Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Máltai selyemkutya kapcsolatáb...

Máltai selyemkutya kapcsolatában segítség?

Figyelt kérdés
Nőstény kiskutya, repülővel szallitattak Magyarországra (hidegebb eghajlatrol) nem emlékszek pontosan honnan es aki hozta, az a tenyésztőnek a barátja, mikor ideért nagyon félős volt (gondoltunk ez első pár nap normális) de mar majdnem 3 hete itt van és még mindig nagyon fél, remeg, pedig ha van időm mindig simogatom és foglalkozva van vele, két hétig a házban volt de osszepisilt, kakilt mindent, megkérdeztük hogy miért csinálja ezt, azt mondta a tenyésztő mert világ életében kinti kutya volt, tehat kiraktuk az udvarra (nagy udvarunk van) es a garázsba bebujt, csináltunk oda neki helyet (kaja, innivalo),van egy nagyobb testű kutyánk is meg 2 macskánk de jól el vannak , inkabb nem is nagyon foglalkoznak egymással.. Mostmár van hogy kijön az udvar részre szaladgálni de megfogni úgy nem lehet mert mindig elszalad, csak a garázsba lehet megfogni, amugy nem harap meg szelíd, megvan minden oltasa is, az még a tenyesztotol, meg furdetve is lett azota, es a hangszalait elzárták /kivágtáknem tudom pontosan ezért nem tud ugatni, a kérdés az lenne hogy tudnám megszeliditeni, hogy az udvaron is meglehessen fogni? Vagy még kell idő hozzá hogy megszokjon?

2019. júl. 30. 11:23
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

A máltai társasági kutya. Ami annyit jelent, az emberrel együtt élve teljes az élete. Semmi formában nem való udvari tartásra.

Azért, mert problémás a kutya, túl gyorsan kivágtátok az udvarra.

Ha nem szobatiszta, türelemmel rá kell szoktatni.

Próbáld apró jutalomfalatokkal magadhoz szoktatni.Ha kell, adjál némileg kevesebb ételt neki, és a különbséget egészítsd ki jutalomfalattal. Nem kell azonnal nekiesni simogatni. Ha már önként odamegy majd hozzád,lehet szoktatni az érintéshez.

2019. júl. 30. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
De ha az udvaron mar megszokta,ugy nevelkedett, higy soha nem volt házban, sokkal jobban érzi ott magát ahogy eszre vettem, szaladgál stb
2019. júl. 30. 12:25
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Kivágták a hangszálait!? ójézus, honnan vettél te kutyát...
2019. júl. 30. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Ugye ez valami kamu kérdés? A hangszál kivágás állatkínzásnak minősül! A társasági kutyák kint tartása szintén! Persze, hogy bemtre ürít, ha nem mevelted szobatisztaságra! És persze, hogy retteg, ha nem szocializálták, ha te sem teszed és ha még pláne wesenes is!
2019. júl. 30. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
A debarkálás nem minden országban tiltott. Nem kivágják a hangszálakat, hanem átvágják.
2019. júl. 30. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Időpont ma 12:25

Értem én, hogy kényelmesebb az udvaron tartani, hiszen "megszokta". Azt is "megszokta", hogy nem ismeri az emberi érintést, és sok mindent, ami együtt jár a közös élettel. Ha kicsit is törődni akarsz a kutyával, vállald fel a fajta igényeit. Türelemmel, kitartással át lehet nevelni azt a kutyát. Tanítsd meg a szobatisztaságra, a közös együttlétekre a lakáson belül. Persze, ki lehet engedni játszani az udvarra.

2019. júl. 30. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

El kell keserítselek, nem tenyésztőtől van a kutya. A máltait TILOS kivágni a kertbe, mivel társasági kutya, ráadásul a "hideg éghajlaton" baromira fázhatott is kint szerencsétlen.


Nem, nem normális hogy fél, ha nem rossz az idegrendszere, akkor bántották.


Elhiszem, hogy kényelmesebb nektek kiraknk a kertbe, mert addig sem kell utána ganézni a házat, de a szobatisztaságra nektek kell megtanítani.


Nem egy bonyolult fajta, könnyen tanítható, de mivel az alapvető dolgok is meghaladják a képességeiteket, így azt tanácsolom, hogy keressetek fel egy szakértőt, aki segít!


A kiskutyának az előélete sem normális és az sem, ahogy most bántok vele. Sosem lesz belőle normális kutya, ha nem kértek segítséget.

2019. júl. 30. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

12:26 nem vettem hanem kaptam


Persze télen nem lesz kint, de ilyen jo idoben mi baja lehetne?

2019. júl. 30. 15:29
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Télen mitől lenne szobatiszta? Vagy ha addigra nem tanulja meg (hogyan tanulná), akkor is ki lesz inkább téve...?
2019. júl. 30. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Hirtelen ránk soztak a kutyát, nem is volt tervben meg semmi, én is dolgozok, párom is, azt se tudom hogy kell szobatisztava tenni egy kutyát mivel benti kutyám még nem volt es gondolom az se 1-2 nap ameddig szobatiszta lesz
2019. júl. 30. 17:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!