Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Reggel mindig pontos időben...

Reggel mindig pontos időben megyek ki a kutyáimhoz, mégis mindig ugatnak, és ugrálnak neki az ajtónak előtte. Mit kéne tennem?

Figyelt kérdés
Mindig 6:30 (+/-10) perc megyek ki hozzájuk, mégis mindig 30 percig nyugtalankodnak. Hogyan oldhatnám meg ezt a problémát?

2019. febr. 21. 08:09
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

A kutyáid tudják kb mikor mész ki. Az ember képes várni némán is. A kutya viszont ugatással jelzi a türelmetlenségét.

Az ilyen viselkedést le kell tiltani. Csak akkor nyisd ki az ajtót, ha csendben, ugrálás nélkül várják a megjelenésedet.

Nem megy-két nap megtanítani nekik, de lehetséges.

2019. febr. 21. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
69%
Ezt te tanítottad nekik. Ők idegesek és ugatnak=te kimész. Te erősíted meg ezt a viselkedést bennük. Pláne a kutyák időérzéke nagyon jó, így már bekapcsolnak, hisz mindig ugyan akkor mész ki. Ha kivárnád azt, amíg lenyugszanak és mindig csak akkor foglalkoznál velük, elkezdenének tudatosan a nyugodt, csendes állapotra törekedni.
2019. febr. 21. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy igy kell, mindig olyankor próbálok kimenni, amikor mással vannak épp elfoglalva. Nem véletlenül nem egyből akkor amikor elkezdik...
2019. febr. 21. 20:26
 4/17 anonim ***** válasza:
Nem stikában kell kimenned, hanem megtanítani nekik, amikor kimész, ülés-fekvés-bármi nyugalmi állapotot vársz el és csendet.
2019. febr. 21. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Hát ja, de valamikor el is kell mennem dolgozni..
2019. febr. 21. 22:09
 6/17 anonim ***** válasza:
De ha ezt kiskoruktól így csináltad volna, most nem lenne gond. Vagy rászánod az időt és munkát a nevelésre, vagy hagyod az egészet. De ha tenni nem akarsz ellene, miért írtad ki a kérdést?
2019. febr. 22. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Kicsik a kutyák, azért tettem ki, mert ezzel van baj. Ma megvártam, amíg lenyugszanak és ülnek az ajtó előtt, és csak utána myitottam ki. Ettől függetlenül előtte nyüszítettek és ugattak
2019. febr. 22. 08:22
 8/17 anonim ***** válasza:

Egy alkalomtól vársz változást?

Akkor gyakorolj, amikor nem dolgozni mész. Azonnal úgy sem lehet elérni változást. Ajtó mögé állsz. Ha ugatás van, erélyesen szólsz, hogy csend!- ül!. Addig nem nyitod az ajtót, amíg meg nem teszik, amit elvársz. Türelemjáték és többszöri próbálkozás kell az eredményhez.

Mit jelent, hogy "kicsik" a kutyák?

2019. febr. 22. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Nem egy alkalom után várok változást. Amikor igatnak akkor csak kiszólok, hogy csend/megszidom őket. Azért tettem fel a kérdêst mert attól függetlenül is ugatnak előtte, hogy megvárom amíg lenyugodnak, és kimegyek. 8hónaposak
2019. febr. 22. 12:24
 10/17 anonim ***** válasza:
0%
Azért csinálják, mert biztos már ekkorra nagyon éhesek.Mivel eteted őket?Este adj nekik később, és többet, és kalóriásabb kaját.Én ha tápot adok a kutyáimnak, ők is ezt csinálják, reggel szétszedik az ajtót.De ha este jóllaknak! hússal, akkor sose csinálják.
2019. febr. 22. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!