Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek? Én rontottam el?...

Mit tegyek? Én rontottam el? Befogadtunk egy kóbor kuvasz nőstényt (hónapokig kóborolt). Etettük szerettük. Nem vettem semmi más észre csak hogy útálja a macskákat. Ez nem volt probléma mert kennelben lakott.

Figyelt kérdés

De kaptam két kiscicát, nagyon szeleburdiak voltak ezért ügyelet nélkül nem lehetett kiengedni.

A kutyát folyamatosan képeztem, futottam vele és játszottam vele de valamiért kicsit tartottam tőle.

Ma a kiscica odarohant a kutya közelébe miután azt becsuktam. A kutya kidugta a fejét és megfojtotta. Annyira megijedtem hogy nem tudtam közbeavatkozni, ordítottam és belerúgtam de csak fojtogatta, nem engedte el. A kutyára rá sem tudok nézni de az állatorvos nem hajlandó elaltatni mit tehetnék.Én vagyok a hibás? Álmomban sem sejtettem hogy ilyen agresszív! Nem vagyok elég erős hozzá hogy újra képezzem vagy csak megsimítsam. Előttem ölte meg a kiscicámat.


2010. júl. 11. 20:37
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
65%
Sok kutya utálja a macskákat, nekik ez a vérükben van, nem agresszivitásból csinálják. Neked kellett volna jobban figyelned, nem a kutya a hibás. A macskák meg más állatokat ölnek meg, az enyémek szinte minden nap hoznak haza állatkákat (múltkor például kiskacsát). Ha ezért elaltattatod egy szívtelen ember vagy. Inkább keress neki új gazdát.
2010. júl. 11. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
39%

Már bocs, hogy ezt írom de nyilvánvaló, hogy azért foggadtad be azt a kutyát, mert megsajnáltad(hónapokig koborólt), most meg akarod ölni?El kell dönteni, hogy megmentesz e egy életed, vagy kioltod?Vagy hogyan képzelted?Igen Te vagy a hibás!Lehet, hogy az a kutya csak féltékeny volt a macskákra, és csak Ö egyedül akarta élvezni a törödést, nem osztozkodni a macskákkal!

Szerintem is ajándékozd el a macskát,jobban jár!Próbálj meg óvatosan újra a kutyád bizalmába férközni, foglalkozz vele sokat, játsz vele!

Gondolom soha senkitöl nem tanulta meg hogyan kell viselkedni!Itt az ideje!

Senkinek nincs joga megölni egy állatot, a ma történtek ellenére sem!Annak az állatnak csak szeretet hiánya van!

Nem egy vérengzö fenevad, csak egy kidobott , vagy esetleg megkínzott kutya!!!!!!!

Szerintem megérdemel még egy esélyt!

2010. júl. 11. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
0%
Igen, Te vagy a hibás, mert nem minden kutya van jóban a macskákkal. Nem kellett volna egy kóbor kutyát örökbefogadnod, mert nem te nevelted, és nem tudni kiben mi rejtőzik.
2010. júl. 11. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
100%
Az hogy a kérdező hibázott , az biztos!De próbáljátok már egy kicsit átgondolni az ő szemével!A kutyát azért elaltani, amit tett, tényleg nem lenne szabad.Szerintem a legjobb lenne ha találná neki új gazdát.Se nem szereted már, se nem bízol benne, amiket meg is tudok érteni a történtek után.Nem tudtad hogy megöli majd a cicát, bár tudnod kellett volna!Mindenki azt tanácsolta, hogy ajándékozd el a cicát, és kezd el nevelni a kutyát, pedig a fent leírtakból egyértelműen kiderül hogy erre nem lennél képes.A kutyának keress új otthont, az életben maradt cicára pedig vigyázzál!
2010. júl. 11. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim válasza:
71%

Nahát kezdjük ott, a kuvasz nem kennelbe való, se megkötni, csak olyan tartson (fogadjon be) kuvaszt, aki tudja azt vállalni , hogy a kutya telje szabad mozgásteret kap. A kuvaszt és a macskákat idős korában is össze lehet szokatni , bármi szokatlan. Ezt mint két kuvasz és 5 macska gazdája mondom. Egy elég speciális jószágot fogadtál be, amire azt mondják , hogy "egy emberes". Kellő neveléssel, akár idős korban, megoldható az oktatása. Csak érteni kéne az állatokhoz, és nem mindenféle "jaj de sajnálom hazahordom" magatartással nekifogni az állattartásnak. És igen te vagy a felelős a macska pusztulásáért, mert bár tudtad , hogy a kutya nem tűri meg őket, és kellő oktatásban se részesítetted ezzel kapcsolatban, mégis egy portán tartottad őket. Vagy taníd a kutyát arra , hogy fogadja el macskát,vagy ne tarts azon kívül más állatot. Minden kuvaszunkkal eddig az első parancs, a ül meg a hozd vissza előtt ( ami amúgy baromság, mert nem labdázni tenyésztették ki ezt a fajtát) mindig a határozott FÚJ... azaz tanulja meg hogy mi az amihez hozzányúlhat, mi az amihez nem, és ha esetleg nem tudja parancsszóra elengedje. Szóval bármi is lesz a kutya sorsa, vagy ha új ebet viszel a házhoz, érdeklődj utána a fajta tulajdonságainak


U.I. Csak a kuvasz bolondul meg öreg korára, amelyiket kennelben, vagy pórázon tartanak, és az a személy akit a "felettesének " tekint nem foglalkozik vele eleget.

