Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek? Én rontottam el?...

Mit tegyek? Én rontottam el? Befogadtunk egy kóbor kuvasz nőstényt (hónapokig kóborolt). Etettük szerettük. Nem vettem semmi más észre csak hogy útálja a macskákat. Ez nem volt probléma mert kennelben lakott.

Figyelt kérdés

De kaptam két kiscicát, nagyon szeleburdiak voltak ezért ügyelet nélkül nem lehetett kiengedni.

A kutyát folyamatosan képeztem, futottam vele és játszottam vele de valamiért kicsit tartottam tőle.

Ma a kiscica odarohant a kutya közelébe miután azt becsuktam. A kutya kidugta a fejét és megfojtotta. Annyira megijedtem hogy nem tudtam közbeavatkozni, ordítottam és belerúgtam de csak fojtogatta, nem engedte el. A kutyára rá sem tudok nézni de az állatorvos nem hajlandó elaltatni mit tehetnék.Én vagyok a hibás? Álmomban sem sejtettem hogy ilyen agresszív! Nem vagyok elég erős hozzá hogy újra képezzem vagy csak megsimítsam. Előttem ölte meg a kiscicámat.


2010. júl. 11. 20:37
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
32%
A kutya a gazdája miatt lesz olyan amilyen. A hibás csak te vagy. Tudod ha kutyatámadás van egyből minden kutyát írtsanak ki mert jaj megharapott egy idős bácsit aki évekig láncon tartotta meg enni is alig kapott...de sose az ember a hibás,ugye??
2010. júl. 12. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
76%

Ajandekozd el a kutyat - biztos az itt osszegyult tokeletes kutyagazdik kozul mar 4-5 maganban jelentkezett is, hogy nala van 10000km-es szabad terulet, ahol annak a kutyanak csak a tigrisekkel kell osztozkodni, es szivesen etetik...

Amugy meg, kennel ide vagy oda, ha a kutya nem kepes alkalmazkodni, akkor mennie kell - igen, akar a tulvilagra, a reinkarnacioba, vagy egyszeruen csak a nagy korforgasba - nemtudom, ha adott esetben egy gyereket ol meg, akkor mi a reakcio? Hogy az osztonei, esatobbi? Meg hogy rossz gazda vagy, mert nem tudsz megnevelni egy felnott, 50+kg-os ragadozot? (lehet, a kuvasz nincs 50kg...)

Regebben azt a kuvaszt, ami olt, agyonutottek bottal. (Ez azutan volt, mikor mar nem volt divat az este kinyirt vandorcig.ny-t elkaparni). Mert tudtak, hogy "rossz vere van".

De nyugodtan jatszhatjuk a alszent, felvilagosult, rozsaszin kodbe burkolozott ertelemes embert - csak hosszu tavon nevetsegesse teszuk magunkat.

Szoval, az allatorvos vagy keressen neki mas gazdat, es azutan erkolcsoskodjon (persze, egeszseges alltatot nem altatunk, esatobbi (az a kuvasz, ami ol, nem egeszseges, max a teste)) vagy keress mas allatorvost, aki gondolkodik, nem lelkizik a mas kontojara.


Amugy igen, te rontottad el - abban hibaztal, hogy befogadtal egy olyan allatot, amivel nem boldogultal - elfogadom hogy szeretetbol, es konyoruletessegbol, de latod mi lett az eredmenye - o osztonosen nem konyorult, ignoralta a parancsodat (gyk - nem vagy a vezere - ez egy kuvasznal tobb mint gaz) - gondold at, mi a fontosabb neked, a kepernyo huszarok szovege, vagy a te nyugalmad es biztonsagod?


Azthiszem, megtanultad, hogy vannak esetek, amikor nem kell mindenkit tamogatni, segelyezni, befogadni, mert annak okoznak kart, aki megszanja oket. Ez a kutya ilyen volt. Biztos a rossz gyerekkora es a mostoha elet tette ilyenne - de miert neked kellene leszuretelned az osszegyujtott "negativ karma"-t?

Szoval, tedd, amit jonak latsz - ne azokra hallgas, akik ismeretlenul beleszolnak az eletedbe, de meg "el sem mosogatnak nalad". (Igen ebbe beleertem magamat is - szoval a valaszom csak fentartassal olvasd.)

2010. júl. 12. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, mindet. Szerencsére sikerült a szüleimmel közös nevezőre jutni. Nem altatjuk el a kutyát, nem is öljük meg és nem is engedjük szélnek. Nálunk marad addig míg nem találunk neki gazdát. De az biztos hogy innen mennie kell. Igen az előttem válaszolónak igaza van mert ha az unoka tesómat harapja meg csak mert fogom a kezét? De nem érdemel halált. Nem voltam jó gazdája, talán rontottam a helyzeten pedig csak jót akartam. Nyugodtak lehettek nem esik baja keresünk neki másik gazdit, nem szeretném hogy az ő élete is a lelkemen száradjon mint a cicáé. Köszi még egyszer a kommentárokat mindben volt hasznos információ. De kérlek drukkoljatok neki hogy legyen valaki aki jelentkezik érte. És persze tudom hogy nem a kutya a hibás...
2010. júl. 12. 13:11
 24/26 anonim ***** válasza:

Nem szorosan kapcsolódik a kérdésedhez, de azért leírom.

Ha már új gazdit kerestek, akkor gondosan tegyétek, a saját hibádból tanulva olyan ember fogadja be, aki valóban ért hozzá! Beszélgess el a leendő gazdajelölttel, lehetőség szerint látogasd is majd meg a kutyát.

Sok ember a csillagokat is lehozza az égről, aztán szerencsétlen kutya egy fél méteres láncon végzi...

Érdemes lenne ivartalaníttatni is, nehogy szaporítsanak vele.

2010. júl. 12. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
2010. júl. 12. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 A kérdező kommentje:

sziasztok!

csak szeretném közölni hogy sikerült pár hónapja elajándékoznunk a kutyust egy szerető családnak ahol nincsenek cicák..jól megy sora a befogadó családdal tartjuk a kapcsolatot

2010. dec. 28. 01:12
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!