezni. Egyenlő , igazságos bánásmód. Akkor semmi gond sem lesz

2010. júl. 11. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Uncsitesómnak van, és amikor vettek mellé vizslát és még kicsi volt folyton nyúzta a masztiffot. Ők nem bántották egymást, bár nevelve vannak, kutya suliba járatják őket stb.
2010. júl. 11. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

A kérdés pusztán az, hogy mennyire értetek a kutyákhoz? Én éltem bullmasztiffal, és rendszeresen átjárt hozzánk a szomszéd srác tacsi keveréke, sose volt gond, pedig a bullmasztiff ivaros kan volt. Normális esetben, egy jól szocializált kutya semmilyen körülmények között nem öli meg a falkatársát, ráadásul ugye náluk nem lenne különösebb ok a hierarchia harcra, hiszen viszonylag hamar lesz mindenkinek egyértelmű, hogy ki az erősebb. Ha a kicsik jól szocializáltak, nem harciasak, hanem udvariasan megadják magukat ha komolyan rájuk mordul, akkor nem lehet semmi baj.


Alapvetően a hierarchia viták is inkább csak erőfitogtatásból álnak, mint konkrét sérülésekkel járó harcból.


Ha bizonytalan vagy, hogy jól meg tudod nevelni, akkor azt javaslom, hogy járj vele kutyaoviba, majd kutyasuliba, így garantáltan elkerülhetsz mindennemű problémát.


A bullmasztiff, ha jól van nevelve, szocializálva, akkor kiváló családi kutya, nem izgatja magát, ha tépik a fülét, meg csüngnek rajta a kicsit.


Pláne, hogy előbb a kicsik voltak nálatok, tehát velük fog felnőni.

2010. júl. 11. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
Csatlakoznek az elottem szolokhoz, ha ossze vannak szoktatva, semmi problema nem lehet. Egy kis hierarchia harcra lehet szamitani, ha mar nagyobb lesz a masztiff, mivel ezek elegge dominans kutyak. De ez teljesen termeszetes, nem is kell vele torodni, lerendezik gyorsan egymas kozt aztan mennek vissza jatszani...
2010. júl. 11. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nincs olyan kutya aki hajlamos erre. Ha nem nevelitek meg akkor történhetnek rossz dolgok de minden fajtával. És persze a kicsi kutyákat is nevelni kell, kutyaként, nem kényeztetni.
2010. júl. 11. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Szerintem a gond ott lesz, ha rossz akarótok majd feljelent benneteket, mert 3 kutyátok van. Nem ismerem a helyi ebrendeleteket, de annak érdemes előtte utánanézni.
2010. júl. 11. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors válaszokat. Feljelenteni nem fognak minket, mivel vidéken élünk, ott is a falu végén, erdő közepén egy hatalmas tanyán. Szüleimmel élünk ikerházban, édesanyáméknak van 9 kutyájuk. Miénk a kert másik fele (külön van kerítve) ott vannak a mi kutyáink. Szóval ezzel nem lesz gondom:)

Itt nálunk nagyon sok állat megtalálható, kutya, macska, kecske, lovak, tyúkok, liba, nyuszi, őzike, amit egy farmra csak el lehet képzelni:) Tehát egy bullmasztiff nem sok vizet fog zavarni:) Csupán a kiskutyáim miatt féltem, mert ugye ő velük fog élni.

Minden esetre nagyon köszönöm még egyszer a válaszokat, és nagyon örülök, hogy csak pozitívumokat írtatok nekem. Megnyugtattatok.

Ha valakinek még van tanácsa, szívesen veszem.

2010. júl. 12. 10:28
 8/8 A kérdező kommentje:
Jaj bocsánat, most hogy újra olvastam a kommenteket, észre vettem, hogy nem válaszoltam valamire. Szóval értünk a kutyákhoz, hiszen mindig több volt egy-kettőnél.....:) A szüleim kutyái tökéletesen össze vannak szoktatva, pedig rotitól kezdve, a spánielen át, a keverékig minden van köztük. Az én kutyáimat is szeretik, sokszor összeengedjük őket játszani. Félelmem csupán abból indult, hogy jött hozzánk egy ismerős, aki teletömte a fejem, hogy Úristen, bullmasztiffot akarok a mopszaim mellé, mekkora hülyeség, szét fogja tépni, mert a bullmasztiff olyan magának való és nem tűr meg más kutyát a gazdája körül. Ezért kértem segítséget ezügyben járatos emberektől.:)
2010. júl. 12. 10:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!