2010. júl. 11. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
53%

Most biztos azt vártad, hogy majd mindenki megsajnál!

Jaj szegény befogadta, de ez a dög megölte a macskát!

Hát nem, de nagyon is, hogy nem!

Csak , hogy tudatosuljon is benned,igaza van annak aki azt irta, hogy kuvasz nem való kenelbe!

Itt már elrontottad!

Gondolom,mivel ekkora bünt követett el az a szerencsétlen, még enni sem adtál neki, söt gyanitom még kapott is érte!

Miért irtál?Mit vártál majd ajánlunk neked egy állatorvost aki elaltatja????Vagy azt irtuk volna, hogy "én a helyedben már agyonlövettem volna"?

"Köss a nyakába egy drótót és akaszd fel egy fára"

"Vigyétek el forgalmas útra , ahol lehetöleg sok kamion jár majd elüti valaki??"

Gondolkozz már!!!!

Menj ki ahhoz a szerencsétlenhez és nézz bele a szemébe, meg gondolj bele abba milyen élete volt neki eddig?Mit érezhet most szted?

Te egyáltalán nem tettél vele jót, ha el akarod altatni!!!

Remélem rájössz arra, hogy ennyi ember már nem beszél hülyeségeket, és jobb belátásra térsz!

Komolyan mondtam , hogy menj ki hozzá, és végre kezdj el vele foglalkozni!Még az is megtörténhet, hogy holnap azt irod"megszerettem ezt a kutyát"

Ne akarj neki rosszat, szenvedett ö már eleget!!!HIDD EL!!!!!

2010. júl. 11. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 A kérdező kommentje:
figyeljetek nem azért írtam hogy megsajnáljatok, de az előzőekhez annyit "hogy minek fogattad be ha most megölöd." Oké hagytam volna éhen pusztulni a ház előtt?Kevés ideje van itt foglalkoztam vele és csak estére van bezárva hogy ne mérgezzék meg,nem ismerhettem ki nincs olyan régóta itt. Azért írtam ki a kérdést mert nem én akarom megölni hanem a szüleim. Tudom hogy sokat szenvedett ezért gondoltam hogy megérdemel még egy esélyt, de mit csináljak, nem tudok ránézni, mindenki szemében én vagyok a bűnös hát ez igaz mert nem tudtam elég gyorsan odarohanni. De azt nem volt gonosz aki szélnek eresztette? Nem akarom megölni, inkább próbálom rábeszélni a szüleimet arra hogy keressünk neki egy új gazdát akinek nincsenek más állatai.Ja és még annyit hogy van egy másik kuvasz kutyám sőt előtte is csak kuvaszaink voltak és mindig képzem őket nem labdákat pattogtatok előttük, mert a kuvasz nem labdázó típus. De ez a kutya a többit sem tűri, nagyon agresszív és ezt csak most mutatta.
2010. júl. 11. 21:35
 18/26 anonim ***** válasza:
86%
Ne bántsátok már ennyire, látszik, hogy teljesen jó szándékú, és törődik az állataival, szereti őket, különben nem írt volna ide. Szerintem büntetés kell a kutyának (mondjuk visszautasító vagy vele, nem szeretgeted pár napig, csak elédobod a kaját, és szó nélkül elviszed sétálni), és abból érteni fogja, hogy rosszat csinált. De ne üsd meg, ne bántsd! A másik macskának pedig lehet, hogy tényleg biztonságosabb lenne máshol. Vagy amelyikhez jobban ragaszkodsz, azt tartsd meg. Vagy ha össze akarod őket szoktatni, ahhoz pedig valaki szakértőnek a tanácsa kéne, de nem tartom valószínűnek, hogy sikerülni fog (legalábbis nem könnyen).
2010. júl. 11. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
75%

Hagyjátok már szegényt. Írta, hogy tartott a kutyától (ami érthető, hisz éhezett, és ismeretlen is volt, mégis befogadta), ráadásul felnőtt kutya, velük már nem olyan könnyű megértetni mit lehet, és mit nem, pláne egy kuvasszal.

Szerintem Te még fiatal vagy. A kutyát elajándékoznám egy olyan embernek, aki határozott, és elbír vele. Verni semmiképp nem szabad, de a kuvasz elég arrogáns fajta, és egy ilyen ember is kell hozzá. Sajnálom a cicát, a másikra jobban vigyázzatok, már tudjátok, hogy nem kedveli a kutya.

2010. júl. 11. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 A kérdező kommentje:
igazából nem tudok aludni mert annyira ideges vagyok, tudom, hogy én tehetek róla,de bántani sem szeretném a kutyát.Anyáékat reggel rábeszélem hogy keressünk valahol olyan gazdát akinek szüksége van egy őrző kutyára vagy csak kedvencnek.Talán nem akarnám odaadni másnak de tényleg előttem ölte meg és én nagyon..hát
2010. júl. 11. 22:45
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!