Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tudom megoldani, hogy...

Csicsky kérdése:

Hogyan tudom megoldani, hogy sétáltatásnál ne fázzon meg a kutya hólyagja?

Figyelt kérdés

Van egy három kilós, három és fél éves máltai selyemkutyám (nőstény). A problémám vele az, hogy a hólyagja nagyon érzékeny a hidegre és hiába öltöztettem jól fel amikor hideg, vagy hűvös volt, mégis hólyaggyulladást kapott, mert megfázott neki.

Azok a kutyaruhák, amik kaphatók, épp a legérzékenyebb részét nem védik a kutyának, mert hátul a hasa alatt már szabadon van hagyva, hogy nehogy összepisilje. Az állatorvos, akihez elvittem, azt tanácsolta, hogy csináltassak egy olyat, ami megfelelően védi a hólyagját is, de ehhez kellene valami szabásminta is, vagy mit tudom én, hogy mi. És persze az is jó lenne, hogy ha esős időben viszem ki, akkor alul ne ázzon át a nedves fűtől, ami hozzáér, vagyis valamilyen vízhatlan típus. Tudtok ajánlani valami megoldást?



2019. márc. 18. 19:04
 1/8 anonim ***** válasza:

Vegyél egy kutyaruhát aztán a hasán a "lyukadt" varrasd be, varrónő megcsinálja szerintem,mivel alul van nem is látszódna,hogy más anyag,de a lényeg a kutya ne fázzon fel.


Nekem is ez volt a bajom szukám van és a piros pici pötyös ruha, amit azért kanra nem raknak rá de a hasa ki van vágva,nekem is az kellett volna,hogy a hasát is fedje.

De mindegyiknek kivágott a has rész.

Oké kan kutyáknál értem a pénisz miatt.

De szukáknál a kivágás abszolút nem indokolt.


Én azt mondom ismét,hogy varrónővel beszélj.

2019. márc. 18. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Varrónő szerintem találsz olyat akihez eltudod vinni és leveszi a méreteket. Anyum pl hobbi szinten varrogat és munkatása kutyusának csinált ruhakat. Itthon egy kb akkora plüss kutyára próbálgatta amekorra a kutyus meg persze a gazdi lemérte otthon.
2019. márc. 18. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A westendben van egy kutyaruhás, úgy tudom, ők egyéni igényeket is teljesitenek. Egy probát megér.
2019. márc. 18. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nincs már a westendben, de facen “Kóbordogs” néven eléted őket :)
2019. márc. 18. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Köszi a korrekciót, rég jàrtam arra. :)
2019. márc. 18. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem minden kutyaruha van mélyen kivágva, csak nem tudom, te merrefelé mászkálsz. Most így nem tudom beazonosítani a méretet, de esetleg egy gyerektrikót nem tudsz rá igazítani?
2019. márc. 19. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Vannak ilyen fazonok is, bár ehhez most már meleg van, de esetleg a következő télre érdemes ilyenre beruházni:

[link]

2019. márc. 19. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Bocsánat, szétcsúszott a link. :-(
2019. márc. 19. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!